PDA

Zobacz pełną wersję : Link ADMIN dla użytkowników grupy frontend



kraksa
11-06-2006, 13:25
Czesc !

Mam nadzieje ze fakt, ze nie dostaje odpowiedzi na niektore moje posty (dokladnie 2) nie oznacza ze wyczerpalem swoj limit postow, albo jak jest napisane w regulaminie, ze odpowiedzi na dane pytania juz sa na forum.. Co do tej drugiej opcji, to jestem prawie pewien (prawie – bo na 100% pewnym nigdy być się nie powinno) ze tych odpowiedzi na forum nie ma.


Ok, mam kolejny problem i powstanowilem go tu zamiescic, bo szukam rozwiązania już od dłuższego czasu, klikam u siebie, probuje, testuje, sprawdzam rozne ustawienia, wertuje wszelkie dostępne źródła informacji, również fora anglojęzyczne i nic… Może tutaj znajde pomoc


Otoz – moja strona jest w trzech jezykach: wloskim (ustawiony jako glowny), angielskim i polskim. Zamierzenie e-sklepu jest takie, żeby producenci artykułów rejestrowali się na stronie i po nadaniu przeze mnie odpowiedniego poziomu użytkownika, mogli sami wrzucac na strone swoje produkty. A wiec – daje użytkownikowi w panelu administratora Virtuemart uprawnienia editor/storeadmin. Użytkownik ten rejestruje się na stronie i pokazuje się mu link ‘ADMIN’. Klika i sytuacja jest nastepujaca:


- jeśli użytkownik ten rejestruje się będąc na WLOSKIEJ bądź ANGIELSKIEJ wersji mojej strony, klikajac na link ‘ADMIN’ wchodzi do panelu administracji sklepu VM, w którym WYSWIETLA SIĘ brazowy pasek menu administratora VM (ten na gorze poziomy)
129


- jeśli użytkownik ten rejestruje się będąc na POLSKIEJ wersji mojej strony, klikajac na link ‘ADMIN’ wchodzi do panelu administracji sklepu VM, w którym NIE WYSWIETLA SIĘ brazowy pasek menu (chciałbym aby tak było niezależnie od tego na jaka wersje jezykowa wchodzi mój użytkownik)
130


Zastanawiam się teraz od czego to może zależeć. Przeciez konfiguracja VM jest jednakowa dla wszystkich jezykow, uprawnienia użytkownika tez nadaje się tylko w jednym miejscu, wiec dlaczego funkcje zmieniaja się w momencie zmiany wersji językowej, w której wyswietlana jest strona?? Czy to może zależeć od pliku językowego??? Pomozcie proszę, jeśli wiecie o co tu chodzi.

Uzywam:
- Joomla! 1.0.8 Stable [ Sunshade ] 26-Feb-2006 05:00 UTC
- VirtueMart 1.0.5
- Joomfish stable

Dzieki i pozdrawiam

kraksa
19-06-2006, 14:53
To musi być jakiś defekt plików językowych (tych dla Joomli albo VM.. nie wiem) bo jak sobie przełączyłem panel administratora (ten mój) na polski to nawet u mnie się ten pasem menu nie wyświetla...

Szkoda bo ten "defekt" byłby bardzo użyteczny w innych niz polska wersjach językowych mojej strony.

Pozdrawiam