PDA

Zobacz pełną wersję : Style Css w Artykułach



jaro99
13-03-2009, 15:19
Witajcie, nurtuje mnie jeden problem, mianowicie, użycie styli css dla poszczególnych artykułów z osobna. Wiem, że ten temat był już kiedyś poruszany, ale nie mogłem się przez pół dnia dokopać, ani znaleźć nic sensownego. chodzi mi o to, aby w każdym z osobna artykule definiować inne arkusze styli css korzystając z jednego szablonu.
czyli np:
na początku artykułu wstawiam:

<link media="screen" href="css/style.css" type="text/css" charset="utf-8" rel="stylesheet"></div>

i tworzę w katalogu głównym serwera katalog css/ , a wnim wklejam plik: style.css. czyli:

css/style.css

W Html działa, bez zarzutu, ale Joomla odrzuca i nie zapisuje mi tego typu definicję.
Korzystam ze standardowego edytora textu: TinyMCE 2.0
Dodałem również Plugin: DirectPHP_v1.55
i niestety również odrzuca tę definicję.
Może ktoś zna rozwiązanie tego problemu.

Z góry dziękuję i pozdrawiam, :)

-----------------
www.antyczki.com
-----------------------

zwiastun
13-03-2009, 15:40
1. Takie dołączanie stylów jest z punktu widzenia struktury xhtml błędem - znacznika link używamy w sekcji head, a nie body - umieszczenie w artykule powoduje, że jest w body.
2. W konfiguracji globalnej artykułów masz filtry znaczników i atrybutów. Pewno nie ustawiłeś.
3. Bez urazy, ale taki zamysł może być tylko dziełem osoby, która nie ma zbytniego pojęcia o CSS

jaro99
13-03-2009, 15:52
NIe, oczywiście, mam nikłą wiedzę na temat Css, nie można od razu wiedzieć wszystkiego, spróbuję pogrzebć w filtrach i napiszę czy mi się udało.

Pozdrawiam, i dziękuję za szybką odpowwiedź! :)

zwiastun
13-03-2009, 16:03
No to, jak masz "nikłą" wiedzę, wyciągnij wnioski z tego co napisałem.

jaro99
13-03-2009, 16:13
Czy pisząc "filtry" miałeś na myśli parametry Artykułów?

Bo jeśli chodzi o parametry, to akurat mnie nie interesuje nic z tych pozycji.

chodzi mi konkretnie, aby nadać styl css bezpośrednio z pliku css znajdującego się np w katalogu css/style.css dla jednego z artykułów, a w parametrach nie znalazłem tego typu możliwości.

zwiastun
13-03-2009, 16:36
1. Sory, ale nie będę tłumaczyć tego, co jest w FAQ
2. Arkusze stylów odrębne dla każdego artykułu to głupi pomysł! Sprzeczny z samą istotą kaskadowych arkuszy stylów - języka stworzonego po to właśnie, żeby reguły pisać raz a nie 10 razy!

Krótko mówiąc, oczekujesz porady nt. jak coś zrobić źle!

jaro99
13-03-2009, 17:06
Dzięki za pomoc Pozdrawiam! :)