PDA

Zobacz pełną wersję : Bardzo proszę o pomoc, przyjazne URL joomla 1.5 (nazwa.pl) + 500 Błąd



blumas
13-03-2009, 11:59
Witam wszystkich
Temat nie jednokrotnie był poruszany na forum, gdzie skorzystałem chyba z każdego z sposobów oraz wgogelkach też szukałem i już nie wiem co mam zrobic:(
A mianowicie problem mam z krótkimi adresami w joomla 1.5.9 na serwerze nazwa.pl. Instalacja i działanie systemu jak najbardziej ok, ale problem pojawia się gdy chcę włączyć proste adresy. W joomli włączam proste adresy oraz mod_rewrite na TAK. Plik na serwerze przerabiam z htaccess.txt na ".htaccess" i niby wszystko OK ale tylko wtedy gdy oglądam sobie stronkę z poziomu serwera i wszystko ładnie działa lecz gdy wpisze adres strony (domeny) strona startowa się otwiera i jest OK jeśli wejdę w jakiś art, badź link wyskakuje 500 INTERNAL SERVER ERROR, czytałem na forum i googelkach że dopisać może katakog gdzie się znajduje itp wpisywałem cudowałem i nic:( programem sh404sef tez nie działa. Dzwoniłem do nazwy.pl oraz mailowałem odpowiedź uzyskałem że z ich strony jest wszystko ok bo sprawdzali. Bardzo prosze o pomoc jak powinien wygladać w calości plik .htaccess joomli pod nazwe.pl. Problem tylko pojawia się tylko po wpisaniu adresu www, bo z podglądu z serwera działa wszystko OK.
Prosze pomóżcie:confused: lub na gg: 7463759

stasio
13-03-2009, 12:13
na nazwa .pl masz do wybory aritso lub opensef inne sie roz************************ają... ja mam dwa spre portale , jeden ma aristo a drugi opensef. zamiennie kompnenty dawały bład 500...
co ci moge poradzić, zgłoś ze baza robi taki błąd oni powiedza ze to nie ich wina i poprawą daną baze zeby miała więcej zapytań... lub załuż kolejną baze wgraj w nie dane z pierwszej bazy i potestuj...

moze to śmieszne ale u mnie jedne baza na serwerze wytrzymuje nawet 20.000UU w ciągu dnia a po przeniesieniu do innej bazy nawet 40 zapytań nie umie wytrzymac...

takie moje spostrzezęnia co do nazwa.pl nie kazda baza bazie równa....

sh404sef - ubije serwer od razu./....

blumas
13-03-2009, 12:21
zaraz będę testował, jestem w trakcie tworzenia strony więc nie mam jakiś artykułów, mam takie jeszcze pytanko:) ską mógł bym pobrać opensef lub aritso i kture lepsze:) czy cos musze wtedy jeszcze zmieniac w pliku .htsccess?
Dziekuję za podpowiedź

stasio
13-03-2009, 12:34
Lepsze opensef wg mnie więcej dodatków i lepciej działa ale KTURE KÓRWA ;) wybierzesz od ciebie zależy protestuj na którym nie będzie się wieszać... a skąd pobrac? hmmm najlepiej z internetu...
http://www.google.pl/search?q=opensef+download&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a

zwiastun
13-03-2009, 13:48
Stasio, proszę nie prowokÓj, nie klnij pÓblicznie na dodatek z błENdami!

blumas
13-03-2009, 14:59
ten błąd to z nerwów:) także przepraszam i dziękuję wszystkim za podpowiedzi:)
Pozdrawiam

stasio
13-03-2009, 16:38
Wybaczamy... sfiasun proszę o wybaczenie to było w afekcie...

Powodzenia z seo... pomyśl o keszowaniu joomli nie bedzie 500 w zapytaniach do serwera i mysql....

zwiastun
13-03-2009, 16:40
Za pokutę masz odpowiedzieć rzeczowo jeszcze co najmniej z 10 razy albo 100 razy :)

stasio
13-03-2009, 16:42
wole 10 razy... ale czy ja rzeczowo potrafię odpowiedzieć? chociaż zobacz jak mi poszło przy JRE coś tam akcelerator... pierwszy rozwiązałem problem i jest Gut :)

skibbbi
06-04-2009, 11:52
Generalnie mi na nazwie.pl działa wszystko w standardowych ustawieniach już od kilku lat. Kilka dni temu zainstalowałem sh404sef i też nie widzę żadnych problemów. Może jednak za dużo kombinacji ;)

Pozdrawiam,

Skibbbi

ischmaru
21-11-2009, 14:29
witam błąd 500 pojawia sie nie tylko na nazwie ale na innych serwerach,
pytałem na nazwie o co chodzi - rozmowa z konsultantem technicznym wygladała następująco :
konsultant :" po analizie pliku .htaccess mozemy stwierdzic że błąd spowodowany jest błędnymi wpisami w w/w pliku"
spytałem skoro tak to proszę wskazać błędny wpis
konsultant " nie jestem w stanie stwierdzić jaki to wpis " :)
żenujące
ogólnie błąd pojawia się po zainstalowaniu Artio joomsef, sposób który działa nie tylko na nazwie to zmiana pliku .htaccess
u mnie działa przy takich wpisach
"

SetEnv PHP_VER 5
DirectoryIndex index.php
RewriteEngine On
RewriteBase /

RewriteCond %{REQUEST_URI} ^(/component/option,com) [NC,OR]
RewriteCond %{REQUEST_URI} (/|.htm|.php|.html|/[^.]*)$ [NC]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule (.*) index.php

"