PDA

Zobacz pełną wersję : Jomala PE 1 0 5 - Pomocy



andkoni
10-03-2009, 20:35
Szukam szablonu strony www i forum. Znalazłem mollio ale w końcu trafiłem na jomalę. Tylko Jomala jest duuuża i wymagająca jak widzę. Zainstalowałem ją na komputerze i nie wiem co dalej. Znam html i css. Proszę o link jak zainstalować jomalę(widzę, że posiada bazę danych) i forum lub o pomoc na gg 6422573.

zwiastun
10-03-2009, 20:38
Oj, oj, oj, oj! A czy oprócz tego, że znasz html i css, wiesz jeszcze np. do czego służy w serwisach menu? Co może się kryć np. pod odnośnkiem Pomoc? Na forum trafiłeś, a na stronę głowną nie trafiłeś?

ppilus
10-03-2009, 23:05
No cóż - Joomla! jest duża i forum też. Patrzy się tylko na to co jest poniżej menu głównego. Kto zwracałby uwagę na jakieś "blade" linki w nagłówku :) Może by je zmienić na jaskrawożółte ?

andkoni
10-03-2009, 23:18
Najlepiej zrobić z kogoś lenia, jednak do zalet nie należy ocenianie kogoś po jednym poście, ale taka juz natura znudzonego grupowicza.
Szukałem - nie znalazłem.
Teraz instaluje zgodnie z zaleceniami, pomimo, iz podkatalogi ustawiam na 755(w instrukcji 0755) to mam odczyt niezapisywalny, dopiero jak ustawie prawa na 777 to mam zapisywalny ale wiem, że tak ma nie być. ?!
Druga sprawa to to, iż mam niezapisywalny w configuration.php ale można kont. itd ale ja wogóle nie mam tego pliku , jest tylko configuration.php-dist, więc czy on się utworzy czy jak ?

ppilus
10-03-2009, 23:33
configuration.php utworzony zostanie pod koniec instalacji.
Co do uprawnień to przed instalacją sprawdź czy folder w którym instalujesz masz zapisywalny (inaczej nie utworzy się configuration.php tylko będzie wyświetlona jego zawartość, któtą należ skopiować).
Uprawnienia hmm.. zależy jak jest skonfigurowany serwer na którym masz hosting (na początek do testów najlepszy localhost i problem uprawnień rozwiązany :) ). Na jednym wystarczy 755 na innym wymagane będzie 777

zwiastun
10-03-2009, 23:41
Najlepiej zrobić z kogoś lenia...
Ktoś Cię tak nazwał? Mówisz, nie znalazłeś? A ja za każdym razem jak wchodzę na www.pomoc.joomla.pl (http://www.pomoc.joomla.pl), to widzę na pierwszym miejscu pozycję Instalacje (http://www.pomoc.joomla.pl/content/category/6/30/51/) a po jej wybraniu odnośniki do 35 artykułów!
Więc z łaski swojej nie rób z nas "znudzonych grupowiczów"...

andkoni
10-03-2009, 23:50
Szukałem na forum, jest tak rozległe, że nie pomyślałem o tym aby kliknąć w pomoc. Na www.jomala.pl (http://www.jomala.pl) w opisie tego produktu niema nic i na forum też nie znalazłęm tego poradnika jak zacząć. Poza tym wyluzuj, po napisaniu takiej ilości postów też bym się czuł jak w domu na tym forum. Ale pewnie zapomniałeś jak to było 8567 postów temu, z resztą ja piszę bo potrzebuje pomocy a nie krytyki w sposobie myślenia/postępowania.
Na serwerze firehost.pl aby katalogi wymienione na dole w stronei testowej(pierwszej) były zapisywalne muszę zmienic ich atrybuty na 777, to oznacza więkssza swobode dla innych niż własciciel, czy to nie grozi awarią ? Pozatym 2 parametry o których niewiele wiem i nie ma ich w instalacji, sa pominięte nie są zgodne (allow_url_fopen,short_open_tag) zalecane wyłączone a ja mam włączone, i Pan od serwa mówi, ze będzie ok ?

zwiastun
11-03-2009, 00:04
Toż pytaj, czytaj, a nie pouczaj!
Wszystkie kwestie dotyczące ustawień serwera są szczegółowo omówione pod wskazanym adresem tudzież pod adresem www.demo.joomla.pl
Powtarzać Ci ich tutaj nie będziemy. Nam się nie nudzi!

andkoni
11-03-2009, 00:23
Jest napisane usuń błędy jeśli są. Mam 2
SQL=Duplicate entry \'39\' for key 1 SQL=INSERT INTO `jos_menu` VALUES (39, \'pe\', \'Forum Phpbb2 by Przemo\', \'forum\', \'url\', 1, 0, 0, 0, 7, 62, \'2006-03-25 21:54:44\', 0, 0, 0, 0, \'menu_image=-1\'):
- - - - - - - - - -
INSERT INTO `#__menu` VALUES (39, 'pe', 'Forum Phpbb2 by Przemo', 'forum', 'url', 1, 0, 0, 0, 7, 62, '2006-03-25 21:54:44', 0, 0, 0, 0, 'menu_image=-1')
= = = = = = = = = =

Nie wiem co to za zduplikowane wpisy, co z tym zrobić ?

zwiastun
11-03-2009, 00:31
Nie rozumiem, dlaczego zdecydowałeś się na Joomla 1.0, który już za 5 miesięcy przestanie być w ogóle wspierany.
Jeśli już tak zdecydowałeś, to zacznij prościej i metodyczniej - zainstaluj samego Joomla!, a potem doinstalowuj rzeczywiście potrzebne Ci składniki.

Tym bardziej, że (o czym nie musisz wiedzieć) trudno spodziewać się wsparcia w sprawie instalowanego przez Cię produktu, bo wydawca od dłuższego czasu zaabsorbowany zupełnie innymi sprawami.

andkoni
11-03-2009, 00:40
Człowiek uczy się na błędach, heh. Ściągnąłem 1012 pe i zobaczylem, ze jest 1015 pe i było to nowe w poście który czytałem. Chcialem zainstalować paczkę aby mieć all in one. Zależy mi na galerii i na forum. Czy jest nowsza Paczka ? Czy mam ściagnać jomla samego i doinstalowac składniki ? Wydaje mi się , że dooinstalowywanie to dużo zabawy, choć czytałem gdzies, że odbywa się to z panelu administracyjnego ? Doradz. Ps.Jutro odczytam, dziś padam.

zwiastun
11-03-2009, 00:59
A nie doradziłem?

andkoni
11-03-2009, 08:45
W takim razie napisz jeszcz która to wersja jest tą nową wspieraną ? Tą odinstalowałem. Aby nie zakładać nowego tematu zapytam jeszcze o forum. Choć w menu instalatora PE były 2 wyjścia i nie bede instalowac PE chcialbym się skupic na tych dwóch bo o nich piszą na forum. Doczytalem ze fireboard jest do 2 tysięcy uzżytkowników a phpbb2 by przemo obsłyży więcej. Niewiem ilu będzie userów, jakie forum wybrać, chodzi mi o funkcjonalność i o mozliwość jakihś zniam w przyszłości. Nie chce popełnić błędu, a w każdym topiku jak szukałem to jest pół na pół jedni polecają fire... inni phpbb2. Czasem ktoś dopisze + pomost (poprawki). Któe wybrać ? Pytam bo nie doczytałem się uzasadnień dlaczego ktoś wybiera dane forum.