PDA

Zobacz pełną wersję : Ankiety - problem.



smootny
12-03-2009, 20:38
Joomla 1.5.9 - komponent - ankiety Polls 1.5.0July 2004
Standardowo w zainstalowanej joomli jest utworzona jedna ankieta.
Zrobiłem drógą ankiete - aktywowałem jako "published" - lecz jest problem z nią gdyż się nie wyświetla na pierwszej stronie.
Deaktywowałem tą "oryginalną" lecz na stronie głównej w miejscu gdzie powinna wyświetlać się kolejna aktywna ankieta został się tylko napis POLLS i nic więcej .
Dziwne jest natomiast coś innego - gdy aktywuję tą "oryginalną" i kliknę na wynik ankiety pokazuje się wynik oryginalnej - jednak nad wynikiem mam możliwość przeglądania wyników z dwóch różnych ankiet ... jest tam też ta dróga, mogę zobaczyćjej wynik - jenak co z tego gdy nikt na niej nie może głosować..

smootny
22-03-2009, 10:27
nikt niewie jak mi pomóc ????

Bazyl
22-03-2009, 10:38
Czy druga ankieta wie, gdzie ma się wyświetlać? :)

smootny
22-03-2009, 10:59
Czy druga ankieta wie, gdzie ma się wyświetlać? :)
W trakcie tworzenia kolejnej ankiety niema nigdzie opcji do ustalenia położenia ankiety.
Przedchwilą usunełem pierwszą oryginalną ankiete która była od początku powstania stronki i teraz nawet nagłówka POLLS niema
http://www.modelarnia-chelmno.pl

trzepiz
22-03-2009, 11:59
rozumiem, że chcesz mieć dwie odrębne ankiety ?

Ankieta1
-pytanie
-pytanie
-pytanie

Ankieta2
-pytanie2
-pytanie2
-pytanie2

Jeśli tak - to najprościej będzie chyba zrobić kopię modułu ankiety, zmienić nazwę - opublikować i wskazać pozycję ...

zwiastun
22-03-2009, 12:21
jak pisze @trzepiz... innej możliwości nie ma!

smootny
22-03-2009, 13:47
niekoniecznie, mogą tobyć dwie [lub więcej] ankiety wyświetlane losowo..
Aktualnie pomimo tego że jest jedna aktywna - niewyświetla się ona wcale..

EDIT:
ok dałem radę !!! znalazłęm miejsce gdzie się to wszystko konfiguruje

zwiastun
22-03-2009, 14:18
niekoniecznie, mogą tobyć dwie [lub więcej] ankiety wyświetlane losowo..

Zajmuję się tym od zarania, ale nie wiedziałem - możesz mi pokazać, gdzie się to ustawia? Tzn. jak zaznaczyć więcej niż jedną sondę w module?

smootny
22-03-2009, 14:32
zaproponowałem takie rozwiązanie tylko, jeżeli chodzi o konfigurację chodziło mi to fakt z którym miałem problem - nic więcej.

pozdrawiam.

Goferek
05-08-2009, 18:56
Po jałowej dyskusji w tym temacie, nie padła żadna odpowiedź więc pozwalam sobie zamieścić ją tutaj.
W chwili gdy zakładamy nową ankietę musimy przejść do ustawień modułu POLLS czy też ANKIETA w panelu administracyjnym i tam, po prawej stronie wybrać z listy ankietę, która w danej chwili ma być aktywna :)

Pozdrawiam!:)

zwiastun
06-08-2009, 00:42
@Goferek: może doczytaj najpierw ze zrozumieniem, a potem pisz, że coś było jałowe.

Goferek
06-08-2009, 20:50
Ja tylko odpowiedziałem na jego pytanie z pierwszego posta a kolejne posty trochę zamieszały podstawowe pytanie :)
Proponuję nie oburzać się tak szybko bo nie taki był mój zamiar :)
Oj chyba komuś urlop potrzebny :P

zwiastun
06-08-2009, 23:56
1. Odpowiedź padła. Pomijam zupełnie, że banalna, a sposób publikowania ankiet jest objaśniony w systemie pomocy.
2. Komentarze ad personam sobie daruj!

Goferek
07-08-2009, 09:02
no dobre, następnym razem zanim postanowię udzielić jakiejkolwiek odpowiedzi, zastanowię się tysiąc razy bo przecież nie wolno wychodzić przed szereg. A jeśli wszystkie odpowiedzi są w systemie pomocy to po co to forum? Tylko po to, by Admin miał gdzie sobie używać??
Zachęcaj tak dalej Panie Admin do aktywności - nie wszyscy są tak mądrzy i tak zorientowani jak Ty więc czasem zejdź z piedestału i spójrz chłodnym ludzkim okiem.
Odsyłam na "oryginalne" forum...