PDA

Zobacz pełną wersję : Znikły mi dostępne pozycje modułów



ramotny
06-03-2009, 20:19
Zapewne zaraz ktoś mnie "objedzie" że znów wałkuje to samo ale jestem za świeży na forum żeby sprytnie znaleźć odpowiedź (pomimo szukania)....

Niezależnie od zastosowanego szablonu (a wgrałem kilka różnych) na podglądzie pozycji modułów (tp=1) widać dostępność i lewej i prawej i user itp pozycji ale przy wstawianiu nowego modułu na rozwijanej liście jest tylko "left" i "breadcrumb".
Co schrzaniłem albo gdzie szukać błedu (nadgrałem Joomle na serwerze jeszcze raz choć bez usuwania starych danych).

pozdrawiam,
Grześ

zwiastun
06-03-2009, 20:51
To co jest na liście zależy od tego, co jest wymienione w sekcji position w pliku manifestu xml. (templateDetails.xml). A więc nic nie musiałeś "schrzanić". Każdą istniejącą pozycję modułów możesz wykorzystać - konfigurując moduł, po prostu w opcji pozycja kliknij i wpisz nazwę pozycji. Albo popraw plik templateDetails.xml

ramotny
06-03-2009, 21:34
dzięki że się zlitowałeś nad początkującym... THX

- w moim pliku templatedetails.xml nie ma sekcji position (p.nizej)...
+ nie wpadłem na to że "nową" pozycje można wpisać "z ręki" - myślałem że dostępna jest tylko lista wyboru... - fakt zadziałało...

jeszcze raz wielkie dzięki

zwiastun
06-03-2009, 21:45
Czemu zaraz "zlitowałem"? Masz niebanalny problem,masz odpowiedź (mimo, że już wcześniej był ten problem omówiony).
Dopisz sobie w pliku


<positions>
<position>left</position>
<position>right</position>
<position>i co tam jeszcze masz w index.php</position>
</positions>
I nie trzeba będzie wpisywać z palucha.

Jdwind
07-03-2009, 09:26
Tak to jest rozwiązane w Joomla! 1.5.x? Czyli nie ma już czegoś takiego jak podgląd szablonu z widokiem pozycji jak to było w 1.0?
Pozdrawiam.

zwiastun
07-03-2009, 10:05
Podgląd jest. Nie ma na zapleczu edytora pozycji modułów, takiego jak w Joomla 1.0 Witryna => Szablony => Pozycje modułów

ramotny
09-03-2009, 09:26
Napisałem "zlitowałeś" bo często jak się zadaje pytanie które już było wałkowane to słyszy się (a właściwie - czyta) "poszukaj". Oczywiście wiele osób pyta nawet nie spróbowawszy znaleźć samemu odpowiedzi...
Z drugiej strony na większości forów użytkownicy nie mają zwyczaju w tytule postu wpisywać zwięźle problemu tylko: "mam problem" albo "co zrobić" albo inne bzdury i jak wpiszę w wyszukiwarkę "pozycja modułu" to wyrzuca kilkadziesiąt wpisów po których tytułach trudno się zorientować o co w danym wątku chodzi. Czytanie 50 wątków (a niektóre sa naprawdę długie) w których problem jest zupełnie inny jest koszmarem...

Tak czy siak bardzo dziękuję za pomoc... (jeszcze pewnie będę nie raz pytał bo jestem na prawdę zielony...)