PDA

Zobacz pełną wersję : Dodanie banera do artykułu



james88
15-03-2009, 00:11
Witam,

Utworzyłem categorie/client/banner chciał bym teraz dodać utworzony baner do artykułu, jednak nie znalazłem nigdzie informacji na ten temat.

Czy jest jakiś specjalny kod html dzieki któremu możemy dodać ten komponent, czy można zrobić to w inny sposób?

james88
15-03-2009, 10:52
Nikt nie wie:)?

f1xer
15-03-2009, 11:33
możesz zrobić sobie pozycje modułu, wczytać do niej mod_banner i umieścić tą pozycję w artykule.

james88
15-03-2009, 11:42
f1xer czy mógł byś napisać bardziej łopatologicznie(kod html)? Właśnie wyczytałem na innym forum, że być może nie mogę umieścić w artykule modułu (bannera) ponieważ mógł nie zostać zdeklarowany w szablonie (z umieszczeniem w menu nie ma problemu), - teraz to już jestem w dołku...

idek
15-03-2009, 12:45
umieszczenie modułu w artykule nie ma nic wspólnego z zadeklarowaniem w szablonie

jeśli chcesz umieszczać moduły w artykułach, to do tego prawdopodobnie są odpwiednie dodatki, których mozesz poszuka na extensions.joomla.org

w Twoim (niejasno sprecyzowanym) przypadku może łatwiej będzie tworząc artykuł wrzucic banner na sztywno? (jako podlinkowany obrazek) chyba, ze chcesz żeby zmeiniał się jakos rotacyjnie...

z dugiej strony nie wiem po co chcesz to robic, bo może wystarczy Ci jak użyjesz mod_banner i opublikujesz go gdzieklwiek na stronie... ?

james88
16-03-2009, 00:07
idek chciał bym zrobić to najprościej jak się da domyślną metodą!!! Mógł byś mi nakreślić jak mogę użyć mod_banner?? Czy trzeba dodać do artykułu jakiś kod??

zwiastun
16-03-2009, 00:42
sposób umieszczania modułów w artykułach jest opisany
a) w pomocy
b) krótko, ale jasno w dodatku Content Load Module (Wpinacz modułów). Biadolisz drugi dzień, zamiast poszukać.
Pomijam, że osadzanie modułów w artykułach, a zwłaszcza banerów, to opcja dla zaawansowanych, a nie dla raczkujących

james88
16-03-2009, 00:45
Zwiastun, jeśli się nie nauczę to nigdy nie będę zaawansowany :P

zwiastun
16-03-2009, 01:06
To się ucz! Zacznij od nauczenia się wyszukiwania informacji. Albo od rzeczy prostszych, a nie trudniejszych!

james88
16-03-2009, 01:23
Zwiastun znalazłem wiadomości owszem i ciągle się uczę, właśnie odkryłem dlaczego nie potrafiłem wgrać tego modułu do treści... po prostu miałem jakiś kiepski szablon pobrany z sieci - na domyślnym śmiga :) Dziękuje za pomoc i pozdrawiam!

jaguar
17-03-2009, 17:06
Powiedz jeszcze gdzie obciągnąłeś ten szablon (z jakiej strony) i na jakim jedziesz teraz