PDA

Zobacz pełną wersję : wyszukiwarka nie przyjmuje polskich liter



big_krzysiek
09-03-2009, 22:00
witam!

niedawno przewinal sie ten temat na forum .... dotyczylo jakiejs strony z artykulami dla zwierzat... niestety nie moge znalezc ... i nie wiem czy problem zostal rozwiazany i jak..

przenioslem strone z serwera ovh na nazwa.pl za pomoca joomlapack-a..i pojawil sie problem ze standardowa wyszukiwarka joomli 1.5.9...

na ovh dzialalo wszystko ok...natomiast na nazwa.pl przy wpisywaniu slow z polskimi literami nie dziala, bez polskich liter jest ok.

jesli ktos zna rozwiazanie, lub natrafil ww post...prosze o wskazowke...

idek
10-03-2009, 01:10
hej, niestety nie rrozwijązałem w/w problemu, chodziło pewnie o strone, której jestem autorem fablador.pl

wina leży po stronie serwera, bo ilekroć stawiałem na innych, to zawsze dzialało, niestety tam coś nie chce i z tego co się orientuje nie ma na to tymczasoo rozwiązania, bo pewnie też nikt go nie szuka specjlanie

zwiastun
10-03-2009, 01:28
Sprawdźcie kodowanie w bazie danych. Może tu jest rozwiązanie zagadki?

big_krzysiek
10-03-2009, 14:57
dziekuje za odpowiedzi...

co do pierwszej...idka....dokladnie chodzilo o ta strone, ale dopoki problem nie dotknal mnie, glebiej sie w niego nie zaglebialem...ale chyba nie jest to wina serwera...mam na nazwie inne strony zrobione w joomli 1.5.9 i jest wszystko ok z wyszukiwarka..z tym ze byly robione od poczatku na tym hostingu...

co do drugiej...zwiastuna...porownam kodowania bd..tego nie sprawdzalem...

idek
10-03-2009, 15:05
stronę od razu budowałem na nazwa.pl, nie wpałdbym na to, ze istnieje ten problem, bo na szczeście jak kiedyś pisałem tam szukarka jest niepotrzebna, no ale chcac komuś sprawdzić, kto miał taki sam problem, okazało się z e i u mnie on występuje.. Jeśli znajdziesz rozwiązanie, to podziel się, dobrze wiedziec na przyszłość, bo stawiam własnie kolejną strone na nazwa.pl i nie wiem czy klientowi proponowac szukarke :D

big_krzysiek
10-03-2009, 17:06
tak na szybko...

narazie do tego doszedlem, ze roznica pomiedzy stronami na nazwa.pl, jest taka...ze tam gdzie wlaczone sa proste adresy nie dziala wyszukiwarka ze slowami z polskimi literami... pozostale ustawienia sa takie same...

wylaczam proste adresy, wyszukiwarka dziala...

ale co ma to wspolnego ze soba...jeszcze nie wiem...

Bazyl
10-03-2009, 17:22
Właśnie postawiłem stronę na nazwa.pl.
Rzeczywiście - wyszukiwarka nie działa z naszymi literami:(

Czysta J!, ja_purity.

e/ tak na szybko dodałem do artykułów: źdźbło łyko żyrafa wózek szczęśliwy.
Wyszukiwarka widzi tylko żyrafę i wózek.
Zmiana szablonu nic nie daje. (Tak pro forma)

Ki czort???

big_krzysiek
10-03-2009, 20:02
za rada zwiastuna sprawdzilem kodowanie bazy danych... w obu przypadkach stron ( z dzialajaca i nie dzialajaca wyszukiwarka) jest takie same...

na 99% problem tkwi w prostych adresach...wylacze, dziala, wlacze...nie dziala...

niestety nie udalo mi sie na chwile obecna dojsc do jakis konkretow...

zwiastun
10-03-2009, 20:12
Szukajcie na forum, a najprawdopodobniej znajdziecie - nie pamiętam, kto, gdzie, kiedy, ani pod jakimi słowami kluczowymi tego szukać, ale kojarzę, że temat już był i rozważany i co ważniejsze chyba rozwiązany.

Bazyl
11-03-2009, 00:20
W głównym index.php J! należy umieścić

setlocale(LC_ALL, 'pl-PL.utf8', 'pl_PL.UTF8', 'pl_PL.utf8', 'pl_PL.UTF-8', 'pl_PL.utf-8', 'polish_POLISH.UTF8', 'polish_POLISH.utf8', 'pl.UTF8', 'polish.UTF8', 'polish-pl.UTF8', 'PL.UTF8', 'polish.utf8', 'polish-pl.utf8', 'PL.utf8');

Oczywiście sam na to nie wpadłem.
http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=13454

zwiastun
11-03-2009, 01:00
A nie mówiłem :)!

big_krzysiek
11-03-2009, 08:12
stoktrotne dzieki !!!
dziala...

Bazyl
11-03-2009, 08:36
Najważniejszy wniosek (poza rozwiązaniem problemu) - szukajka działa.

big_krzysiek
11-03-2009, 10:14
nie wiem jak rozumiec ostatnia odpowiedz...

chodzilo mi o to, ze znalezione rozwiazanie przez bazyla, czyli dopisanie w index-ie podanego kodu: setlocale ...itd, poskutkowalo...

po podpowiedzi zwiastuna nie moglem znalezc na forum, a co do wpadniecia na ten pomysl, to juz nie bylo mowy...

byc moze, kiedys... ukaze sie wersja jommli "kompatybilna" z zastosowanymi wersjami php na poszczegolnych hostingach...
jak narazie istnieja pewne drobne niedogosci ... np na home.pl, nazwa.pl i ovh ...w kazdym hostingu jest jakies cos...

Bazyl
11-03-2009, 10:42
Najważniejszy wniosek (poza rozwiązaniem problemu) - szukajka działa.

@big_krzysiek: ABSOLUTNIE NIE MIAŁEM NIC ZŁEGO NA MYŚLI.
Moim zamiarem było pokazanie, raczej podkreślenie faktu, że szukajka działa. Nie chodziło mi o Ciebie konkretnie, a o wszystkich tych, którzy mimo wskazówek nic nie potrafią znaleźć. Dodatkowo informują, że nie ma NA PEWNO.

Niejasno się wyraziłem, sorry.

p.s. Ten temat powinien koniecznie przeczytać Kolega, który już nie chce być na naszym forum.

idek
11-03-2009, 14:03
Ja również przyłaczam się do podziękowań.. Bazyl, jesteś wśrod nas niedługo, bo lekko ponad miesiąc, ale zdziałałeś już wiele dobrego - oby tak dalej!

Bazyl
14-03-2009, 11:07
@big_krzysiek: oczywiście idek miał Ciebie na myśli...

Pozdrawiam :) :) :)