PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją na strefa.pl



jeanf
07-03-2009, 09:59
Wrzuciłem pliki instalacyjne joomli na serwe. po wpisaniu w przeglądarce adresu do instalacji wywala mi dzień dobry takowe komunikaty:

Notice: Constant sid already defined in /joomla/libraries/joomla/session/session.php on line 423

Notice: Use of undefined constant PREG_OFFSET_CAPTURE - assumed 'PREG_OFFSET_CAPTURE' in /joomla/libraries/joomla/environment/uri.php on line 743

Notice: Use of undefined constant PREG_OFFSET_CAPTURE - assumed 'PREG_OFFSET_CAPTURE' in /joomla/libraries/joomla/environment/uri.php on line 743

Fatal error: Call to undefined function: file_get_contents() in /joomla/libraries/joomla/utilities/simplexml.php on line 177

Dodam, że ta sama instalka bez problemu dała się uruchomić na kompie lokalnie i wszystko działa jak należy. Jeśli chodzi o strefę to jest to konto płatne.
Proszę o pomoc i wskazówki gdzie szukać eliminacji błędów. Dzięki za wszelakie informacje i zainteresowaniem tematem .

zwiastun
07-03-2009, 10:08
http://forum.joomla.pl/announcement.php?f=2&a=3
http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=21594

thordur
01-08-2009, 00:49
Mam podobny problem. Ktoś wie o co chodzi z tymi komunikatami które wyskakują po wgraniu joomli na serwer strefa.pl?

Z góry dziękuję za pomoc

yanek
02-08-2009, 10:20
Na strefa.pl po zalogowaniu się na swoje konto można sprawdzić w zakładce WWW / Dane konta WWW Konfigurację pakietu: starsza, nowsza. opis pakietu na http://www.strefa.pl/pomoc/?cat=263&inf=740 .
Dla J.1.5.x wybrać nowsza.
Można też wysłać emaila z konta administratora do BOKu o konfigurację konta.

thordur
04-08-2009, 23:26
Wielkie dzięki yanek. Zadziałało, ale już przy instalacji wyskoczyło mi takie cuś:
Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje plików „cookie”. Instalacja Joomla! nie będzie możliwa dopóki nie zmienisz tego ustawienia w swojej przeglądarce.
n
Problem może też wynikać z tego, że próbujesz wznowić przerwaną instalację. W takim wypadku należy rozpocząć instalacje od początku.

Ani pierwszy ani drugi przypadek pod to nie podpada. W wersji angielskiej przy instalacji pojawia się jeszcze takie coś:
Alternatively, there could also be a problem with the server's session.save_path. If this is the case, please consult your hosting provider if you don't know how to check or fix this yourself.

Proszę o pomoc.

curate
05-08-2009, 22:23
Alternatively, there could also be a problem with the server's session.save_path. If this is the case, please consult your hosting provider if you don't know how to check or fix this yourself.

Proszę o pomoc.

Witam,

mam ten sam problem na strefa.pl czy masz już może od nich jakieś info

pozdrawiam

zwiastun
06-08-2009, 00:53
Owszem, pisze po angielsku, ale aż tak trudno zrozumieć, co pisze?
Naprawdę słowa:
please consult your hosting provider
są niezrozumiałe?
Proszę się skontaktować z dostawcą hostingu!

PeFik
06-08-2009, 10:02
Mam nadzieje że w/w posty uświadomią osobom naiwnym i oszczędnym, że przed instalacją dowolnego CMS - wybrany hosting sprawdzą na forum. Pod kątem jakie hostingi się poleca, a jakie nie!
To że coś jest sygnowane korporacją nie zawsze oznacza, że jest różowo. Wiadomo wszystko zależy tez od pakietu jaki się wybierze, bo za darmo nie ma nic - jak to się mówi.

curate
06-08-2009, 11:45
Owszem, pisze po angielsku, ale aż tak trudno zrozumieć, co pisze?
Naprawdę słowa:
please consult your hosting provider
są niezrozumiałe?
Proszę się skontaktować z dostawcą hostingu!

Witam,
to, że jest napisane po angielsku, to nie problem, nie prosiłem o pomoc w tłumaczeniu, jedynie zacytowałem post, do którego było moje pytanie, czy może kolega już dostał od nich odpowiedź (czyli czy skonsultował się z dostawcą i ewentualnie podzielił się informacją, ja wciąż czekam na odpowiedź z BOK).
Więc proszę o więcej wyrozumiałości i spokojne czytanie postów.

Edit: Właśnie otrzymałem email z BOK, że problem nie powinien już występować i faktycznie wszystko działa.

zwiastun
07-08-2009, 00:43
Skoro nie problem, to należało to napisać! Nie jestem jasnowidzem. Poza tym nauczyli mnie, że jeśli mam informację, by zawrócić się do dentysty, to zwracam się do dentysty, a nie do kowala! A jeśli się już zwrócę do kowala, to nie mam pretensji, że nie jest wyrozumiały.