PDA

Zobacz pełną wersję : Licznik kliknięć w banery



sam13
09-03-2009, 11:34
Witajcie.
Mam na swojej stronei miejsce z wyświetlanymi banerkami. Wszystko byłoby OK jednak potrzebuje aby zliczał mi kliknięcia w te banery a niestety jest tylko zliczana ilosć odsłon :( W ustawieniach jest zaznaczone żeby zliczał ilości wyświetleń i kliknięć a tu ciągle zero (sam próbowałem klikac na te banery z różnych kompów i kicha). Czy mozecie podpowiedzieć w czym tkwi problem i jak go rozwiązać (joomla 1.5.6)?

zwiastun
09-03-2009, 12:50
Odpowiedź może i dostaniesz - nie liczyłbym. Joomla 1.5.6 należało zaktualizować jakieś pół roku temu!

sam13
09-03-2009, 13:32
a dlaczego mam nie liczyc na odpowiedź? Czy to takie skomplikowane?

Co do aktualizacji to juz inna bajka - no chyba ze to ma uzasadniony wpływ na powyższe o co pytałem

zwiastun
09-03-2009, 14:27
Chociażby dlatego, że w Joomla 1.5.9 tego problemu nie ma. I daruj sobie bezsensowne polemiki!

v123
10-03-2009, 07:52
zwiastun: masz strasznie wysokie mniemanie o sobie. Czemu jak ktos pisze prawdę na Twój temat to kasujesz takie posty i dajesz bana? Co - prawda w oczy kole?

Czasami trzeba mieć w sobie troche pokory a nie zachowywać się jak nadęty gówniarz. Ludzie korzystający z tego forum nie pisza bo im się nudzi tylko czasami potrzebują pomocy - nie każdy się urodził alfą i omegą wiec naprawde miej to na uwadzę bo tak to tylko zrażasz do siebie użytkowników. Tak jak napisałem wczesniej - nie chcesz pomagać to tego nie rób i głupie uwagi zachowaj dla siebie.

Pozdrawiam tych co faktycznie wiedzą co to forum, co to moderowanie i co to pomoc.

bbruda
19-03-2009, 15:13
standardowy komponent do banerów w 1.5.9 też nie zlicza kliknięć ;)
mowa tutaj o banerach flash, pokazuje ilość wyświetleń ale nie liczy kliknięć i obojętnie czy link jest zaszyty w pliku swf czy tylko przekazanie przez clickTag i podana ściezka nie liczy kliknięć.

zwiastun
19-03-2009, 15:49
zwiastun: masz strasznie wysokie mniemanie o sobie. Czemu jak ktos pisze prawdę na Twój temat to kasujesz takie posty i dajesz bana? Co - prawda w oczy kole?

Czasami trzeba mieć w sobie troche pokory a nie zachowywać się jak nadęty gówniarz.

Kasuję z powodu takich gówniarskich wypowiedzi, jak powyższa. I wypraszam sobie, żeby w moich ościerzach ktokolwiek się do mnie w ten sposób odzywał! To, że każdy może tu bywać, nie znaczy, że może pluć na kogokolwiek, a tym bardziej na gospodarza. Jeśli taka Twoja kultura, pluj na gospodarza w swoim własnym domu!

Tak, jak pisałem wielokrotnie - nie chcesz, nie musisz tu przychodzić. Nikt Cię nie zmusza. Przychodzisz - korzystaj, zostawiając fochy i skłonność do obrażania się w domu.

bbruda
19-03-2009, 15:59
no tak ale to nie rozwiązuje problemu, przejrzałam pobieżnie joomla.org i tam tez nikt nie udzielił do tej pory jakiejś mądrej porady

zwiastun
19-03-2009, 16:02
Nie poradzisz, musisz czekać - może komuś się uda to rozwikłać. Przypuszczalnie problem tkwi we flashu... Nie znam się na tym - może @jolaass zna jakieś rozwiązanie?
Spróbuj też może PW do tego użytkownika: http://forum.joomla.pl/member.php?u=213

bbruda
19-03-2009, 16:42
no nic, dzięki napisałam juz pw moze cos z tego wyjdzie
pozdrawiam

bbruda
20-03-2009, 09:35
Jacku wielkie dzięki za pomoc, pozwoliłam sobie wkleić przetestowane rozwiązanie na joomla 1.5.9

Problem tkwi istotnie w konstrukcji linku w samym flashu.

Plik fla powinien zawierać taką komendę:
on (release) {
getURL("index.php?option=com_banners&task=click&bid=9", "_self");
}

- gdzie bid=9 oznacza ID naszej reklamy

Teraz dodanie samej reklamy:
- URL łącza:koniecznie podajemy docelowe miejsce, czyli tam gdzie ma nas baner przekierować po kliknięciu (nie podaliśmy tego przecież we flashu)
- wybieramy nasz pliczek *.swf
- ustawiamy wielkość

I działa :D

Surfer
21-04-2009, 21:27
Witam,
czy mógłbym prosić o troszkę szersze wyjaśnienie, byłbym wdzięczny?

Pozdrawiam