PDA

Zobacz pełną wersję : nazwa.pl



webmario
11-06-2006, 11:36
Witam właśnie testuję serwer Active w nazwa.pl i zastanawiam się nad kupnem. Mam pytanie czy ktoś korzysta z ich usług i może podzielić się ze mną(z nami) swoimi spostrzeżeniami? Czy warto zakładać serwis w nazwa.pl na silniku Joomli!? Bedę wdzięczny za każdą uwagę.

Rybik
11-06-2006, 16:18
nie ma zadnych przeciwwskazan, beda zmieniali baze MySql z 4 na 5 ale bedzie mozna przy v4 pozostac, php 5 na 4 tez da sie recznie zmienic i wszystko hula bez zastrzezen

gielo
11-06-2006, 17:21
Jeśli nie przeszkadza Ci to http://forum.optymalizacja.com/index.php?showtopic=18176&hl= to możesz brać od nich hosting, jednak ja bym sie dwa razy nad tym zastanowił ;)

Rybik
11-06-2006, 20:13
bicie piany tam jest i tyle ... koles sie nie dogadal i robi im smrod, niedopatrzeniem hostingu jest to ze nie maja jawnie postawionych warunkow co do obciazenia. No i haslo "100%" mocy procesora to takie naginane mocno, chodzi pewnie o wykorzystanie w sposob ciagly maksimum przydzielonego dla jednego usera. Ale czemu sie dziwic skoro tam gosc ma 4 fora, kazde oblozone dodatkami. Natura dodatkow jest taka, ze generuja spory ruch, a wprowadzenie tych samych funkcji w kodzie oryginalnym rozwiazuje sprawe. To tak jakby dzwonic na informacje na raty 4 razy i pytac o miasto ulice itp osobno.

Goscie tam pisza ze na testowym wszystko smigalo ladnie apotem zwalnialo, tylko ze w innym temacie ten sam osobnik zdziwil sie o co chodzi z optymalizacja bazy danych. (bot dla Joomla optymalizujący bazę codziennie) (http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,viewlink/link_id,648/Itemid,35/)



Infrastruktura oparta jest o jedno i dwuprocesorowe serwery firmy Dell wyposażone w 4 GB RAM, Fiber Channel oraz sieć wewnętrzną Ethernet o przepustowości 1 GB/s. Do obsługi routingu - wyznaczania trasy dla pakietu danych w sieci komputerowej, używane są dwa redundantne routery Cisco 7200.

Więc może czas wysłać ludzi piszących o hostingu na celeronach do piaskownicy i poczekać aż ochłonie urażona duma licelisty, któremu pogrożono palcem, za hałasowanie w parku.

Nie jestem jakims obrońcą tego czy innego hostingu, ale smród jest robic łatwo a z argumentami gorzej. Ludzie tam wypisują, że nie wezmą hostingu, bo nie wiedzą ile trwa okres rozliczeniowy i ze smierdzi szwindlem, a za telefon to sie nikomu nie chce łapnąć.

Ludzie marudzą, że w polskich największych hostingach im 3 serwisantów nie skacze koło d. na telefon ale juz na czata malo ktory zajrzal. A mamy tu na forum usera, ktory problem techniczny z home.pl rozwiazal w 5 minut na chacie o godzinie 21.30

Opiniujcie, byle konstruktywnie ... :cool:

gielo
11-06-2006, 21:08
To nie jedna osoba się negatywnie wypowiada o tym hostingodawcy więc to chyba jakaś fobia zbiorowa ;) Co do olewania klienta to sam się o tym przekonałem, zauważyłem też że po zakończeniu u nich okresu próbnego czyli zapłacenia za pakiet następuje pogorszenie parametrów transferu. To sa moje spostrzeżenia a nie lubie jak ktoś prubuje ze mnie durnia robić. Co do serwerów na celeronach to może przesada ale nie sądzę by mieli jakieś super wydajne maszyny na xeonach. Myśle, że mają kilka maszyn o lepszej wydajności na których są tworzone konta testowe a reszta to przecietniaki na które zostają przerzucane konta po ich opłaceniu. To jest oczywiście moje zdanie i nie każdy musi się z tym zgadzać ale faktem jest że spadek jakości usługi po wukupieniu pakietu obserwuje wiele osób więc coś w tym musi jednak być. Mam tez wykupione konta u innych hostingodawców gdzie jakość usług jest na wysokim poziomie. No ale masz racje że bicie pianych nic nie da zresztą czego można wymagać od konta za 50zł.

webmario
11-06-2006, 21:34
Z tego co czytam to nie zaciekawie to wygląda... Nie kupowałam jeszcze serwera na stronie, będzie to mój debiut i wolę się dobrze zastanowić. Promocja za 50zł w nazwa.pl obejmuje 6 miesięcy, później pewnie trzeba bedzie dopłacić 300zł za cały rok. A jaki serwer byście ewentualnie polecili, jak pisałem mało sie na tym znam i będzie to mój pierwszy płatny serwer, więc nie chciałbym brać czegoś w ciemno i mieć później problemy, coś najlepiej sprawdzonego...pozdrawiam

Bielack
28-06-2006, 19:00
Mam jeden serwis na serwerach nazwa.pl. Ruch jest niewielki, ok 150uu dziennie, mało zdjęć, większość treści to teksty. Do tego katalog stron na skrypcie Qlweb i jeszcze jakieś statyczne strony na subdomenach.
Tymczasem jadę na promocji (2 miesiąc) i wszystko chodzi doskonale.
Nie zauważam żadnych zwisów (prócz jednego późno w nocy, rano przyszedł e-mail z wyjaśnieniem), serwer jest wystarczająco szybki, limit transferów ogromny. Podsumowując - jak dotąd jestem bardzo zadowolony.
Nazwa.pl ma dla mnie tylko jeden (słownie - jeden) mankament: otóż dostajemy tylko jedno (teoretycznie dwa) konta dostępowe przez FTP. Globalnie dla całego konta. I gdyby chcieć dać troszkę miejsca na stronę o chomiku dla koleżanki, lub mały portalik dla kumpla pozostaje Ci, albo dać mu login do całego konta, albo sam się tym zajmować.
Z tego powodu kolejną stronę na J! postawiłem na progreso.pl i jestem bardzo zadowolony. Tam mają wszystko to, czego potrzebuję.
Ale domeny dalej kupuję w nazwa.pl
Zresztą, poklikaj, zobaczyszczy prędkość jest wystarczająca: Szkoła windsurfingu (http://www.e-windsurfing.pl/) w nazwa.pl i Astrofotografia (http://www.astro.bielack.pl) na serwerze progreso.pl