PDA

Zobacz pełną wersję : Edycja czcionki..



creative00
11-03-2009, 19:30
Hej !!

Mam problem, mianowicie tworzę sobie stronkę. http://arnesto.comuv.com/ Mam fajny szablon, ale właśnie ten szablon nie obsługuje o ogóle dużych liter. Np: W panelu adm, mam ustawione Arnesto Website, a na stronie mam to z małych liter... Tylko tak się dzieje na tym szablonie. Proszę, pomóżcie mi i powiedzcie w jakim pliku co trzeba edytować by wszystko działało.


Z góry dziękuję i pozdrawiam !!

idek
11-03-2009, 19:46
w pliku templates/nazwaszablonu/css/template.css musisz pousuwać takie fragmenty:

text-transform:lowercase;

josh
11-03-2009, 19:46
w pliku szablonu (css) text-transform: lowercase
idek szybszy byles ;)

creative00
11-03-2009, 20:19
Dziękuję Wam bardzo :)
Bardzo się z tym męczyłem :)
Jeszcze raz wielkie dzięki !!

Pozdrawiam !!

agenciara
11-03-2009, 21:37
Witajcie :)
Czy ktoś miał by pomysł jak dobrać się do tego elementu:
http://agenciara85.republika.pl/screen.jpg

chciałabym pozmieniać czcionki w user2 [xhtml outline], ale kiedy modyfikuję plik css, czcionka zmienia się również w botton [xhtml outline]...
chciałabym zatem osobno zdefiniowac styl dla wpisów w user 2, a menu ktore znajduje sie w botton pozostawic bez zmian.
macie jakiś pomysł? :)
z góry wieeeeelkie dzięki!!!!!!!

idek
11-03-2009, 23:31
nie do końca Cie chyba zrozumiałem, ale prawodpodobnie musisz dodac prefix w parametrach danego modułu, a następnie napisać styl dla nowej klasy z prefixem -> wtedy tylko zmienisz atrybuty dla danego modułu

agenciara
12-03-2009, 07:22
no właśnie tak, tylko właśnie nie wiem gdzie się szuka opcję odpowiedzialną za edycję modułów. :)
korzystamy z szablonu, myslalam ze trzeba to zedytować tak:
Rozszerzenia > Szablony > Template Name "nazwa_mojego_szablonu" > Edit HTML..
i kiedy odszukuję w kodzie część która mnie interesuje to widzę:

http://agenciara85.republika.pl/user2.jpg

czyli pewnie jakieś odwołanie do modułu user2, no i nie wiem właśnie gdzie sie je edytuje. :)
zakręcona ta joomla :)

ppilus
12-03-2009, 10:04
Rozszerzenia -> Moduły i wybranym module a konkretniej w jego parametrach należy ustawić Przyrostek klasy CSS modułu. Potem opisać tenże styl w template.css i gotowe.

agenciara
12-03-2009, 19:43
superrrrrr!!!!!!!!!!
to już wiem, przyrostek określam w Module Class Suffix :) w życiu bym na to nie wpadła bo oczekiwałam do edycji modułów specjalny panel hehe, oj za mało znam joomle żeby spełniać sobie takie zachcianki jak edycja szablonów :D
o ile wiedziałam gdzie jest opcja z modułami (a nie znalazłam tam tego czego szukam, a Wy mi udowodniliście że tam jest hihi) to jak wyedytować template.css już nie wiem. po prostu nei wiem gdzie szukać tego.....
a może mogę wyedytować plik csshorizontalmenu.css poprzez ftp, ten umieszczony w katalogu public_html? :)

a moze tak?
rozszerzenia > szablony >nazwa szablonu > edit css > template_css.css >ZMIEŃ ? :)

idek
12-03-2009, 23:27
rozszerzenia > szablony >nazwa szablonu > edit css > template_css.css >ZMIEŃ ?

możesz tak, o ile plik css ma odpowiednie prawa do zapisywania (jesteś o tym poinofrmowana jak próbujesz go edytować, nad edytorem jest info)

możesz również pobrać plik poprzez FTP (znajduje sie w templates/nazwaszablonu/css/) i dokonać odpowiedniej zmiany w nim, a nastepnie wrzucic go ponownie