PDA

Zobacz pełną wersję : Przejście Joomla 1,13 + VM do joomla 1,5,9 + VM



sylwekb
11-03-2009, 14:10
Witam czy istnieje jakiś szybki i bezproblemowy sposób aby przejść z Joomla 1,013 + Virtuemart 1,13 do najnowszego joomla 1,5,9 + VM? Nie chciałbym wszystkiego od nowa instalować ponieważ mam kilkadziesiąt kategorii, około 1000 produktów, klientów, zamówienia i chciałbym żeby to wszystko znalazło się w nowym systemie.

zwiastun
11-03-2009, 14:14
Całkiem łatwy, bezproblemowy i przyjemny, przecież wiesz, że nie istnieje. O ile migracja jest aż tak trudna!

sylwekb
11-03-2009, 14:29
Wiem, że szybki pewny i bezpieczny nie istnieje, poza tym jeszcze kwestia kodowania bo stary sklep jest na iso, a ten nowy chcę postawić już na utf-8. Zrobię jednak tak, zainstaluję od nowa Joomla + najnowszy VM, przekoduję zrzut pliku tekstowego ze starej bazy poszczególnych produktów, kategorii, klientów, zamówień itp dogram przez phpmyadmina do nowej bazy i mam nadzieję, że jakoś ruszy, przekopiuję zdjęcia produktów przez FTP-a i mam nadzieję, że wszystko zadziała. Tylko zszokowałem się rozmiarem bazy, plik sql po zapisie na dysk lokalny komputera ma 150 MB !!! nie spodziewałem się, że tak dużo tego jest. No ale cóż do dzieła, pewnie trochę potrwa przerzeźbić tą bazę.

zwiastun
11-03-2009, 14:56
Raczej nie tak!
Przeczytaj raz jeszcze arta o migracji!
http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/689/51/
Szczególnie kawałki dotyczące wtyczek ETL i SQL (nie wiem, czy takie dla VM są, ale nawet jak nie ma, to łatwo je stworzysz).
A potem to już pestka! Także w kwestiach kodowania.