PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z połączeniem z localhost



james.bien
11-03-2009, 22:24
Koledzy i Koleżanki!
W czym może tkwić problem? Miałem zainstalowany pakiet xampp i mogłem lokalnie budować sobie witrynę. Nagle wszystko padło - próba wejścia do panelu admina lub wyświetlenie strony to komunikat ze strony przeglądarki brzmi: Firefox nie może nawiązać połączenia z serwerem localhost. Nie mogąc dojść do tego, co się stało, zainstalowałem na nowo xampp. Usługi apache i mysql uruchomione. Próbuję od nowa zainstalować Joomle i kiszka. Czy macie jakiś pomysł jak to rozgryźć. Ten sam komunikat.
Mam Viste Home Premium. Na kompie z XP chodzi dobrze, tzn. udaje się na nowo postawić Joomle. Vista jakby nagle coś zablokowała.

Pozdrawiam
JB

iros
11-03-2009, 22:28
Z tym, że jest to chyba pytanie na forum xampp-a, a nie joomli.

eman
11-03-2009, 22:31
zainstaluj krasnala :D

zwiastun
11-03-2009, 23:03
@eman, nie żartuj. Albo zainstaluj u się Windows 3.1

james.bien
12-03-2009, 11:04
Z tym, że jest to chyba pytanie na forum xampp-a, a nie joomli.
Wg mnie wiąże się to z grupą, bo znaczna część forumowiczów (tak mi się wydaje) ćwiczy, tworzy i przygotowuje swoje serwisy lokalnie. Tak więc część z nich być może korzysta z xampp.

JB

ppilus
12-03-2009, 12:09
Jako środowisko testowe używam XJ! (http://www.joomlaos.de/option,com_remository/Itemid,41/func,fileinfo/id,1693.html)
Może nie najświeższy lecz zawiera wszystko co potrzeba i jest "mobilny" :) po skopiowaniu instalacji na pendrive mamy gotowe środowisko wszędzie ze sobą.
Pakiet zawiera Joomla! w ver. 1.0.12 gotową do użycia a instalacja kolejnych serwisów jest bajecznie prosta. W folderze /htdocs tworzysz nowy, kopiujesz do niego pliki instalacyjne nowej Joomla!, tworzysz nową bazę w phpmyadmin, instalujesz Joomla! i śmiga, że hej.
Polecam