PDA

Zobacz pełną wersję : artykuł przypisany do użytkownika



MariuszK9
09-03-2009, 19:45
Witam Forum
Potrzebuję rozwiązać taki problem
Chcę tak zrobić, żeby po zalogowaniu użytkownikowi wyświetlił się artykuł przypisany tylko do tego użytkownika.
Opiszę dokładniej. projektuję meble i chcę założyć każdemu klientowi konto. Klient logując się ma dostęp do swojego projektu ( może to być artykuł).
Moje pytanie
Jak powiązać artykuł z użytkownikiem.
Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

MariuszK9
25-03-2009, 08:34
Odświeżam pytanie.
Może z innej strony
Użytkownik rejestruje się na stronie i ma dostęp tylko do określonych artykułów ( wyznaczonych przez admina) ale przypisanych tylko do tego użytkownika.
Świadczę pewne usługi i chce aby klienci mieli podgląd w proces realizacji zamówienia.
Klient się rejestruje, ja mu przydzielam artykuł, sekcje czy jeszcze coś innego i on może zobaczyć tylko swoje zamówienie a nie kogoś innego
Proszę o podpowiedź jak coś takiego zrobić.

ppilus
25-03-2009, 09:19
Nikt się nie kwapi z odpowiedzią bo pewnie nie wiadomo jak tu "ugryźć" tego urzytkownika ;)

edit: Oczywiście przejrzałeś extensions.joomla.pl ?

big_krzysiek
25-03-2009, 09:24
dobra...
pomozemy ....:-)

jest to prostsze niz sie wydaje...

robisz "uzytkownika" autorem artykulu
nadajesz mu prawa autora w panelu uzytkownika

po zalogowaniu sie od frontu bedzie mogl edytytowac to co napisal

ppilus
25-03-2009, 09:26
Nie sprawdzałem, lecz przy podanym rozwiązaniu user będzie mógł chyba przeglądać inne zamówienia a edytować tylko swoje. Czy się mylę ?

big_krzysiek
25-03-2009, 09:34
tak...ale chyba to nie przeszkadza...nie bedzie tam poufnych danych..a przy okazji moze podejrzy jakies ciekawe rozwiazania...

ppilus
25-03-2009, 09:53
(...) Klient się rejestruje, ja mu przydzielam artykuł, sekcje czy jeszcze coś innego i on może zobaczyć tylko swoje zamówienie a nie kogoś innego (...)
Do @big_krzysiek:
Generalnie tak :) tylko wiesz, pewnie autor wychodzi z założenia, że potem lepiej takie rozwiązania sprzedawać jako autorskie a nie jako Kowalskiego, który się pod tym podpisał w sąsiednim artykule.

MariuszK9
25-03-2009, 10:02
Bardziej mnie interesuje brak dostępu do innych artykułów.
Użytkownik może przeglądać tylko artykuł (artykuły) przydzielone do niego

big_krzysiek
25-03-2009, 10:23
nie chce sie wymadrzac, bo nie testowalem tego rozwiazania...dlatego jesli ktos zajrzy tutaj...:-)...moze podpowie cos ciekawego...

czy mozna zastosowac CB i porobic tam grupy uzytkownikow i dla kazdej grupy (osoby) przypisac dany artukul (tak jak w joomli dla zarejestrowanych)?

MariuszK9
25-03-2009, 12:12
a co to CB
sorki ale nie bardzo wiem

ppilus
25-03-2009, 13:04
Wpisanie w Google wyrazów: joomla cb boli ?

big_krzysiek
25-03-2009, 13:25
CB - community builder (http://www.google.com/search?client=opera&rls=pl&q=coomunity+builder&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8)....
zobacz tez na extensions.joomla.org (http://extensions.joomla.org/extensions/communities-&-groupware/communities)

MariuszK9
26-03-2009, 12:15
Wpisanie w Google wyrazów: joomla cb boli ?
Nie boli tylko na kilkadziesiąt tysięcy haseł większość CB to radia :D
Ale dzięki

alvi
16-11-2010, 23:21
Czy CB rozwiązuje problem i czy musi być aż tak rozbudowany dodatek, żeby uzyskać przypisanie artykułu do użytkownika?

raszid
14-01-2011, 18:00
Widzę że post stary ale jak ktoś będzie miał taki problem jak autor tego tematu polecam poczytać o "ssACL" znalazlem ten moduł i jestem z niego bardzo zadowolony tworzyć można grupy i poziomy dostępu. Naprawdę polecam.
ssACL