PDA

Zobacz pełną wersję : Konfiguracja wyszukiwarki w sobi2



Chistoph
13-03-2009, 01:17
Witam wszystkich. Jestem nowy więc jest szansa, że kogoś zdenerwuje tym pytaniem ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi.

Chodzi o to czy istnieje taka możliwość w SOBI2, żeby do poszczególnej kategorii przypisać inne elementy wyszukiwania. Prawdopodobnie związane jest to z przypisaniem do kategorii innych inputbox'ów do wypełnienia przy dodawaniu wpisu. Jest późno więc może piszę niezbyt zrozumiale. Podam przykład:
Wchodząc w kategorię motoryzacja możemy wyszukiwać po roczniku, modelu, itp. Bo dokonując wpisu ktoś musiał podać rocznik i model w inputboxie
Wchodząc w kategorię komputery możemy wyszukiwać po rodzaju procesora, ilości zainstalowanej pamięci itp. Bo dokonując wpisu podane zostało to w odpowiednim inputboxie.

Chodzi o taką wyszukiwarkę jaka np. funkcjonuje na allegro, że każda kategoria ma inne parametry wyszukiwania.

Proszę o informację czy można to w jakiś sposób skonfigurować, ewentualnie jakiś plugin czy zupełnie inny komponent, który się sprawdzi do takich zastosowań.
Dziękuję z góry.

zwiastun
13-03-2009, 01:29
Aż mnie zirytowałeś! Wręcz wkurzyłeś! :)
Tym fragmentem:

Jestem nowy więc jest szansa, że kogoś zdenerwuje tym pytaniem, ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi.

Gdyby na tym forum zadawano tylko takie pytania, jak Twoje, to jedynym powodem denerwowania się byłaby nieumiejętność odpowiedzi. Ale na tę masz szansę, czasem tu sam autor komponentu zagląda... W razie co, napisz doń na PW - neo_fox

Chistoph
13-03-2009, 08:38
Dzięki :)
Niestety nie mogę wysłać wiadomości do neo_fox'a bo dostaję info, że przekroczył limit przechowywania wiadomości. Widzę, że ostatni raz na forum był 02.03 więc chyba pozostaje poczekać.

Wracając do tematu, to wszystkie strony jakie udało mi się znaleźć działające z tym komponentem mają dla każdej kategorii takie same pola danych. Myślę, że nie tylko ja chcę skorzystać z takiej opcji.

Powiedz proszę, czy znasz jakiś inny komponent ogłoszeniowy, który spełnia ten wymóg?

alew99
13-03-2009, 18:07
A ja mam pytanie jak zrobić aby SOBI2 było widoczne zaraz po załadowaniu na stronie startowej.
Teraz mozna go wybrac wchodzac z menu

eman
13-03-2009, 18:17
ustawiasz w menadzerze menu link do sobi2 jako domyślny i gotowe.

Chistoph
13-03-2009, 18:18
Musisz ustawić SOBI jako typ pozycji menu. Ta pozycja menu musi być ustawiona jako domyślna

alew99
15-03-2009, 20:41
Dzieki, zrobiłam, działa!!! ;)))

Mayster
18-06-2009, 01:57
Chodzi o taką wyszukiwarkę jaka np. funkcjonuje na allegro, że każda kategoria ma inne parametry wyszukiwania.

Proszę o informację czy można to w jakiś sposób skonfigurować, ewentualnie jakiś plugin czy zupełnie inny komponent, który się sprawdzi do takich zastosowań.
Dziękuję z góry.
Funkcje wyszukiwania komponentu Sobi2 możemy wywołać przesyłając parametry wyszukiwania w adresie url. Należy zatem zainstalować moduł
wyszukiwania, określić wyszukiwane pola i opublikować w danej kategorii. Dla wielu kategorii klonujemy moduł i określamy indywidualne parametry. Wiem ze na stronie projektu Sobi2 dostępna jest wersja komercyjna modułu Search Module (http://www.sigsiu.net/addons/search_module.html), ewentualnie pozostaje napisanie własnego modułu (wzorując sie np na module search joomli)

slitmen
30-09-2009, 01:13
witam,
moze mi to ktos lopatologicznie wyjacnic ...:)
potrzebuje jak kolega umiescic szukanie z sobi2 w banerze ( na samej gorze strony) i zeby bylo caly czas dostepne podczas przegladania strony...
dzieki z gory