PDA

Zobacz pełną wersję : Nazwa.pl - ustawienia php - Pomocy :(



petrus
10-06-2006, 22:55
Witam, pisze tu pierwszy raz ponieważ od przeszło tygodnia nie znalazłem odpowiedzi na następujące pytanie. Instaluje JOOML'e na serwerze NAZWA.pl i po zainstalowaniu wyskakuje mi takie coś:

Warning: main(/home/petrus/ftp/rdz/includes/phpInputFilter/class.inputfilter.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/petrus/ftp/rdz/includes/joomla.php on line 77

Fatal error: main(): Failed opening required '/home/petrus/ftp/rdz/includes/phpInputFilter/class.inputfilter.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/petrus/ftp/rdz/includes/joomla.php on line 77

O co chodzi?

Po drugie, administrator moj napisał mi w sprweie ustawień serwerea, chodziło o : allow_url_fopen i short_open_tag żebym: "Może Pan zmienić te wartości samodzielnie poprzez plik .htaccess z
dyrektywą:

php_flag allow_url_fopen off
php_flag register_globals off
" o co tu może chodzić czy może mi ktoś pomóc?

Dylek
11-06-2006, 00:00
Zobacz, czy wgral Ci sie na serwer plik class.inputfilter.php do katalogu /includes/phpInputFilter/.
Tym .htaccess poki co nie zawracaj sobie glowy - powinno wszystko dzialac ok i bez tych ustawien.

petrus
16-06-2006, 19:30
Mój administator napisał mi takie coś:

Ale jakie ogranicznie wprowadzić "do 4" ?

oraz

Register_globals może Pan samodzielnie wyłączyć poprzez dyrektywę
pliku .htaccess

jakie to mają być ograniczenia, i jak mam wyłaczyć tą dyrektywę?

Rybik
16-06-2006, 19:39
zmienic nazwe pliku htaccess.txt na .htaccess (istotna kropka, bez rozszerzenia)
jezeli plik zniknie z widzenia to bez paniki, w total commaderze (lub innym) wlaczyc opcje net / ftp show hidden files i bedzie widoczny
(nie dotyczy nazwa.pl) jezeli po zmianie nazwy witryna sie wysypie (error chyba 500) to znaczy ze nie da sie dokonywac zadnych zmian konfiguracji php przez .htaccess, przywrocic poprzednia nazwe, negocjowac z administratorem
do pliku .htaccess dopisac na koncu:

SetEnv PHP_VER 4
php_flag allow_url_fopen off
php_flag register_globals off

z tego co wiem to pozostalych flag sie chyba przelaczyc nie da ale nie powinny przeszkadzac

nastepnym razem tytuluj ladnie tematy, chyba ze bardzo zalezy ci na tym zeby nikt poza toba tam nie zagladal z podobnym problemem

petrus
16-06-2006, 20:18
Dalej bez zmian.


Warning: main(/home/petrus/ftp/rdz/includes/phpInputFilter/class.inputfilter.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/petrus/ftp/rdz/includes/joomla.php on line 77

Fatal error: main(): Failed opening required '/home/petrus/ftp/rdz/includes/phpInputFilter/class.inputfilter.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/petrus/ftp/rdz/includes/joomla.php on line 77

Czy może ktoś mi pomóc, dam hasła i wszystko, bo ja już siedzę nad tym ponad 2 tygodnie, we wtorek wyjeźdzam do Anglii i musi nie wiem jak mi to do tego czasu działać :( proszę! Jak będzie trzeba to zapłacę rozsądną kwotę!!

webmario
16-06-2006, 20:49
instalowałem na nazwa.pl joomle bezproblemowo, musisz popełniać jakiś bład

fanti
16-06-2006, 21:43
petrus tylko spokój może Cie uratować.
wywal wszystko, wrzuć zipa z joomlą - polska wersja radze 1.0.8
lub poczekać jeszcze chwilę na 1.0.9.PL
baza danych pamietaj aby była wersja 4 możesz o tym decydować przy zakładaniu bazy.
rozpakuj joomle i instaluj nie przejmuj sie ustawieniami na nazwa.pl
te tagi i register off możesz zmienic dopiero jak uruchomisz joomle.
instalowałem tak kilka wersji i wszystko działa na nazwa.pl gdzie indziej to nie wiem.
Najważniejszą rzeczą jest aby przed instalacją na FTP były wszystkie katalogi i pliki bez plików 0 wielkości. Atych katalogów to co najmniej setka a plików chyba 1.600 czy coś tak.
Miałem z tym problem za pierwszym razem - i jak ktos ie ma doswiadczenia z joomlą to na to nie wpladnie.
Powodzenia.

Rybik
16-06-2006, 21:58
jak masz klopoty z uploadem i zrywa pliki to wrzuc zipa i rozpakuj na serwerze, albo z panelu plikow dostarczanego przez hosting albo uzyj mojej pomagajki:
http://forum.joomla.pl/forum/showthread.php?t=2238&highlight=punkinstaller

webmario
16-06-2006, 23:20
zainstalowałem petrusowi Joomle!, instalacja powiodła się w stu procentach, a powód błedu błachy. Dla innych początkujących joomlowiczów z podobnymi problemami patrz załącznik.

przejrzysta instalacja joomli!/mambo na http://60free.ovh.org/pl/support/support_guidesInstallMambo.html

pozdro dla forumowiczów!