PDA

Zobacz pełną wersję : Nie można instalować :(



miler1
05-03-2009, 19:17
Witam,
zainstalowałem joomle 1.5.9 ale strasznie dziwnie się wszystko zachowuje. Małe mody instalują się spoko, ale jak tylko chce zainstalować np. galerię to przeważnie wyskakuje masa błędów najpowszechniejszym jest:
Fatal error: Maximum execution time of 10 seconds exceeded in /home/miler1/miler/libraries/loader.php on line 86
oraz:
Fatal error: Maximum execution time of 10 seconds exceeded in /home/miler1/miler/libraries/arvives/zip.php on line 300

próbowałem podmieniać te pliki z innych wersji i instalek ale to nie pomaga.
A jak już coś się odpali to nie chce się zainstalować prawidłowo, zawsze jest jakiś błąd że albo nie mogło utworzyć folderu, albo np.

Komponent Zainstaluj: Inny komponent używa już tego katalogu: "/home/miler1/miler/components/com_morfeoshow"Komponent Zainstaluj: Inny komponent używa już tego katalogu: "/home/miler1/miler/administrator/components/com_morfeoshow"

chociaż takich katalogów wogóle nie mam :/

a jak próbuję instalować komponenty prosto z serwera z jakiegoś katalogu to instalacja przechodzi (przeważnie też z błędami że nie można stworzyć katalogów) ale tych katalogów nie widać. Np jak później dla katalogu z instalką zmienię atrybuty na 755 to nagle katalog z zainstalowanym komponentem potrafi się pojawić. Próbowałem z tym jakoś walczyć na różne sposoby ale sam to raczej do niczego nie dojde.

Czy ktoś ma pojęcie co to może być ???

hesar
05-03-2009, 19:48
wyglada na duze problemy z serwerem
sprobuj potestowac na innym (dobrym) hostingu

miler1
05-03-2009, 19:50
Ale ogólnie to jest wykupiony serwer na webd.pl i druga stronka śmiga wporządku, no tylko że co prawda nie jest w joomli :/

hesar
05-03-2009, 19:56
bledy wskazuja ewidentnie na przekroczenie czasu wykonywania skryptow po stronie serwera
wiec albo serwer jest obciazony albo skrypty sa do bani (choc dzialaja na mnostwie serwerow) albo jest jakis problem z dostepami do plikow i to nie konczy prawidlowo wykonywania skryptow
sprobuj ponownie postawic joomle w innym folderze i zobaczyc jak bedzie sie sprawowac
albo potestuj na innym hostingu (masz np mozliowsc wziecia okresu testowego na 10 dni na niektorych)

miler1
05-03-2009, 21:34
spróbuje z 1.0.12a i zobacze czy będą te same błędy

zwiastun
05-03-2009, 21:46
1.0.12a odłóż na półkę, jeśli bardzo lubisz starocie.

miler1
05-03-2009, 21:54
Ale chce sprawdzić czy będą te same problemy, jeżeli tak to będę musiał szukac nowego hosta, jesli nie to będe szukał wersji która nie będzie robić mi tylu problemów

hesar
06-03-2009, 08:10
zainstalujesz stara wersje a pozniej bedziesz plakal ze ci sie ktos wlamie :/
tak sie nie robi
zreszta joomla w roznych wersjach chodzi na tysiacach serwerow i dziala wiec szukaj racze problemow po indywidualnej stronie (hosting, baza, chmody, zle przeslane pliki na ftp i inne takie)

miler1
07-03-2009, 16:34
Zwiększyli mi execution time na 30 sek. i wszystko ładnie śmiga, dzięki za pomoc :)