PDA

Zobacz pełną wersję : AGORA 3.0.0 Olympus



ojobazos
09-03-2009, 16:56
Właśnie zacząłem.
Mam na razie przenisione terminy z tłumaczenia steelfoxa do wersji 2 (stąd (http://forum.joomla.pl/showthread.php?p=94004#post94004)), co oznacza, że gotowe jest ok. 70%. Pomału zrobię resztę - planuje skończyć w przyszłym tygodniu.
Akurat ma być już dostepna publiczna beta komponentu, więc powinno dać się sprawdzić i wyczyścić tłumaczenie.
Zgłosiłem tłumaczenie na joomlame.com - może dadzą coś wcześniej.
Bedę potrzebował wsparcia w sprawie terminologii zgodnej z polską wersją Joomla - pisałem już o tym przy okazji tłumaczenia ExtraVote (tutaj (http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=26451)).

rosciak
31-03-2009, 12:57
EDYCJA: Najnowsze pliki są na końcu... jeśli zaczynasz zabawę z Olympusem, szukaj nowych wersji tłumaczeń w ostatnich postach.

Ja popełniłem tłumaczenie do tego komponentu w najnowszej wersji. Być może mój błąd, że nie spojrzałem wszędzie wcześniej, a w oficjalnych tłumaczeniach Agory nie było wersji PL. Jednakże było mi na gwałt potrzebne... więc wicie rozumicie... Załączam plik może się komuś przyda... żadnych praw sobie nie roszczę z tej okazji :) Tłumaczenie jest 99%, może trochę więcej

Przy okazji - najnowsza wersja 3.0 b2 Olympus wywala błędy podczas instalacji i później na zapleczu podczas próby wejścia w ustawienia komponentu.

Można to obejść w prosty sposób - należy utworzyć w folderze cache folder com_agora i już można korzystać z Olympusa. Być może się komuś przyda ta metoda.

Acha - po wgraniu tłumaczenia lepiej wyczyścić folder com_agora w cache. Inaczej tłumaczenie załapuje dopiero po dłuższym czasie.

rosciak
14-04-2009, 13:12
Kolejna poprawiona wersja tłumaczenia komponentu Agora 3.0 Olympus (poprawiono stylistykę i tłumaczenie jest teraz bardziej "polskie". 1% nieprzetłumaczonego wcześniej tekstu został przetłumaczony, więc tłumaczenie jest kompletne w 99.99%. Zmieniłem również pewne wyrażenia na bardziej zgodne z oficjalnym tłumaczeniem Joomli 1,5) Polecam ściągnąć i podmienić pliki na tę wersję.

Tym razem załączam też resztę modułów i dodatków do Agory 3.0 Olympus. Wczesna wersja, więc nie narzekać, jeśli będą jakieś błędy. Postaram się to jeszcze sprawdzić i poprawić.

steelfox
13-05-2009, 10:27
Gratulacje, ciesze się, że ktoś kontynuuje rozwój polskiej wersji agory. Przy okazji, bez wytłumaczenia w jaki sposób dokonać spolszczenie (wykorzystania plików, które przygotowałeś) większość użytkowników nigdy nie dokona tego upgradu

rosciak
16-05-2009, 20:02
Komponent Agora Olympus rozwija się całkiem szybko. Pojawiła się właśnie nowa wersja RC1, czyli już w miarę stabilna. Upgrade z poprzedniej wersji beta jest prosty - instalujemy RC1 używając standardowego instalera Joomli 1.5.

A tutaj dwa pliczki które mogą się przydać. Uaktualnione tłumaczenie do komponentu Agora 3.0 Olympus RC1 oraz tłumaczenie kolejnego dodatku pod nazwą:
Agora Discussions (discussbot)


to po prostu sympatyczny plugin, pozwalający na komentowanie artykułów na forum.

Status tłumaczenia komponentu - nie jest źle :) Poprawiłem i zmieniłem to co zauważyłem i poprzednio mi nie pasowało. Przetłumaczyłem wszystkie linie dodane w wersji RC1.

Status tłumaczenia dodatków i modułów - są to ciągle wczesne i niezbyt przetestowane tłumaczenia.

Instalacja tłumaczeń. Wgrywamy je do katalogu languages/pl-PL oraz administrator/languages/pl-PL w naszej Joomli.
Proszę wyczyścić cache/com_agora - inaczej nowe tłumaczenie załapuje dopiero po dłuższym czasie...

piotreczek100
17-05-2009, 15:24
rosciak mam prosbe pomoglbys z uruchomieniem dodatku discussbot? opublikowałem i nie działa

rosciak
17-05-2009, 15:30
Sprawa zatem wygląda tak, że chyba musisz uderzyć o pomoc do teamu Agory. www.joomlame.com (http://www.joomlame.com) i tam jest forum. Jak pisałem wyżej - ostro testuję samo forum, ale dodatki nieszczególnie - po prostu stronkę gdzie mam zainstalowaną Agorę planuję na powaznie uruchomić dopiero po wakacjach.

Na szczęście team Agory jest rewelacyjny. Na odpowiedź możesz liczyć w bardzo szybkim czasie.

chloe
26-05-2009, 21:54
Hej, od jakiegos czasu nie dziala oficjalna strona Agory 3.0
http://joomlame.com/index.php?option=com_rokdownloads&view=folder&Itemid=129

czy moglabym prosic o udostepnienie na forum
komponentu Agora 3.0 Olympus RC1?

Bardzo pilnie potrzebne... Z gory dzieki!

rosciak
27-05-2009, 19:37
Chyba już niepotrzebne, bo działa...

I jeszcze mam uwagę co do discussbota. Tak zatem u mnie działa. Zaciagnąłem, rozpakowałem, zainstalowałem obydwa pluginy, opublikowałem je i mam dodatkowy przycisk w edytorze - dodaj przycisk Dyskusja. Na dole pod blokiem tekstu.

rosciak
27-05-2009, 21:10
Wracając do agora discuss bot. Dodaję spolszczenie jeszcze raz - tym razem pełne razem z obrazkami - po prostu sprawdziłem discuss bota i trochę rażą te angielskie obrazki.

Ogólnie instalacja powinna wyglądać tak:

przygotowane jest w sposób następujący. Zainstalujcie obydwa pluginy, opublikujcie je, rozpakujcie plik który tu załączam do głównego katalogu Joomli! Trzeba będzie potwierdzić nadpisanie plików.

To spowoduje:
spolszczenie pl-PL.plg_content_agoradiscuss.ini znajdzie się administrator/languages/pl-PL
zamianę plików graficznych z angielskimi napisami na pliki graficzne z polskimi napisami
modyfikację css dla agora discuss - ale jedynie w kwestii szerokości tych podmienionych plików graficznych.1578

foruser
01-06-2009, 17:49
Witam.
Wiem, że trochę nie w tym dziale lecz w innym... cisza :)
Pozwolę sobie zatem wkleić link, bo może ktoś z Was mi pomoże.

http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=28863&page=2

Dzięki i pozdrawiam.

rosciak
22-06-2009, 10:35
Nowym pliczkiem z serii Agora Olympus 3.0x Total Polish Laguage Pack (wow ale mi nazwa wyszła :D ) jest Agora Community Builder plugin. Łapcie - mam nadzieję, że się przyda. No i zaktualizowana wersja tłumaczenia do komponentu Agory Olympusa do wersji RC. Zmian niewiele no ale chociaż coś się dzieje...

Zalecany jest pilny upgrade do wersji RC4 Olympusa (całego komponentu). To kwestie związane z bezpieczeństwem. Jeśli ktoś tego nie zrobił, to nie ma na co czekać...

rosciak
05-07-2009, 16:52
Co to ja chciałem powiedzieć... ach... więc sprawa ma się następująco.

Zgodnie z tym co kiedyś napisałem - ostro wziąłem się za testowanie Olympusa w trybie live. Ostatnio przetłumaczony przeze mnie plugin do Community Buildera ma jedną zaletę - działa poprawnie. Jednak szczerze mówiąc - na templatkach innych niż jasne (białe) wygląda średnio. Nie korzysta z ustawień templatki co powoduje, że efekt jest mizerny. Taby Agory są zupełnie inne niż pozostałe Taby CB. Pozwoliłem sobie zmodyfikować ten plugin do własnych potrzeb, dzięki czemu stał się on łatwy do ostylowania. Zgodnie ze standardami CB najpierw jest kolumna nazwa potem wartość (w profilach Agory bez CB jest odwrotnie). Całość wygląda jak tabelka, a nie jak do tej pory - ciurkiem jedno za drugim. Dodatkowo kilka wyrazów, które nie korzystały z lokalizacji, jest przetłumaczone (np nazwy miesięcy, Gender lub Birthday - kto korzysta ten wie).

Nie będę tu wrzucać pliku bo jego instalacja jest cokolwiek skomplikowana, aczkolwiek jesli ktoś ma taki sam problem z Tabami agory i chciałby je trochę ostylowac i dopasować do CB - proszę dać znać. Chętnie pomogę.

PS Autorzy zdają sobie sprawę z niedociągnięć wizualnych tego pluginu. Obiecali go dopracować, jednak PO wydaniu Olympusa w wersji STABLE. Zatem jeśli ktoś może poczekać, to lepiej poczekać na oficjalną wersję.

rosciak
06-07-2009, 18:46
Dobra odpowiem sobie sam :)

Agora Author Bot - użyteczny dodatek konwertujący nazwę autora na link do profilu Agory (opcja z avatarem też jest).

Załączam tłumaczenie. W tym momencie macie do dyspozycji chyba komplet tłumaczeń do Olympusa z dodatkami.

nigraS
08-07-2009, 15:05
czy jest instalka agory pl, która posiadała by w sobie moduły, dodatki i wszystko to po polsku?

rosciak
08-07-2009, 15:28
Nie ma.

nigraS
08-07-2009, 17:37
a czy jest jedno miejsce lub jeden spakowany forder, który by posiadał
- moduł agora
-- spolszczenie
- dodatki
-- spolszczenie
-- instrukcja jak spolszczyć
-- opis dodatków w naszym języku

zwiastun
08-07-2009, 17:49
Nie przesadzasz? Ręka Cie boli od klikania w odnośniki do paczek udostępnionych przez @rosciaka? Nie mówię już o jakichkolwiek wyrazach podziękowania za to, co dostarcza!

nigraS
08-07-2009, 18:01
ojejku, ja się tylko pytam, a Ty od razu wyskakujesz na mnie...
każdemu by się takie ułatwienie przydało.

W wolną chwilę się tym zajmę i udostępnię wszystkim.

a co do rosciak (http://forum.joomla.pl/member.php?u=14962)'a to się zgadzam, pochwała to za mało.

zwiastun
08-07-2009, 18:08
Nie wyskakuję! Ale człowiek Ci odpowiada, że nie ma, a Ty dalej swoje. Sprawdzam reputację @rosciaka i pustynia. Polska norma. Każdy tylko wymagać potrafi!

foruser
09-07-2009, 09:05
Witam serdecznie.
Agora 3.0 wersja ostatnia i... wcześniejsze.
Jest malutkie zacięcie - u mnie.
Nie działa mi "split" czyli rozdzielanie wątków.
Po kliknięciu pojawia się mały ekranik - tyle, że pusty.
Tak na razie jest normalnie, czy jedynie u mnie?
Pozdrawiam serdecznie.

rosciak
11-07-2009, 12:27
Okej - to w sumie jest pomysł. W wolnej chwili przygotuję paczkę i te opisy też. Olympus jest tego wart!

nigraS
16-07-2009, 17:04
dla czego brak jest pl znaków, zamiast polskich znaków są znaki zapytania

rosciak
16-07-2009, 17:09
Wszystkie pliki są w UTF-8.

Używasz innego kodowania pod Joomlą! 1.5 ?

http://battlestations.eu/index.php/pl/forum

tu masz przykład działającej Agory z polskimi znakami i żadnych znaków zapytania nie ma.

nigraS
16-07-2009, 17:27
wszystkie tabele oprócz tabel agory są na utf8_general_ci, jak zmienić w phpMyAdmin tabele agory z latin1_swedish_ci na utf8_general_ci?

zwiastun
16-07-2009, 17:51
np. eksportować, poprawić kwerendy, importować

nigraS
16-07-2009, 19:04
zmieniłem każdą tabelę agory ręcznie na utf-8_general_ci jednak mimo to w dalszym ciągu brak polskich znaków.
Może źle pierwszy post napisałem, przedstawię na zrzucie, gdzie brak jest pl znaków.
http://zapodaj.net/images/f6213acee005.jpg

moje
16-07-2009, 19:09
Co do obrazka to nie wystarczyło wkleić tutaj linka albo miniaturki?

A teraz trzeba poprawić nazwy i zmienić ?/?? na odpowiednie znaki.

nigraS
16-07-2009, 19:29
już tak robiłem, i zamiast np ł wstawia się ?

moje
16-07-2009, 19:51
A sprawdź czy pliki Agory są zapisane w formacie UTF-8- nie tylko mają odpowiednie tagi ale i są zapisane w tym formacie.

nigraS
16-07-2009, 19:54
chodzi o taki kodzik?
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />

jeśli tak, to w którym pliku szukać?

moje
16-07-2009, 19:58
Oprócz tego, że muszą mieć ten "kodzik", to jeszcze muszą być zapisane z kodowaniem UTF-8, to jest najważniejsze- nie zawsze muszą mieć ten "kodzik" ale wszystkie muszą być zapisane z kodowaniem UTF-8.

nigraS
16-07-2009, 20:01
nie rozumiem, jak to muszą być zapisane w UTF-8? jak to sprawdzic czy są zapisane pierwszy raz się spotykam z takim zagadnieniem.

moje
16-07-2009, 20:02
Poczytaj o gżegżółce- googlowanie nie gryzie i nie boli.

nigraS
16-07-2009, 20:08
czy chodzi o takie sprawdzenie?
otworzyć plik php na przykład programem notepad++ kliknąć format i sprawdzić czy jest kodowanie ANSI, UCS lub UTF-8?
czy o jakieś inne sprawdzenie chodzi?

jesli takie, to które pliki agory sprawdzić chyba nie wszystkie???
jest ich przecie masa..

moje
16-07-2009, 20:26
Tak się składa, że wszystkie, dlatego napisałem o Gżegżółce.

rosciak
16-07-2009, 22:44
Cały problem polega na tym, że to co pochodzi z tłumaczenia Agory wyswietlane jest z polskimi znakami. Wystarczy spojrzeć na górne menu Agory. Opisy forów i kategorii (tam gdzie są ???) dodaje się na zapleczu w konfiguracji komponentu.

PLIKI JĘZYKOWE (tzn moje tłumaczenia) NIE MAJĄ NIC DO RZECZY.

Miałem tak kiedyś z jakimś innym komponentem jak zapomniałem przestawić przy tworzeniu nowej bazy danych Metodę porównywania napisów (w phpmyadmin) na utf8_unicode_ci.

PRZY POPRAWNIE SKONFIGUROWANEJ BAZIE Agora wyświetla ładnie PL znaczki zarówno pochodzące z plików językowych jak i dodane na zapleczu w konfiguracji.

nigraS
16-07-2009, 23:31
a więc problem leży po stronie phpMyAdmin
Co mogę zrobić, by pl znaki się pojawiały?

czy wszystkim tabelą muszę zmienić kodowanie z utf8_general_ci na utf8_unicode_ci?

rosciak
19-07-2009, 12:20
Ja ze swej strony poprosiłem admina o przekonwertowanie bazy. Zrobił to i w którymś momencie było ok (nie miałem wtedy dostępu do phpmyadmin na serwerze)

Ok. Wracając do tematu Agory. Nowa wersja to 3.0.0.1 Stabilna. Czyli zakończył się etap Bety i RC. Polecam upgrade, nowa wersja jest naprawde fajna i wnosi sporo. M.in Edytory dla ogłoszeń i powiadomień, Rangi, konfigurację dla wielu opcji, które do tej pory nie mogły być skonfigurowane i wiele wiele innych rzeczy. Poprawia również sporo wykrytych błędów (u mnie na przykład zaczęła działać mapa użytkowników).

Jedna uwaga - nowy Agora Olympus korzysta z nieco innych skórek. Oznacza to że możecie napotkać pewne problemy, szczególnie jeśli ostro zmodyfikowaliście swoją.

OK. A tu jest polski pliczek do Agory 3.0.0.1 Stable. O ilości zmian świadczy to że jest on o 30% większy od poprzedniego pliku. Plik jest wstępnie przetestowany, ale pewnie jakieś zmiany będą. Dorzucam, gdyż posiadanie tego pliku rozwiązuje problem z powiadomieniami na email w których zamiast linków są [TAGI].

foruser
19-07-2009, 12:41
Cześć.
Ja mam 3.0.0 - chodzi :)
Jak to zaktualizować, żeby mi forum anieli nie wzięli.
Przez ftp - nadpisać?
Pozdrawiam.

nigraS
19-07-2009, 13:49
bardzo podoba mi się ta wersja!
mam pl znaki!!!

rosciak
19-07-2009, 14:06
foruser

Normalnie instalatorem Joomli. Nie stracisz postów ani innych rzeczy, ustawienia będa przeczytane. Jednak mały bałagan na pewno się zrobi ze względu na mnogość nowych rzeczy.

foruser
19-07-2009, 17:50
OK - dzięki za info.
Pozdrawiam.

foruser
19-07-2009, 21:24
Tradycyjny problem.
Za duży komponent i się nie chce wgrać.
Tradycyjnie - nie wiem co z tym zrobić :)
"Pomożecie?!"

rosciak
20-07-2009, 00:51
UUU panie. Gdzies był opisany ten problem. Jakiś timeout czy coś. Popytaj szerzej to nie problem Agory... a ja z tym nigdy nie miałem problemów.

zwiastun
20-07-2009, 00:55
1. Instaluj z katalogu na serwerze
2. Poproś admina o zwiększenie czasu wykonywania skryptów
3. Jeśli możesz modyfikować niektóre ustawienia php przez .htaccess albo lokalny php.ini, to spróbuj, ale to szansa niewielka, jako że mozliwość zmiany tego ustawienia mądrzy admini wyłączają
4. Zawsze można instalować ręcznie (najprościej: instalujesz lokalnie, przerzucasz na serwer katalogi i dodajesz wpisy w bazie danych)

nigraS
22-07-2009, 22:01
znacznik hide nie działa na forum agory

rosciak
26-07-2009, 11:49
znacznik hide nie działa na forum agory

No... trza by to zgłosic chłopakom z Joomlame. Tak się składa że reagują szybko.

Co to ja właściwie chciałem. Aha - jest już Agora 3.0.0.5. Zdaje sie że po wyjściu Stable pokazało sie kilka problemów i doszło kilka nowych opcji , więc co trochę nowa wersja. Jak zawsze macie pierwsi pełne tłumaczenie. Dodatkowo poprawiłem nieco poprzednie wersy.

nigraS
04-08-2009, 21:18
po zaktualizowaniu nie można ustawić avataru pojawia sie komunikat.
"Unable to copy avatar file"
a gdy wybiera się opcję, by z dysku wybrać avatar, to strona się długo przeładowuje, aż w końcu
"Błąd wczytywania strony

Firefox wykrył, że serwer przekierowuje żądanie tego zasobu w sposób uniemożliwiający jego ukończenie.
"


No... trza by to zgłosic chłopakom z Joomlame. Tak się składa że reagują szybko.
niestety nie znam angielskiego :/

rosciak
05-08-2009, 00:43
Ogólnie niewiele mogę Ci pomóc jako że nie spotkałem się z tego typu problemem. Na moim forum uzywam CB + Agora i nigdy problemów z avatarami nie miałem. Co mi na szybko przychodzi do głowy - sprawdź czy cache/com_agora istnieje i czy ma 777.

następne czy istnieje components/com_agora/img/members/ i czy tez ma 777.

Potem wyczyść cache przeglądarki. Daj znać :)

Acha - upewnij się że avatar nie jest większy niz dozwolony w opcjach na zapleczu.

PS: U mnie też nie działa Hide, Ciekawe że nikt o tym nie pisze u nich na forum.

nigraS
05-08-2009, 17:06
dzięki miałem ustawione na 751, zmieniłem na 777 i jest qit..

P.S. Może nikt jeszcze z nich nie korzystał z Hide

trzepiz
06-08-2009, 13:51
U mnie natomiast nie działa wstawianie miniaturek do posta. Po dodaniu miniaturki i tak wyświetla całe zdjęcie .. a jak jest u was ?

chodzi mi o kod :


tutaj adres dużego obrazka

nigraS
06-08-2009, 19:05
u mnie to samo, wstawia się duże zdjęcie.

rosciak
07-08-2009, 10:34
Działa u mnie bez problemu i od beta począwszy w każdej wersji. Zarówno ze zdjęciami dodanymi jako załączniki jak i z zewnętrznymi zdjęciami.

Przykład zdjęć które uzytkownik wrzucił na serwer.
http://battlestations.eu/index.php/pl/forum/topic?id=146

Przykład zdjęć zewnętrznych - w tym przypadku z imageshack.
http://battlestations.eu/index.php/pl/forum/topic?id=58&p=1#p388

Dodam że wstawiający nie jest przesadnie biegły w obsługach forum itd itp.
Ot przeczytał opis i wstawił.

Może coś na zapleczu poprzestawialiście ? Tam są opcje dotyczące tworzenia miniaturek. Jesli nie, to może coś nie tak z uprawnieniami folderów. Zdjęcia użytkowników są wstawiane do components/com_agora/img/members/

Kazdy z userów ma swój folder z numerkiem zgodnym z jego ID w Agora Users.

W przypadku zdjęcia wewnętrznego photo.jpg tworzona jest miniaturka
mini_photo.jpg i w folderze powinny być obydwa pliki.

W przypadku zdjęcia zewnętrznego w folderze tworzona jest miniaturka i tylko ona znajduje się na waszym serwerze.

trzepiz
07-08-2009, 14:19
u mnie z prawami dostępu wszystko jest OK - jednak nie tworzą się miniatury.
co do zaplecza - myślę, że wszystko jest ustawione poprawnie - chyba ze nie zwróciłem na coś uwagi.

rosciak
08-08-2009, 09:42
Na zapleczu Opcje - Ustawienia.
Tam są opcje dotyczące tworzenia miniaturek

Twórz miniaturki Tak
Rozmiar miniaturki: 100
Maksymalna wielkość pliku dla użytkowników:
Limit dla użytkownika:
Maksymalna wielkość pliku dla moderatorów:
Limit dla moderatora:

Stawiałem Agorę co najmniej kilka razy i nigdy nie miałem ani ja ani użytkownicy (oczywiście ci którzy wiedzieli do czego służą załączniki) problemu ze wstawianiem obrazków. Co więcej, przejrzałem pobieżnie forum Agory pod tym kątem i tez nie widzę, żeby ludzie się na to skarżyli.

nigraS
10-08-2009, 02:44
ja mam ustawione miniaturki, i niestety u mnie to nie działa.

rosciak
15-08-2009, 16:43
Dotyczy tłumaczeń Kategorii, Forów i ich opisów. Może się komuś przyda, mnie bylo potrzebne.

Co zaś się tyczy miniaturek. Postawiłbym w takim razie Joomle na lokalhoście i zarzucił na nią Olympusa. I wtedy sprawdził. To 10 minut roboty a można wyjaśnić czy działa czy nie.

rosciak
28-10-2009, 23:28
Dziś premiera 3.07.

Dziś też premiera tłumaczenia do 3.07.

Pliczek w załączniku

rosciak
11-02-2010, 10:50
Jak w temacie. Uaktualniona wersja do 3.09

sylwekb
25-03-2010, 22:16
Czy istnieje możliwość konwersji danych z W-AGORA http://www.w-agora.net której projekt zatrzymał się na 2006 roku do Agora Olympus ?

rosciak
31-03-2010, 14:47
Olympus ma wbudowane konwertery, ale do tego chyba nie. Musiałbyś się zwrócić osobiście do teamu JVitals (od Agory Olympusa).

Przy okazji. Agora Olympus w wersji 3.0.11

Z racji przebudowy forum, niektóre komunikaty mogą być wyświetlane niepoprawnie (np statystyki forum - niektóre teksty są za długie). Poprawię to i załączę poprawki razem z następną wersją

rosciak
27-05-2010, 00:52
Po wielkich zmianach w komponencie (kto używał Agory w wersji przed 3.08 ten wie, o czym mowa), przyszedł czas na uporządkowanie tłumaczenia. Podsyłam aktualną wersję 3.0.13. Powinna ona wypełnić kilka brakujących tekstów, przestać łamać się dziwnie w Legendzie Forum i Statystyce. Poprawiono tez kilka literówek i wprowadzono jednolitą terminologię.

Wszystkie avatary zostały zastąpione awatarami.
Wszystkie emotikonki zostały zastąpione buźkami
Wszystkie subskrypcje (zasubskrybuj, jesteś zasubskrybowany) zastąpiono prenumeratą (zaprenumeruj, prenumerujesz)
Wszystkie tematy zostały zastąpione wątkami (nie dotyczy to tzw Tematu wątku oczywiście :)

Menu Agora Forum (w górnym menu Komponenty na Zapleczu Joomla!) jest od tej chwili przetłumaczone. Jest to wersja instalacyjna (Instalator Joomla!)

Za pomoc dzięki Zwiastunowi. Informuję również że zgodnie z regulaminem to ostatnia wersja tutaj wklejona. Wszystkie kolejne będzie można znaleźć w plikowni, czyli http://www.pliki.joomla.pl/katalog/komunikacja/forum/agora.html

Oczywiście jak ktoś ma uwagi albo chce przesłać autorowi tłumaczenia kratę piwek, to i tu też zaglądam :D

sylwekb
27-05-2010, 09:11
Witam
Wielkie dzięki za najnowszą wersję, bardzo się przyda bo mankamentów poprzedniej wersji było sporo, sam poprawiałem ale wszystkiego nie udało mi się.
Aby zaktualizować Agora 3.0.06 do najnowszej wersji wystarczy nadgrać pliki czy jest może gdzieś dostępna łatka aktualizująca?

rosciak
27-05-2010, 09:29
Nadgrać. A właściwie zainstalować i wyczyścić cache. A mankamenty warto zgłaszać :P

rosciak
04-07-2010, 16:29
Kolejna aktualizacja podstawowego pliku językowego. Dzięki poszukiwaniom francuskiego tłumacza udało się zlokalizować sporo stringów, które dało się również przetłumaczyć. Uzbierało się tego 5 KB więc wcale niemało. Przy okazji budowy strony poświęconej Agora Forum zagłębiłem się również w tematy, których, wstyd powiedzieć, wcześniej nie używałem. Na ten przykład profile Agory (wcześniej korzystałem z CB + Agora) i prywatne wiadomości (wcześniej jechałem na UddeIM + Agora). Dokładając do tego nieco poprawionych literówek + nieco zmian na zapleczu, mamy sporo zmian w tej wersji. Powiem szczerze, jestem zadowolony z niej. Polecam upgrade. Plik instalacyjny dostępny w plikowni, a także od niedawna na mojej stronce o Agora Forum (i dodatkach) http://agora.org.pl (stronka w budowie).