PDA

Zobacz pełną wersję : Migracja- zatrzymał mnie błąd



Marcoo
13-03-2009, 00:39
Od kilku dni próbuję dokonać migracji na 1.5. Używam komponentu migrator. Niestety każdorazowo próba kończy się komunikatem:

Error at the line 478: INSERT INTO jos_menu (`id`,`menutype`,`name`,`link`,`type`,`published`, `parent`,`componentid`,`sublevel`,`ordering`,`chec ked_out`,`checked_out_time`,`pollid`,`browserNav`, `access`,`utaccess`,`params`,`alias`) VALUES ( '1','mainmenu','Start','index.php?option=com_front page','components','1','0','10','0','1','0','0000-00-00 00:00:00','0','0','0','3','menu_image=-1\npageclass_sfx=\npage_title=Witamy na stronie startowej\nshow_page_title=0\nback_button=0\nnum_l eading_articles=7\nnum_intro_articles=0\nnum_colum ns=2\nnum_links=7\norderby_pri=\norderby_sec=front \nshow_pagination=2\nshow_pagination_results=1\nim age=1\nshow_section=0\nsection_num_links=0\nshow_c ategory=0\ncategory_num_links=0\nshow_title=1\nlin k_titles=\nshow_readmore=\nshow_vote=0\nshow_autho r=0\nshow_create_show_date=0\nshow_modify_show_dat e=\nshow_pdf_icon=0\nshow_print_icon=0\nshow_email _icon=0\nunpublished=0\nshow_title=1\n','start-mainmenu-1');
Query:INSERT INTO jos_menu (`id`,`menutype`,`name`,`link`,`type`,`published`, `parent`,`componentid`,`sublevel`,`ordering`,`chec ked_out`,`checked_out_time`,`pollid`,`browserNav`, `access`,`utaccess`,`params`,`alias`) VALUES ( '1','mainmenu','Start','index.php?option=com_front page','components','1','0','10','0','1','0','0000-00-00 00:00:00','0','0','0','3','menu_image=-1\npageclass_sfx=\npage_title=Witamy na stronie startowej\nshow_page_title=0\nback_button=0\nnum_l eading_articles=7\nnum_intro_articles=0\nnum_colum ns=2\nnum_links=7\norderby_pri=\norderby_sec=front \nshow_pagination=2\nshow_pagination_results=1\nim age=1\nshow_section=0\nsection_num_links=0\nshow_c ategory=0\ncategory_num_links=0\nshow_title=1\nlin k_titles=\nshow_readmore=\nshow_vote=0\nshow_autho r=0\nshow_create_show_date=0\nshow_modify_show_dat e=\nshow_pdf_icon=0\nshow_print_icon=0\nshow_email _icon=0\nunpublished=0\nshow_title=1\n','start-mainmenu-1');

MySQL: Duplicate entry '1' for key 1
Zatrzymał mnie błąd


Wypróbowałem już wszystkie konfiguracje przy migracji jakie przyszły mi do głowy. Może ktoś naprowadzi mnie gdzie szukać problemu a raczej jego rozwiązania. I jeszcze ciekawa rzecz. Pliku wygenerowanego przez com_migrator nie da się pobrać przez sam komponent. Jest to możliwe tylko poprzez klienta ftp.

idek
13-03-2009, 00:45
głowy za to nie dam, ale jak widać, próbujesz wstawić dwie takie same wartości, a domyślam się, ze ID musi być unikalne, wiec musiałbyś (wg. mnie powtarzam) spróbowac wywalić z kodu bazy taki fragment:



INSERT INTO jos_menu (`id`,`menutype`,`name`,`link`,`type`,`published`, `parent`,`componentid`,`sublevel`,`ordering`,`chec ked_out`,`checked_out_time`,`pollid`,`browserNav`, `access`,`utaccess`,`params`,`alias`) VALUES ( '1','mainmenu','Start','index.php?option=com_front page','components','1','0','10','0','1','0','0000-00-00 00:00:00','0','0','0','3','menu_image=-1\npageclass_sfx=\npage_title=Witamy na stronie startowej\nshow_page_title=0\nback_button=0\nnum_l eading_articles=7\nnum_intro_articles=0\nnum_colum ns=2\nnum_links=7\norderby_pri=\norderby_sec=front \nshow_pagination=2\nshow_pagination_results=1\nim age=1\nshow_section=0\nsection_num_links=0\nshow_c ategory=0\ncategory_num_links=0\nshow_title=1\nlin k_titles=\nshow_readmore=\nshow_vote=0\nshow_autho r=0\nshow_create_show_date=0\nshow_modify_show_dat e=\nshow_pdf_icon=0\nshow_print_icon=0\nshow_email _icon=0\nunpublished=0\nshow_title=1\n','start-mainmenu-1');

hesar
13-03-2009, 09:58
a ja glowy nie dam ale wywalenie tego moze co nieco schrzanic migracje
sugeruje raczej posprzatanie w bazie i usuniecie rekordu 1 z tabeli jos_menu ew zamiane inserta na update set

Marcoo
13-03-2009, 21:25
a ja glowy nie dam ale wywalenie tego moze co nieco schrzanic migracje
sugeruje raczej posprzatanie w bazie i usuniecie rekordu 1 z tabeli jos_menu ew zamiane inserta na update set

Ale pod numerem 1 jest tam komponent strony startowej. Chyba nie można go wywalić. Nie rozumiem o co chodzi z tym zdublowanym id, jak przeglądam to nie widze nigdzie dwa razy tego samego id.

zwiastun
13-03-2009, 21:54
Możliwe, że powtarzasz migrację, kombinując z plikiem sql, ktorego już raz użyłeś. A tak nie można!

hesar
13-03-2009, 23:45
wywal baze - i zrob jeszcze raz :/
bedzie najprosciej zamiast grzebac w bazie czy skryptach jesli nie wiesz o co chodzi

Marcoo
24-04-2009, 14:18
wywal baze - i zrob jeszcze raz :/
bedzie najprosciej zamiast grzebac w bazie czy skryptach jesli nie wiesz o co chodzi


Wyczyściłem wszystko do cna i instalowałem na świeżo- efekt uparcie ten sam. Czy możliwe, że któryś z komponentów zainstalowanych na wersji 1.0 coś miesza ?

ppilus
24-04-2009, 15:05
To może jeszcze raz wywal wszystko :) , postaw Joomla! na nowo i spróbuj "zassać" dane (przenieść) mtwMigrator'em http://extensions.joomla.org/extensions/hosting-&-servers/data-conversion/3895/details
Kilka razy z niego korzystałem i bez problemu.

Marcoo
29-04-2009, 14:09
To może jeszcze raz wywal wszystko :) , postaw Joomla! na nowo i spróbuj "zassać" dane (przenieść) mtwMigrator'em http://extensions.joomla.org/extensions/hosting-&-servers/data-conversion/3895/details
Kilka razy z niego korzystałem i bez problemu.

Nie do końca rozumiem wsparcie a co za tym idzie konfigurację mtwmigratora. Chodzi mi o pole serwer bazy danych. Rozumiem, że instaluje świeżą Joomla 1.5 na dowolnym serwerze a w tym polu podaje dane starego serwera mysql (w formacie np.mysql.webd.pl - mam konto na webd akurat) i świeża instalacja z mtwmigratorem powinna zassać dane ze starej bazy. Ale w tutorialu video wpisywali tam localhost czyli co- nowa witryna w miejsce starej i pobranie danych ze starej bazy danych.
Na razie bez sukcesu próbuje pierwszej metody i uparcie czytączyam "Nie mogę się połączyć z bazą".

hesar
29-04-2009, 14:12
heh
oczywiscie ze nie :)
na 99% serwer mysql na zadnym serwerze nie jest skonfigurowany do udostepniania danych na zewnatrz wiec w ten sposob nie ma prawa dzialac

najpierw robisz kopie bazy na starym serwerze, pozniej zywcem wrzucasz to da jakiejkolwiek bazy na nowym serwerze i dopiero z nowego robisz migracje do bazy wlasciwej

ppilus
29-04-2009, 21:26
No tak, wykonywane przeze mnie migracje zawsze były w obrębie jednego serwera i problemów nie odnotowałem.
Rozwiązanie jakie podał @hesar powinno pomóc.