PDA

Zobacz pełną wersję : nadpisywanie szablonu (template overrides)



motaba
06-03-2009, 01:33
Witam,
W trakcie tworzenia pozycji menu: Lista - artykuły w kategorii natrafiłem na problem: brak parametru umożliwiającego np: wyłączenie wyświetlania kolumny z numeracją artykułów (#) W wersji joomla 1.0.x była taka możliwość... Po zastosowaniu przykładu (http://joomlacode.org/gf/project/joomla/tracker/?action=TrackerItemEdit&tracker_item_id=13585)oraz przeczytaniu kilku postów Zwiastuna wyjaśniających stosowanie techniki template overrides udało mi się rozwiązać problem. Niestety "na sztywno" musiałem nadpisać oryginalny plik: components\com_content\views\category\tmpl\default .xml odpowiedzialny za wyświetlanie parametrów dodanej pozycji menu: Lista - artykuły w kategorii
Przeniesienie tego pliku również do mój_szablon\html\com_content\category nic nie dało.

Mam pytanie:
1. Jak nadpisać plik default.xml bez zmiany oryginału
2. w jaki sposób nadpisywać pliki *.css stosując technikę template overrides

zwiastun
06-03-2009, 02:07
1. Nie da się. Niestety. Musisz uważać przy kolejnych aktualizacjach, czy przypadkiem ten plik nie zostanie zmieniony, a jeśli tak - nanieś wcześniej swoje zmiany.
2. Nie bardzo rozumiem.
Pliki arkuszy stylów są elementami szablonu. W Joomla! 1.5 poza niewielkim arkuszem stylów wykorzystywanym w komponencie Sondy, nie ma arkuszy stylów. Nic więc nie da się nadpisywać.