PDA

Zobacz pełną wersję : Pozycje modułów/WIelkość zdjęć w galerii



zygfryd1708
06-03-2009, 16:28
Witam, mam problem ze zmianą pozycji modułów. A mianowicie mam zdefiniowane domyslne pozycje modułów takie jak right,user1 itd.
i teraz pytanie jak moge dodac nowa pozycje zeby np ustawic ja po prawej badz po lewej. Gdzie sie ustawia te pozycje. Albo gdzie można zmienić pozycje już istniejących modułów.

Drugie pytanie odnośnie wielkości zdjec w galerii. Używam Simple Image Gallery i jezeli zdjecie ma wielkość 1024x768 to na komputerze o rozdzielczości 800x600 nie będzie ono mieściło sie na ekranie. Czy jest mozliwość ustawienia rozmiaru zdjęć na np. 70% tak jak to sie robi w HTML. Jeżeli da sie to jak.

Z góry dziekuje za pomoc.

zwiastun
06-03-2009, 16:40
1. Regulamin forum
2. Pytania z zakresu podstaw - objaśnienia na stronach podanych w mojej stopce.

zygfryd1708
06-03-2009, 18:28
Na joomla.pl nie znalazlem odpowiedzi na moje pytanie.

zwiastun
06-03-2009, 18:51
Adresów w mojej stopce jest co najmniej trzy. A odpowiedzi na pewno tam są.

zygfryd1708
06-03-2009, 18:57
wszystkie odnoszą sie do joomla.pl. A odpowiedzi tam niestety nie znalazlem. szukalem pare dni i w koncu postanowilem zwrocic sie o pomoc na forum.

zwiastun
06-03-2009, 19:20
Skoro nie umiesz rozpoznać adresu, a nawet odmienna kolorystyka stron do Ciebie nie przemawia, to daruj sobie zajmowanie się Joomla!

wojsmol
06-03-2009, 19:51
Witam Zakładając, że temat umieściłeś w dobry m dziale to pomogę Ci w szukaniu: http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/559/46/ Tu masz artykuł o umieszczaniu modułów w szablonie, modyfikacji dokonujesz w pliku index.php szablonu. Pozdrawiam

zygfryd1708
06-03-2009, 21:05
jakby nie patrzeć to demo.joomla.pl i pomoc.joomla.pl odnosza sie do tego samego serwisu. tylko są to jakby inne jego działy.

Chyba jednak nie o to chodziło. A mianowicie wiem jak sie zmienia żeby np. moduł był na samej górze albo na samym dole lecz nie o to chodzi.
Przykład: pozycja "user4" znajduje sie w górnym lewym rogu strony. Chce ją przenieść w prawy dolny róg. Jak?

zwiastun
06-03-2009, 21:11
Nie gniewaj się, ale albo jesteś poważny człowiek, albo smarkacz!
Pomoc.joomla.pl, demo.joomla.pl, joomla.pl to trzy różne serwisy!
Jeśli tego nie rozumiesz, to Joomla! jest nie dla Ciebie.
I po raz kolejny powtarzam. Informacje na interesujący Cię temat są na jednej z wymienionych witryn.
Umyślnie nie podaję Ci linka, żebyś sam poszukał i zorientował się, co tam jest!

wojsmol
06-03-2009, 21:24
Witam
zygfryd1708 Przykładowo w następujący sposób:
1.Zapoznajesz się z artykułem, do którego linka Ci podałem w poprzednim poście.
2.Otwierasz do edycji w jakimś lepszym niż systemowy notatnik edytorze plik index.php szablonu i znajdujesz kod odpowiedzialny za wyświelanie modułu user4, po lekturze artykułu z pkt 1 powinieneś wiedzieć jak taki kod wygląda, i przenosisz ten kod w odpowiednie miejsce w pliku index.php szablonu tak aby moduł był wyświetlany na dole po prawej stroni (musisz znać HTML, często również css w zależności od szablonu).
Pozdrawiam

zygfryd1708
06-03-2009, 22:14
Inaczej. Dodałem nową pozycje modułu a mianowicie "user5" na samej górze strony. Jak zrobić aby nie było to rozciągnięte na całą strone ale mniejsze wyrównane do lewej.

zwiastun
06-03-2009, 22:23
Jeszcze jedno pytanie na tym poziomie i dostaniesz urlop od zadawania pytań na forum.
http://www.pomoc.joomla.pl/content/category/13/62/46/

zygfryd1708
07-03-2009, 11:39
Jeżeli pisze na forum tzn. że szukałem i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie i chce zebyscie mi wskazali artykuł gdzie moge zobaczyć jak to zrobić.
Szukałem na joomla.pl i nadal nie znalazlem.

zwiastun
07-03-2009, 11:57
Ale to że nie znalazłeś, świadczy jedynie o tym, że nie jesteś jeszcze na etapie, na którym jesteś zdolny do wykonywania takich zadań. To tak, jakbyś zapytał lekarza, jak zoperować wyrostek robaczkowy.
Wojtek Cię odesłał do lektury, ja Cię odsyłam do lektury, a Ty swoje, bo Ciebie interesuje tylko jak ten wyrostek zoperować. Nie umiesz znaleźć informacji? Bo to nie jest 5 linijek tekstu!

zygfryd1708
07-03-2009, 13:55
No dobrze jezeli nie chcecie mi konkretnie powiedzieć gdzie. Dziekuje za pomoc.

amanis
26-08-2009, 02:01
Sam tego usilnie poszukiwałem, więcej znalazłem mnóstwo chamskich bądź głupich opdowiedzi w internecie, wiec odpowiem na ile umiem.
w pliku index.php na pewno są wpisy typy:
<div><?php mosLoadModules ( 'user3' ); ?></div>
sam mozęsz stworzyć podobne wpisy zamieniajac user3 na dowolną nazwę, ale później dowolnanazwę musisz wpisać również na listę pozycji z panelu administratora.
Jednak do rzeczy - jak widzisz regułka php jest zamieszczona WEWNĄTRZ znacznika <div>. A co mozęmy zrobić dzieki CSS ze znacznikami div, z pudełkami? Przemieszczać! Mozesz dodać mu jakaś klasę czy identyfikator w pliku css. I przesuwasz gdzie chcesz.

forestce
07-09-2009, 00:03
a mam pytanie jak zrobic aby zdjecia w s.i.g były w poziomie??? a nie w pionie

zwiastun
07-09-2009, 01:55
A co to ma wspólnego z tematem w tym wątku?

stasio
07-09-2009, 08:02
Jeżeli pisze na forum tzn. że szukałem i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie i chce zebyscie mi wskazali artykuł gdzie moge zobaczyć jak to zrobić.

hmmm na moje to jest forum a nie koncert życzeń....