PDA

Zobacz pełną wersję : Aktualizacja Joomli



Pajlok
12-03-2009, 16:51
Mam stronę w Joomla 1.5.3 i chciałem zaktualizować do najnowszej wersji. Co muszę zrobic, skąd pobrać aktualizację i czy nie przestanie mi coś działać albo nie popsuje mi się coś na stronie?

Żeby nie robić drugiego tematu:
Mam stronę na lua.pl i nie wiem jak zrobić pełną kopię zapasową strony, chodzi o to, np. jak coś się popsuje żebym mógł przywrócić wszystko tak samo jak jest teraz, albo np. jakbym chciał zmienić hosting na inny.
Czy wystarczy skopiować wszystkie pliki z ftp? (używam filezilli)

@Edit
aktualizacje z 1.5.3 na 1.5.9 już mam, ale mam to wrzucić przez ftp? I jak podmienię pliki to muszę coś zmieniać, nie przestawi mi się coś albo nie nadpisze jakiś mój plik? Jeszcze łatkę języka pl pobrałem, czy potrzebuję też jakiejś łatki na edytor tiny?

zwiastun
12-03-2009, 17:05
Wszystko jest opisane na www.pomoc.joomla.pl w dziale Instalacje

Pajlok
12-03-2009, 17:11
Czyli muszę mieć to zainstalowane żeby zrobić kopię strony, samo skopiowanie plików przez filezille nie pomoże?
http://www.pomoc.joomla.pl/images/stories/filmiki/baza.htm

@Edit
już chyba zaczynam rozumieć. Zainstaluję sobie JoomlaPack i zrobię pełną kopię a do aktualizacji znaje poradnik i jakoś sobie poradzę.
Na razie działam, jak będe coś chciał zapytać to jeszcze napiszę.

zwiastun
12-03-2009, 17:19
Albo zabierasz się za taką robotę w miarę poważnie, albo niepoważnie. Jeśli poważnie, to wskazałem Ci adres, pod którym łatwo znaleźć artykuły na temat aktualizacji i doczytać. Nie ma tego 100 stron ani 50.
Jeśli niepoważnie: to rób, jak chcesz, bo jednym zdaniem mądrze odpowiedzieć się nie da.

Pajlok
12-03-2009, 17:57
No znalazłem już JoomlaPack do tworzenia calkowitej kopii strony i probuje zainstalowac ten komponent bo za pierwszym razem jakies bledy byly. Jak zainstaluje go to zrobie kopie strony i wezme sie za aktualizacje joomli.
Tylko jak instaluje joola pack to pisze ze zainstalowalo ale wyzej jest:

JInstaller::install: Plik języka 'el-GR.com_joomlapack.ini' nie może być zainstalowany, ponieważ Administrator pakiet językowy dla 'el-GR' nie został zainstalowany lub nie istnieje
JInstaller::install: Plik języka 'el-GR.com_joomlapack.ini' nie może być zainstalowany, ponieważ Administrator pakiet językowy dla 'el-GR' nie został zainstalowany lub nie istnieje@Edit
Jak chcę zrobić kopię strony tym joomlapack to mi wyskakuje:


Proces tworzenia kopii zapasowej został przerwany ze względu na wystąpienie błędu.
Ostatni komunikat o błędzie:
Invalid AJAX Response:Warning: php_uname() has been disabled for security reasons in /home/freehost/m/i/michuu/www/administrator/components/com_joomlapack/helpers/utils.php on line 178var res = { 0: 'step', 1: '' }; res;
Proszę, kliknij przycisk 'Przeglądanie dzienników' i przejrzyj plik dziennika (log) JoomlaPack w poszukiwaniu dodatkowych informacji
Przed wysłaniem wiadomości do forum wsparcia (http://www.joomlapack.net/forum) z prośbą o pomoc proszę najpierw zapoznaj się z Podręcznikiem użytkownika!

big_krzysiek
12-03-2009, 19:45
jesli nie mozesz zainstalowac joomlapack-a....zgraj ftp-em pliki na swoj komputer (dla pewnosci mozesz zrobic dwie kopie), nastepnie poprzez phpmyadmina zrob zrzut bazy danych(dla pewnosci jako plik sql i spakowany)

pozniej nadpisz latka poprzez ftp-a pliki na serwerze (jesli uzywasz tc- nie zaznaczaj opcji zamien litery na male)

pozniej zobacz czy wszystko dziala poprawnie...
jesli pliki wgraly sie bez bledow...powinno

Pajlok
12-03-2009, 19:57
kopie bazy juz zrobilem, kopie strony nie zrobilem bo jomlapack nie dziala ale mam kopie z ftp sprzed tygonia, wiec duzych zmian nie bylo.
Teraz wgrywam latke razem z aktualizacja jezyka przez ftp i spobuje przez ftp pozniej wgrac joomlapack, skoro przez instalator nie szlo.
Dzieki, ze tez nie pomyslalem zeby wgrac tego packa przez ftp xd

big_krzysiek
12-03-2009, 20:06
wszystko ok..ale po co chcesz wgrywac joomlapacka poprzez ftp-a?
jesli nadpiszesz pliki joomli 1.5.3 latka uaktualniajaca do 1.5.9 bedziesz mial juz joomle 1.5.9...

Pajlok
12-03-2009, 20:16
ale chce joomlapack używać do robienia kopii, bo można łatwo i szybko zrobić kopie i strony (plików na ftp) i bazy danych, wystarczy wejść w link

@Edit
zaktualizowałem, zainstalowałem instalatorem joomlapack i nie było żadnych problemów teraz, skonfigurowałem, po prawej w Status pisało ze jest gotowy mimo problemów, w szczegółach coś o zip'ie pisało, wiec w konfiguracji zmieniłem zeby kopia nie byla pakowana do zip, tylko wybrałem ta druga opcje i teraz w Status jest na zielono ze można robić kopie.
Jak chce robić kopie to mi znowu wyskakuje:

Invalid AJAX Response:Warning: php_uname() has been disabled for security reasons in /home/freehost/m/i/michuu/www/administrator/components/com_joomlapack/helpers/utils.php on line 178var res = { 0: 'step', 1: '' }; res; co mam zrobić? teraz mam tylko z tym problem :/

Testerr
18-03-2009, 01:26
Mam pytanie.Czy jak wrzucę sobie Logo ( nowe ) na serwer do:

templates/ja_purity/images

i wgram tam inne logo ( w Joomli 1.5.9 )

to czy na stronie pojawi mi się od razu , czy potrzeba jakiejś aktualizacji by odświeżyć ?

Jeśli potrzeba odświeżenia , to mógłbym prosić w miarę szczegółowych informacji w tym kierunku ?

Próbowałem wgrać inne logo , ale coś mi się nie pojawia. Może za szybko coś robię , a troszkę mam mało czasu i mi nie wychodzi z eksperymentami.

Chciałbym sobie zmienić logo na stronie głównej.

z góry dziękuję
pozdrawiam
Tester

zwiastun
18-03-2009, 01:45
wpisujesz w miejscu ni w 5 ni w 9
http://forum.joomla.pl/forumdisplay.php?f=71