PDA

Zobacz pełną wersję : Straciłem całą stronę w panelu, ale ...



mlodyinwestor
06-03-2009, 21:29
Witam,
prowadzę stronę www.analiza-techniczna.net (http://www.analiza-techniczna.net) Na innej witrynie(ten sam serwer) robilem nowy szablon. Utraciłem wszystkie z analiza-techniczna.net kiedy wgralem do nowego katalogu(innej domeny gdzie pisałem i testowałem nowy szablon). Na stronie utraciłem wszystkie artykuły, ustawienia, moduły i użytkowników. Automatycznie mam teraz przykładowe dane i podstawowy szablon. Kiedy wchodzę przez totala na stronę(przeszukuje katalogi) wszystko jest na swoim miejscu tzn. moduły i dodatki wydają się, że są zainstalowane. Nie wiem co teraz zrobić. Wydaję mi się, że utrate danych mam przez własną głupotę. Na swoim kompie miałem plik z joomlą(była to chyba kopia, ktorą zrobiłem kilka dni wcześniej z mojej strony). Oczywiścię wyslalem te pliki do katalogu dla nowej strony. Jednak był tam katalog installation a w działającej kopii nie powinno go być. Hosting i domeny mam w home.pl. Od środka wydaję się, że jest wszystko zainstalowane tak jak wcześniej, ale w panelu administratora i na stronie wyświetla mi się wszystko jakbym dopiero zaczął(podstawowe dane). Cały katalog(nowej strony) odinstalowałem bo myślałem, że to coś zmieni. Proszę o szybką pomoc.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.
Piotr

zwiastun
06-03-2009, 21:37
Spokojnie!
Dane są w bazie danych, a nie w w Twoim katalogu na serwerze
Możliwe, że powtórzyłeś instalację, nawet możliwe, że utraciłeś dane.
Ale najpierw to sprawdź.
Zaloguj się do CPanelu lub innego klienta swojego konta. Wejdź do phpMyadmina, sprawdź, co masz - czy np. nie ma tabel z przedrostkiem bak_ albo old_

mlodyinwestor
06-03-2009, 22:08
Mam tabele z przedrostkiem old_ . Z bak_ brak. Widzę, że nawet są po old_nazwy moich dodatków i modułów a to chyba dobrze. Teraz chciałbym się dowiedzieć jak mam to przywrócić. Na serwerze jak mówiłem wcześniej pliki z modułami są, ale nie wyświetlają się nigdzie w panelu J! i na stronie. A co z artykułami, domyślam się, że są zapsiane w jakimś pliku w bazie danych bo nic innego nie przychodzi mi do głowy. Teraz co mam zrobić by wszystko było na swoim miejscu? Proszę o jakieś instrukcje.
Pozdro
Piotr

zwiastun
06-03-2009, 22:20
No to odetchnij!

Po pierwsze: zrób kopię bazy danych i kopię kopii.
http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/699/51/
http://www.demo.joomla.pl/content/view/150/26/ (Eksport)
Po trzecie: zrób kopię tylko tych tabel bazy danych, co mają przedrostek old_
Po czwarte: wczytaj do jakiegoś edytora HTML (np. Notepad++) plik kopii bazy danych i zamień wszystkie przedrostki old_ na jos_ lub taki, jaki chcesz
Po piąte: Z tak przygotowanego pliku przywróć swoją bazę danych (ja bym zastosował inny przedrostek, tak że to co teraz jest w bazie, nadal by zostało, aż będzie niepotrzebne).
Po szóste: przywróć brakujące katalogi i pliki


Trochę krótsza, ale ryzykowna metoda: w pliku konfiguracyjnym zmień przedrostek bazy danych z jos_ na old_. To tak na szybko po przywróceniu plików zadziała. Zagrożenie jest takie, że jak będziesz po raz kolejny instalowac i zapomnisz, to tabele z old_ zostaną usunięte (zastąpione nowszą wersją archiwum)

mlodyinwestor
06-03-2009, 22:26
Dzięki Ci bardzo za pomoc!
Jutro się tym zajmę bo dziś nie jest to już na moją głowę. Mam nadzieję, że po tych kłopotach będę mogł wreszcie zacząć się pisaniem strony bo nauczyłem się css i chcę go wreszcie zacząć wykorzystywać w joomla.

Pozdro
Piotr

mlodyinwestor
07-03-2009, 12:04
Teraz juz zupełnie się pogubiłem. Kopię pliku z całą stroną w J! zrobiłem przez totala. mam problem z tą bazą danych. Nie wiem czy dobrze generuje ten plik, który pozniej mam zmienic. Jak wygenerowałem plik z wszystkimi plikami z przedrostkiem old_ to jak otwarłem plik w ager web edytor to się przestraszyłem. Jest tam chyba z milion przedrostków old_nazwa_pliku. Czy mam to wszytsko zmienić na jos_?? Może odpowiedź jest śmieszna, ale ja niezbyt sie w tym orientuje.
W pliku, który wygenerowałem z bazy jest prawie 2800 linijek tekstu(w tym prawie każdy z przedrostkiem old_) dla samego pliku old_content.

Pozdro
Piotr

zwiastun
07-03-2009, 12:11
Z milionem to pewno przesadzasz, ale trochę tego na pewno jest (to zależy jeszcze, jak zrobiłeś zrzut). Ale ta ilość znaczenia nie ma - w edytorze masz funkcję znajdź/zamień - wykonanie takiego zadania to chwila.
Podałem Ci prostsze rozwiązanie (zamiana nazwy przedrostka w pliku configuration.php).

Na brak doświadczenia nie poradzę. Zawsze możesz zlecić wykonanie pracy fachowcowi.

mlodyinwestor
07-03-2009, 12:20
Widzę, że jest możliwość znajdź i zmień, więc zaraz ją wykorzystam. Zrobię jeszcze raz kopie bazy a później wszystko zmienie na jos_, dzięki tej opcji.
W panelu administracyjnym J! zmieniłem przedrostki z jos_ na old_ i wszystkie artykuły i dodatki były, ale na stronie miałem duże problem z wyświetlaniem panelu(obrazy przeskakiwały) i posiadałem przykładowe dane(jak wczytałem tamte pliki to powinno nie być ich tam zapisanych).

zwiastun
07-03-2009, 12:27
1. Na swoim komputerze domowym zainstaluj XAMPP: http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/688/51/
2. Z posiadanej kopii odtwórz swoją witrynę (wkopiuj do katalogu /htdocs/odtwarzam (lub nazwanego inaczej)
3. Załóż bazę danych i zaimportuj do niej poprawioną kopię
4. Zmień wpisy w pliku configuration.php, żeby odnosiły się do Twojego komputera, a nie do serwera

A zresztą... to wszystko zostało opisane tutaj:
http://www.pomoc.joomla.pl/content/category/6/31/51/
http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/690/51/

mlodyinwestor
07-03-2009, 12:31
Zrobiłem tak jak mówiłeś, zapisłem wszystkie tabele old_. Otworzyłem i zmieniłem wnętrze pliku z old_ na jos_. Później wgrałem przez import cały zmieniony plik. Podczas kopiowania wystąpiły błedy z dodatkiem acajoom(nie używałem go, ale był zainstalowany na stronie). Wszedłem na stronę, ale tam nic sie nie zmieniło i dalej nie posiadam tamtych danych. Domyślam się, że nie zrobiłem 6 kroku. Tzn. co rozumiesz przez przywróć barkujące katalogi i pliki. Jak ma je przywrócić?

Chciałem, jeszcze powiedzieć, że po imporcie danych nic się nie zmieniło w spise tzn. na liścię z jos_ nie mam swoich dodatków, ani żadnych innych tabel z old_
Przy imporcie wyskakuje mi taki bład:
CREATE TABLE `jos_acajoom_lists` (
`id` int( 10 ) NOT NULL AUTO_INCREMENT ,
`list_name` varchar( 101 ) NOT NULL default '',
`list_desc` text NOT NULL ,
`list_type` tinyint( 2 ) NOT NULL default '0',
`sendername` varchar( 64 ) NOT NULL default '',
`senderemail` varchar( 64 ) NOT NULL default '',
`bounceadres` varchar( 64 ) NOT NULL default '',
`layout` text NOT NULL ,
`template` int( 9 ) NOT NULL default '0',
`subscribemessage` text NOT NULL ,
`unsubscribemessage` text NOT NULL ,
`unsubscribesend` tinyint( 1 ) NOT NULL default '1',
`auto_add` tinyint( 1 ) NOT NULL default '0',
`user_choose` tinyint( 1 ) NOT NULL default '0',
`choose_time` tinyint( 1 ) NOT NULL default '0',
`delay_min` int( 2 ) NOT NULL default '0',
`delay_max` int( 2 ) NOT NULL default '7',
`follow_up` int( 10 ) NOT NULL default '0',
`html` tinyint( 1 ) NOT NULL default '1',
`hidden` tinyint( 1 ) NOT NULL default '0',
`published` tinyint( 1 ) NOT NULL default '0',
`createdate` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00',
`acc_level` int( 2 ) NOT NULL default '0',
`acc_id` int( 11 ) NOT NULL default '0',
`notification` tinyint( 1 ) NOT NULL default '0',
`owner` int( 11 ) NOT NULL default '0',
`footer` tinyint( 1 ) NOT NULL default '1',
`notify_id` int( 10 ) NOT NULL default '0',
`params` text,
PRIMARY KEY ( `id` ) ,
UNIQUE KEY `list_name` ( `list_name` )
) ENGINE = MYISAM DEFAULT CHARSET = latin2 AUTO_INCREMENT =1;


jak wykasuję te rekordy z pliku to następne błedy wyskakują mi dla jos_banner.
Pozdro
Piotr

mlodyinwestor
07-03-2009, 12:56
Zmieniłem teraz w pliku configuration.php nazwy tabel z jos_ na old_ i wszystko działa od zewnatrz(czyli na stronie poprawnaie można korzystać). W panelu administracyjnym niestety obrazki cały czas przeskakują i mam np. zamiast jednej ikony zalogowani w menu po prawej mam 6 wzdłuż. Tak samo jest dla komponentów, popularnych itd. Nie wiem co mam zrobić, żeby tego nie było. Myślę, że wszystko powinno teraz działać poprawnie tylko nie wiem czy będą jeszcze potrzebne tabele z przedrostkiem jos_ i czy mogę je usunąć? Chciałbym tylko naprawić ten panel administracyjny by wszystko wyglądało tak jak kiedyś.

Pozdro
Piotr