PDA

Zobacz pełną wersję : szablon joomla



maciekamator
13-03-2009, 01:07
witam...ostatnio wykonalem szablon w photoshopie jesli chodzi o ciencie tez jakos sobie radze...ale minusem jest kodowanie nie znam html i innych jezykow Jesli chodzi o joomla musze znac jakis jenzyk zeby zakodowac swoj szablon ?

zwiastun
13-03-2009, 01:17
Tak:
1. Język polski na poziomie odpowiednim, żeby nie robić byków ortograficznych, jeśli coś tam będzie trzeba napisać.
2. Język HTML, przynajmniej po to, żeby poprawić byki w HTML, które wygeneruje (zwłaszcza starszy) Photoshop albo samemu zakodować
3. Kawałki języka PHP, żeby o co w PHP musi być zapisane, zapisać bez byków.
4. Język CSS, żeby napisać kod formatujący
5. Przydatny może być jeszcze język JavaScript, ale bez niego można się obejść.
Tak że długa droga przed Tobą, ale każdy kiedyś zaczynał. Tymczasem zacznij może od wyszukania szablonu, który Ci się spodoba i prostej podmiany grafiki?

nikszal
13-03-2009, 08:54
Zwiastun - jesteś złośliwy! W kodzie html i php oraz w arkuszu css nie ma "ogąków". A treści niech pisze jak potrafi. Może poda adres strony i wówczas będziemy mieli prawdziwy powód do oceny merytorycznej.

zwiastun
13-03-2009, 13:29
Już mi się niedobrze robi od węszycieli złośliwości w każdej wypowiedzi!
1. Do czego Ci @maciekamator ma podać adres? do pliku graficznego, z którego cięciem jakoś sobie dopiero poradzi?
2. Czy można zrobić szablon i nie znać HTML?
3. Czy można zrobić szablon i nie znać CSS?
4. Czy można zrobić szablon i nie znać minimum (napisałem kawałków) PHP?
I z "ogąkami" też racji nie masz - napisałem, że " jeśli coś tam będzie trzeba napisać".
@maciekamator otrzymał zatem konkretną odpowiedź.