PDA

Zobacz pełną wersję : Edycja artykułów z witryny



moniq
06-03-2009, 09:38
Mam problem z edycja artykułów z witryny - uzywam Joomli 1.5.9.
O ile wejśc w edycję mogę to system nie pozwala mi zapisywać zmian i za każdym razem dostaje odpowiedz Invalid Token. Problem ten występuje przy szblonie Tem Trentco J1.5 przy standardowych problem nie istnieje.
Szablon mozna sciagnac http://www.joomlaos.de/option,com_remository/Itemid,41/func,fileinfo/id,4037.html

Prosze o podpowiedz w jakim pliku templaty szukac bledu a moze moje zalozenie ze to wina szablonu jest mylne ??

zwiastun
06-03-2009, 11:50
Posprawdzaj, jakie biblioteki js instaluje szablon, spróbuj bez ich wczytywania.

moniq
06-03-2009, 12:44
Nie wiem jak to sprawdzić... ale wydaje mi sie ze zadnych nie instaluje, w kazdym razie w folderach templaty nie zadnych plikow z rozszerzeniami js.

zwiastun
06-03-2009, 14:14
Podejrzyj źródło - w sekcji head masz wyszczególnione wszystkie dołączane przez szablon skrypty .js

moniq
06-03-2009, 14:43
Znalazłam 3 wpisy i oczyiwscie znalazl sie jeden templaty ktoregu wczesniej nie zauwazylam ...
<script type="text/javascript" src="/media/system/js/mootools.js">***********
<script type="text/javascript" src="/media/system/js/caption.js">***********
<script type="text/javascript" src="/templates/tem_trentco/overIE.js">***********

Jak byś mi podpowiedział jak wykonać podpowiedź "spróbuj bez ich wczytywania" ? Bo wyrzucenie tych plików z serwera nic nie daje :/

zwiastun
06-03-2009, 14:57
Pierwsze dwa to skrypty standardowo wczytywane przez Joomla! Trzeci - w pliku index.php szablonu usuń wywołującą go linię (pamietaj o kopii)

moniq
06-03-2009, 19:03
Niestety bez zmian - bardzo ci dziekuje za pomoc. Moze masz jeszcze jakis pomysł ?

zwiastun
06-03-2009, 19:55
Chyba będziesz zmuszona zmienić szablon. I zrobiłbym to bez żalu. Ten, zaprojektowany przed dwoma laty i tak wymaga dostosowania, bo jest w nim parę innych błędów, ale mnie się tego głównego nie udało usunąć.

moniq
10-03-2009, 15:12
Dzięki za pomoc. Na razie chyba go zostawie - przywiazałam się:cool:

Może uda się komuś znaleźć rozwiązanie a może w końcu naucze się sama robić szablony to zmienie :D

mtx333
12-06-2009, 13:20
Również i u mnie to występuje.
Logowanie przebiega poprawnie, a każda próba zapisania artykułu kończy się komunikatem "INVALID TOKEN"

Joomla 1.5.11
PHP 4.4.8
Szablon: 68portal
dołączane skrypty:
<script type="text/javascript" src="/media/system/js/mootools.js">***********
<script type="text/javascript" src="/media/system/js/caption.js">***********

Na innych szablonach jest OK!

Proszę o pomoc
---Mietek----

mtx333
12-06-2009, 13:42
znalazłem rozwiązanie:

w pliku:
templates/68portal/html/com/content/article/form.php

po linijce
<input type="hidden" name="task" value="" />

wstawiamy
<?php echo JHTML :: _ ( 'form.token' ); ?>

Pozdrawiam
--Mietek--

moniq
24-01-2010, 11:56
Dziękuje DZIAŁA !!!

Co prawda po edycji wywala mnie na strone glowna ale to juz jest naprawde maly problem :cool: