PDA

Zobacz pełną wersję : Pliki odpowiedzialne za część head i body ?



saddam_husajn
12-03-2009, 17:28
Witam chciałbym sie dowiedzieć gdzie w joomli mogę znaleść pliki odpowiedzialne za części Head i Body
Normalnie jezeli wejde na strone i dam opcje źródło to widze :

<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8" />
<meta name="robots" content="index, follow" />
<meta name="keywords" content="Słowa kluczowe" />
<meta name="description" content="Nazwa Strony" />
<meta name="generator" content="Joomla! 1.5 - Open Source Content Management" />
<title>Tutuł Strony</title>
potrzebuje znaleść źródło tych plików ponieważ chcę pozmieniać słowa kluczowe itp.....

Powiecie mi gdzie tego moge szukać ?

zwiastun
12-03-2009, 17:35
Hmm
One (pliki odpowiedzialne za części Head i Body) się znajdują wszystkie w głównym katalogu Twojego Joomla, zajmują razem około 16 mega i są poumieszczane w różnych katalogach.
Pewno wiesz, że w dokumencie wynikowym body to cała treść strony, w Joomla! generowana dynamicznie, co robi cały Joomla!, a nie jakiś tam jego kawałek.
Kod odpowiedzialny za generowanie sekcji head znaleźć można w /includes /libraries i /templates. Tylko czy rzeczywiście trzeba tam coś mieszać?

sfin44
12-03-2009, 18:53
Zwiastun jak zwykle złośliwy ;)

saddam - wszystko co chciałbyś zmienić zmieniasz w konfiguracji globalnej w zakładce witryna.

zwiastun
12-03-2009, 18:58
Tam zaraz złośliwy. @saddam_husajn nie jest nowicjuszem i wie, że słowa kluczowe i inne metadane da się ustawiać na zapleczu. Ma jednak większe ambicje :) (jak mniemam) albo jakiś problem i myśli...
A to ważne, że myśli.

essi75
05-03-2010, 15:54
jak zmienic meta tag <generator in joomla>
przejdz do libraries->joomla->document->html->render otworz plik head.php
przejdz do lini 83-84 i znajdz
$strHtml .= $tab.'<meta name="generator" content="'.$document->getGenerator().'" />'.$lnEnd;
ten tekst zamien na dowolny jaki chcesz '.$document->getGenerator().' i finito! pozdrawiam

f1xer
05-03-2010, 16:33
Po co mieszać w plikach joomli skoro można wywołać metodę setGenerator z JDocument ?, możesz to zrobić edytując swoją templatkę i wstawiając zaraz za:


defined( '_JEXEC' ) or die( 'Restricted access' );
coś takiego


$document = &JFactory::getDocument();
$document->setGenerator('moj wlasny generator tag');

Hiatus
22-04-2010, 19:58
Nie rozumiem, po jaką cholerę zmieniać generator i udawać, że nie używa się Joomla skoro się go używa (!) - czy to wstyd?
Powiedzcie, może powinienem nikomu nie mówić, że używam Joomla?

Dziwny jest ten świat ...

moje
23-04-2010, 02:16
Bot, to taka złośliwa bestyja, która może wyszukiwać określonej frazy np. Joomla na różnych stronach, żeby potem spróbować te strony zaatakować.

jaromiko
29-03-2011, 14:41
Pytanie do wszech wiedzących gdzie w ktorym katalogu jest definiowane rozszezenie ikony favicon.ico chce zamienic na gif ;)) - sorry za zawracanie gitary ;)

Bazyl
29-03-2011, 14:44
http://lmgtfy.com/?q=favicon

jaromiko
29-03-2011, 15:10
OJ bazyl dzieki za pomoc w mobilizacji : The path is "........\libraries\joomla\document\html\html.php". This should prevent the icon from toggling if you use

markooff
02-04-2011, 22:31
A ja odświeżę może nieco temat :)
Ze względów praktycznych potrzebuję dopisać trochę META TAGów do już istniejących
(np. paręnaście tagów dla różnych robotów) i mam z tym problem. Oczywiście wolałbym to zrobić ręcznie, ale spróbowałem najpierw metod "natywnych"
np. poprzed doinstalowanie JoomSEF'a ale niestety okazało się, że nic z tego - JoomSEF nie potrafi (albo ja nie umiem go zmusić do tego) zapisać parunastu różnych tagów pod nazwą ROBOTS..... (cholerka a mnie zawsze mowili ze w bazie się rozróżnia rekordy po PrimaryKey itp a nie po value....) :-D

JAkkolwiek bądź - potrzebuję dodać parę linijek z metatagamiw stylu :

<METANAME="ROBOTS"CONTENT="INDEX, FOLLOW">

<METANAME="ROBOTS"CONTENT="ALADIN">

<METANAME="ROBOTS"CONTENT="SCOOTER">

<METANAME="ROBOTS"CONTENT="CRAWLER">

(itd) i nie wiem jak zmusić joomlę do dodania takich tagów.
Czy używając funkcji natywnych da się to wogóle zrobić ? Chyba nie, bo
w choć linijkach :

foreach ($document->_metaTags as $type => $tag)
{
foreach ($tag as $name => $content)jest wykonywana pętla foreach ale elementy jak rozumiem są już pobierane z klasy $document
a nie znalazłem (jeszcze :) ) miejsca gdzie byłyby tam dodawane ...

Zresztą w samej administracji joomli ( tej globalnej)
nie widzę żadnych pól na własne extra meta tagi . Tak więc pytanie - cda się czy się nie da - moi Drodzy ? :) :)

Czy trzeba doinstalowywać jakiś plugin (pytanie tylko jaki?)
żeby móc dodać parę tagów jak podałem wyżej ?

Pozdrawiam serdecznie





i

Bazyl
02-04-2011, 23:34
Witam,

A w szablonie, przed </head>?
A tu: /libraries/joomla/document/html/renderer/head.php?

Chyba, że czegoś nie zrozumiałem :)

markooff
03-04-2011, 22:10
Witam :)

bazyl
Witam,

A w szablonie, przed </head>?
Generalnie mogłoby być choć z grzeczności, oraz paru wrednych walidatorów :P wszelkie znaczniki typu META...(COS TAM:) ) powinno się umieszczać w sekcji <head>

A tu: /libraries/joomla/document/html/renderer/head.php?
Tak tu jest mechanizm "renderujący" już gotowe tagi,
problem tylko (dla mnie) w tym, że
pobiera on wszelkie informacje o tagach i ich wartościach
z klasy $document. Nie znam na tyle kodujoomli
i nie udało mi się zlokalizować miejsca gdzie
jest tworzona lista (tablica najpr.) tagów w ramach klasy $document.
Gdybym to wiedział - dałbym sobie już radę sam :)


Chyba, że czegoś nie zrozumiałem :)
Być może ja napisałem to nie dość jasno - sa 2 problemy
1) miejsce (funkcja) gdzie tworzy się tablicę przypisań name => value dla METATAGów
i 2) czy renderer joomli pozwoli na dodanie paru(nastu) tagów o TYM SAMYM META NAME ???
(testowany przeze mnie dodatek JoomSEF niestety tutaj sie wykładał zapisując jedynie OSTATNI taki metatag z listy

Pozdrawiam
serdecznie :)

Bazyl
03-04-2011, 22:23
Przed </head> == w head

Też nie wiem, gdzie szukać $document, ale możesz wstawić w wiadomym pliku:

$strHtml .= $tab.'<meta name="description" content="bazyl moze się mylić" />'.$lnEnd;

To działa. Czy jest dobrze nie wiem :)

markooff
04-04-2011, 00:41
Przed </head> == w head
Zgadza się :) po prostu nie dostrzeglem tego "/" przez head . Mea culpa :)


Też nie wiem, gdzie szukać $document, ale możesz wstawić w wiadomym pliku:
Kod:
$strHtml .= $tab.'<meta name="description" content="bazyl moze się mylić" />'.$lnEnd;
To działa. Czy jest dobrze nie wiem :)OK, przetestujeę i zobaczymy. Jeśli zadziała ,
cóż, będę miał później parę tygodni na znalezienie jak zrobić to
bardziej elegancko - na razie może być trochę "quick&dirty"
byleby zadziałało :)

dzięki bazyl :)
Pozdrawiam

markooff
05-04-2011, 15:55
Działa (i bucy :) )
Pozdrawiam serdecznie

iopi
08-04-2011, 12:10
jak zmienic meta tag <generator in joomla>
przejdz do libraries->joomla->document->html->render otworz plik head.php
przejdz do lini 83-84 i znajdz
$strHtml .= $tab.'<meta name="generator" content="'.$document->getGenerator().'" />'.$lnEnd;
ten tekst zamien na dowolny jaki chcesz '.$document->getGenerator().' i finito! pozdrawiam


essi75 super działa thx, polecam, w templatce w index nie koniecznie jest to o czym piszą pozostali