PDA

Zobacz pełną wersję : Jakim modułem wstawić linki na str.gł?



dose
09-06-2006, 14:21
Witam,
napotkałem na 2 problemy przy projektowaniu układu swojej strony w joomli. Byłbym wdzieczny, gdybyscie mi pomogli, bo szkoda czasu robic pewne rzeczy po omacku. I tak:

1.Do katalogowania stron (serwis ma miec katalog www umieszczony domyslnie w centralnej czesci strony glównej) zdecydowałem się użyć JBDirectory. Wstawiłem link do komponemtu do menu i jest OK, tylko że chciałbym umieścić widok katalogu (czyli kategorie) jako domyślny na srodku strony głównej. Mogę zdefiniować pole w centrum strony, tyle ze tam moge wstawic jedynie modul, natomist JBD nie ma takiego modulu do uzycia. Z kolei komponentu nie mozna wstawiac. Jak to zrobic?

2. Chce zdefiniowac pole (np 6x6cm) na stronie glownej i wstawic tam jakis modul, ktory bedzie wyswietlal bezposrednie linki do stron www. Nie wiem, jakiego modulu uzyc, zeby to sie dalo jakos konfigurowac, np ilosc kolumn, ilosc linkow, anchor, pod ktorym beda linki. Czym to zrobic?

pozdrawiam i prosze o pomoc
ph

Rybik
09-06-2006, 14:54
1. ustaw link do komponentu jako pierwszy w mainmenu to poleci na glowna

dose
09-06-2006, 15:21
Genialne! i powiedzcie, jak moglbym na to sam wpasc?:)

Teraz jeszcze czekam na pomoc w punkcie 2 i spokojnie realizuje swoja wizje strony:)

ps: (dla przyszlych pytaczy) na poczatku polowa modulow mi zniknela, ale wystarczylo poustawiac wyswietlanie na stronie katalog. Dodatkowo modul poll nie wyswietlal mi ankiety pomimo ze go ustawilem. Musielem wejsc do komponentu poll i dopiero tam ustawic wyswietlanie konkretnej ankiety na katalog

pzdr
ph

dose
09-06-2006, 15:27
jeszcze jedno pytanie w miedzy czasie (bo nie tylko czekam na odpowiedzi, tylko caly czas siedze nad stronka:)):

3. jak wstawic skrypt php lub java na strone inaczej niz do index.php? Chodzi, zeby to bylo zrobione profesjonalnie i skrypt był modułem widzianym przez joomle jako modul i mial te wszystkie mozliwosci ktore joomla daje modulom.
Moja pierwsza proba, czyli stworzylem modul (user) i w zawartosc skopiowalem skrypt, zakoczyla sie wyswietleniem kodu skryptu na stronie.

jeszcze raz pozdr i obiecuje, ze jak juz bede madry w temacie, to sie owdziecze innym newbie

ph

Dylek
09-06-2006, 15:36
Wlasne skrypty php wstawic mozesz przy uzyciu bota rd_addphp (http://www.mambopl.com/index.php?option=com_remository&Itemid=44&func=fileinfo&parent=category&filecatid=142)

dose
09-06-2006, 16:35
tyle ze rd_addphp umozliwia wstawianie skryptow do content, a mi zalezy na tym, zeby wstawic sobie skrypt do pozycji np, user1, czyli zeby to byl modul.
poza tym, nie wiem, co robie zle, ale zainstalowalem tego bota, opublikowalem i nic...
pzdr
ph

Rybik
10-06-2006, 19:20
Genialne! i powiedzcie, jak moglbym na to sam wpasc?:)

czytac instrukcje i tutoriale

amaciosz
11-06-2006, 19:22
Witam,
napotkałem na 2 problemy przy projektowaniu układu swojej strony w joomli. Byłbym wdzieczny, gdybyscie mi pomogli, bo szkoda czasu robic pewne rzeczy po omacku. I tak:

1.Do katalogowania stron (serwis ma miec katalog www umieszczony domyslnie w centralnej czesci strony glównej) zdecydowałem się użyć JBDirectory. Wstawiłem link do komponemtu do menu i jest OK, tylko że chciałbym umieścić widok katalogu (czyli kategorie) jako domyślny na srodku strony głównej. Mogę zdefiniować pole w centrum strony, tyle ze tam moge wstawic jedynie modul, natomist JBD nie ma takiego modulu do uzycia. Z kolei komponentu nie mozna wstawiac. Jak to zrobic?

2. Chce zdefiniowac pole (np 6x6cm) na stronie glownej i wstawic tam jakis modul, ktory bedzie wyswietlal bezposrednie linki do stron www. Nie wiem, jakiego modulu uzyc, zeby to sie dalo jakos konfigurowac, np ilosc kolumn, ilosc linkow, anchor, pod ktorym beda linki. Czym to zrobic?

pozdrawiam i prosze o pomoc
ph
Podeślij mi proszę link'a do swojej strony WWW aż z ciekawości oblukam co tak zajefajnie tam modzisz... ;)

dose
11-06-2006, 20:34
w tej chwili adres to 127.0.0.1. :)
ale jak tylko przeniose testy na docelowa domene, dam znac i poprosze o ocene:)
pzdr
ps: generalnie ma to byc portal, wiec duzo zdefiniowanych pol na moduly. Robilem proby na innych cmsach, ale joomla daje najwiecej mozliwosci tworczych

pzdr.
ph