PDA

Zobacz pełną wersję : Content - ExtraVote 1.4 - tłumaczenie mod i refaktoring - instalka



ojobazos
07-03-2009, 07:02
Zaś żem klikał, klikał i wyklikał... To jest trzeci element do kompletu Secure-Review-Rating czyli tym razem oceny na gwiazdkach Ajax.

Jest to Dodatek ExtraVote v 1.4 kolegi Jesusa Vargasa do J! 1.5.x zmodyfikowany tak, aby działał z MXComments 1.0.9 pod J! 1.5.x w trybie Legacy. To znaczy gwiazdki prawidłowo pokazują się u góry lub u dołu artykułu, czego wersja oryginalna nie potrafiła zrobić w towarzystwie ww. komponentu ze starszej Joomli.
Do tego polskie tłumaczenie z uwzględnieniem odmiany: 1 Ocena, 2-4 Oceny, 0,5-10 Ocen. Poza tym to są głownie teksty opcji bota ustawiane na zapleczu - bardzo bym prosił, aby ktoś oblatany przjrzał tłumaczenie pod kątem zgodności z terminologią J!. Z grubsza się starałem, ale że to niejako przy okazji robię więc się nie orientuję za dobrze.
Całość zapakowana w instalkę z przerobionym plikiem manifestu na wielojęzyczny.

Wielkie podziękowania dla osób tworzących dokumentację frameworka Joomli - jeszcze wczoraj wieczorem nie odróżniałem bota od komponentu...

Pozostałe elementy z trójcy przywołanej na początku posta sa tutaj:
MXComment 1.0.9 PL: http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=26412
Pliki PL do patcha do SecurityImages: http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=26415

Używajta do woli...

ojobazos
08-03-2009, 06:55
Jeżeli ktoś pobrał paczkę przed datą tego postu, to:

Pierwszy sposób - proszę pobrać paczkę jeszcze raz i reinstalować.

Drugi sposób bez reinstalacji - wymiana pliku: '/plugins/content/extravote/backup.php' na ten z paczki.

Trzeci sposób bez pobierania paczki - usunąć plik: '/plugins/content/extravote/backup.php', do katalogu '/plugins/content/extravote/' skopiować plik '/plugins/content/extravote.php', zmianić mu nazwę na backup.php

UWAGA!!! Konstruktor klasy pluginu przy każdym wywolaniu nadpisuje plik extravote.php plikiem backup.php.
W związku z tym, jeśli będziecie wprowadzać własne modyfikacje w pliku modułu t.j. extravote.php, to zawsze trzeba zastosować ten trzeci sposób przed uruchomienim modułu z wprowadzonymi zmianami albo zakomentować linię 47 w modyfikowanym pliku. Można się nielicho zdziwić jak ktoś wykonywał zmiany bezpośrednio na serwerze...

Nie zmieniałem tego zachowania klasy - autor modułu miał zapewne coś na myśli chciaż do tej pory nie wiem co...