PDA

Zobacz pełną wersję : brak logowania dla autorów joomla 1.5



wobodo
12-03-2009, 17:26
Witam, mam problem z joomla 1.5 chciałbym żeby ludzie mogli zakładać sobie konta na mojej stronie. kiedy rejestruje się nowy user wypełnia formularz, otrzymuje info że na maila dostaje link zwrotny i ... linka nie ma a kiedy nawet sam stworze komuś konto to po wpisaniu loginu i hasła wyświetla sie stronka że "błąd wczytywania strony" oraz "Nie udało się nawiązać połączenia". Nie wiem juz co robić mam stronke na yoyo joomla 1.5 która preinstalowałem zakładając domene na yoyo. proszę o pomoc. szukałem na forum odpowiedzi na to pytanie ale najwyraźniej nieudolnie. z góry wielkie dzięki dla kazdego kto choć zerknie i jakóś cos podpowie.

zwiastun
12-03-2009, 17:33
Sprawdź ustawienia poczty - wynika z tego, że listy nie są wysyłane (choć o tym, że wysłać się nie udało, powinien być komunikat)

wobodo
12-03-2009, 17:45
Sprawdź ustawienia poczty - wynika z tego, że listy nie są wysyłane (choć o tym, że wysłać się nie udało, powinien być komunikat)

jak i gdzie mam sprawdzić te ustawienia ? sorki za może banalne pytanie ale naprawde nie wiem jak i czy w ogóle jest ustawienie poczty w joomla...
własnie otrzymałem na swoją poczte - ta administratora- 2 maile o tym że 2 kolejnych userow chciało zarejestrowało się i nic p za tym. są dodani w uzytkownikach w joomli ale nie mogą sie zalogować i nie otrzymali linku z do potwierdzenia...

Bazyl
12-03-2009, 17:53
Znaczy się - troszkę wiesz.:)
Czy ustawiłeś adres z jakiego witryna wysyła mejle?

wobodo
12-03-2009, 17:57
kurcze wydaje mi się że w ustawieniach chyba tam coś wpisywałem...tzn swoj prywatny adres...ale czy to to ... musze sprawdzić tylko że niestety przy logowaniu sie na admina mam "inwalid token" co do reszty nie przestawiałem chyba nic... kurcze ucze sie dopiero tej joomli całej...wybaczcie naprawde to nie jest łatwe

Bazyl
12-03-2009, 17:59
Każdy kiedyś zaczynał...
Czytaj dużo pod adresami w stopce zwiastuna.

zwiastun
12-03-2009, 18:00
Do nauki to
a) testowa witryna
b) najlepiej lokalnie

a nie witryna na jakimś, mniejsza o to, serwerze
I podręczniki z mojej stopki, bo nas zaraz zarzucisz pytaniami z serii "a jak wejść na zaplecze"

wobodo
13-03-2009, 06:29
Wielkie dziękuję za słowa otuchy :) i zrównanie mnie z zielonym userem joomli... ale ....
nie nie...coś tam już wiem, tylko co chwila jakiś problem z tą joomlą :) a z tym walcze już od kilku miesięcy, kiedyś można było się zarejestrować i zalogować a teraz ani jedno ani drugie, myślałem że to może wina że mam włączone "legacy" ale to też nie to. mam inną stronkę też na yoyo i też j-1.5 i tu wszystko gra monża sie rejestrować i logować. może muszę od nowa wgrać joomle na stronke, tylko czy można przenieść dane tak żeby nie przenosić ustawień - tych które blokują rejestrowanie i logowanie?
dodam, że mam poczte na gmailu i ustawienia poczty ( już wiem które:) )co do których nie mam pewności czy są dobre :
obsługa poczty :sendmail,
wysyłaj z adresu: tu mój adres gmail,
scieżka sendmail :/usr/sbin/sendmail
Uwierzytelnianie SMTP : Tak
uzytkownik smtp: "login do poczty"
hasło smtp : wpisałem hasło do poczty - nie wiem czy to jest to co trzeba wpisać :(
serwe smtp : smtp.googlemail.com
a poczcie mam włączone usługi - tzn korzystam z the bat i wsio działa.
uf może to coś pomoże...
z góry dzięki...

Bazyl
13-03-2009, 08:29
Wielkie dziękuję za słowa otuchy :) i zrównanie mnie z zielonym userem joomli... ale ....

Nie rozumiem, czy jest coś złego w byciu "zielonym userem joomli"?

Sprawdź swoje ustawienia poczty i przenieś je do J!

wobodo
13-03-2009, 08:35
też na to wpadłem ale nie wiem co zrobić bo na gmailu nie ma smtp jest imap i pop a w joomla jest user smtp i jego hasło, serwer smtp podałem jak w the bat, a może musze wybrać coś innego niż sendmail ? czytałem a forach i nikt nie opisał wcześniejjak ma skonfigurowane wysyłanie pod kątem gmaila. jakieś pomysły ?
po zmianie na wysyłanie przez smtp oto taki nowy komunikat :"

PHPMAILER_FROM_FAILEDpwgchocenia@gmail.com
PHPMAILER_FROM_FAILEDpwgchocenia@gmail.com
Możesz się teraz zalogować."
teraz mogę przyznać - jestem zielony
user został doday i nawet "włączony" co nie działo się przy sendmail, niemniej zalogować się nie może - błąd wczytywania strony oraz "Nie udało się nawiązać połączenia".