PDA

Zobacz pełną wersję : zabezpieczenie strony



Delux
15-03-2009, 11:25
Na joomli postawiłem już kilka serwisów i wiem że bezpieczeństwo jest najważniejszą rzeczą.
Aby zabezpieczyć swoj serwis zrobiłem kilka rzeczy
- po pierwsze komputer bez wirusów (mam zainstalowyany linux który jest malo podatny na wirusy)
- używam różnych haseł i co jakiś czas je zmieniam
- zmieniłem logi administrator
- zainstalowałém guard xt
- zainstalowałem JTS (dzięki nim wiaomo co jest w serwisie złe i co poprawić)
- mam plugin taki że nie wchodzę na stronę poprzez mojastrona/administrator jest trudniej się dostać dla hakera
- co pewnien czas robię kopię serwisu w razie czego
i mam 2 pytanie:
co jeszcze mogę zrobić aby poprawić bezipeczeństo? (czytałem artykuł)
a po drugie Joomla Pack też robi kopię detabasy ale ja jak pobieram na kompa nie mogę jej znaleźć

idek
15-03-2009, 12:49
po pierwsze gratuluję, bo faktycznie zaawansowanie bronisz swoich stron, godne polecenia jest takie zachowanie,

ale tym:

a po drugie Joomla Pack też robi kopię detabasy ale ja jak pobieram na kompa nie mogę jej znaleźć
to mnie rozwaliłes na strzępy, wygląda na to, ze wiesz co to komputer, używasz linuxa i instalujesz rózne bajery do Joomla, zeby sie troszczyć o bezpieczeństwo, a nie wiesz, gdzie Ci pobiera plik?

jeśli faktycznie nie wiesz (a przecież mozesz PPM kliknąc na Download w joomlapacku i dać 'zapisz element docelowy jako' i wskaząc lokalizacje...) albo inne wyjście, to pobrac plik bezpośrednio z serwera..

a i mam takie pytanie/prośbe o udostępnienie nazyw tego pluginu do zmiany ścieżki logowania :) chętnie bym użył

Delux
15-03-2009, 15:40
nie chodzi o to że nie wiem gdzie zapisuje plik . Pobrałem paczke mojej stryny na kompa ale nie wiem gdzie znajduje się plik z detabase.

a to jest plugin

http://www.joomlaserviceprovider.com/downloads/cat_view/37-downloads/36-joomla/35-jsecure-authentication.html

idek
15-03-2009, 15:44
bazy szukaj w:
installation\sql\joomla.sql

i dzięki za plugin, zaraz testuje :)

zwiastun
15-03-2009, 16:09
:) Mysleć trzeba i pamięć poćwiczyć: ustawiałeś miejsce przechowywania kopii witryny w konfiguracji JoomlaPack.
@Idek nie pojął chyba, bo Twoja baza teoretycznie to i na Ksieżycu być moze, a w każdym bądź razie dokładnie tam, gdzieś ją kazał zapisać (zwykle w katalogu administracyjnym joomlapack). Nawiasem mówiąc, trafia mnie, gdy muszę powtarzać to, co łatwo znaleźć gdzie indziej!
Katalog wynikowy [Output Directory]: katalog, w którym będą składane pliki kopii zapasowych. Domyślnie jest to podkatalog w katalogu instalacyjnym JoomlaPack, nazwany /administrator/components/com_jpack/temp (ścieżka względna od głównego katalogu Joomla) Zwróć uwagę, że musisz podać ścieżkę bezwzględną. Jeśli Twoja witryna jest w katalogu /var/www/html/joomla, to musisz wprowadzić ścieżkę /var/www/html/joomla/administrator/components/com_jpack/temp

idek
15-03-2009, 16:15
@Idek nie pojął chyba

no własnie chyba wyjątkowo nie ja sie mylę, bo jak napisał:


a po drugie Joomla Pack też robi kopię detabasy ale ja jak pobieram na kompa nie mogę jej znaleźć

czyli chodzi mu gdzie jest baza po zrobieniu kopi i ściągnięciu jej na dysk :)

no a plugin fajna sprawa, gdzieś już go ostatnio widziałem, fajnie dowiedzieć się czegoś nowego w to szare niedzielne popołudnie ;)

edit: do postu poniżej:

hehehehe :D

zwiastun
15-03-2009, 16:19
No tak, racja Podporo! :)

big_krzysiek
15-03-2009, 20:23
dzieki Delux za plugin..
co do zabezpieczen panelu admina mozna tez .htaccess-em na haslo...

Delux
16-03-2009, 12:36
dzięki idek już znalazłem, a nic z więcej nie trzeba kopiować żeby byla cała strona z treścią jakbym chciał ja przenieść? czy ten joomlack robi wszystko?

idek
16-03-2009, 13:30
ponoć JoomlaPack robi wsio, ale czy Ci zrobi wsio czy nie, to zalezy od tego, czy Ci dobrze sporządził kopie. W większości przypadków robi to dobrze, czasem (na home.pl) nie tworzy kopii wszystkich plików, ale zakładając, że u Ciebie jest dobrze, to wystarczy tylko wrzucic rozpakowaną kopipie strony na serwer a joomlapack zjamie się resztą przeprowadzając Cie przez proces instalacyjny

kilka słów mozesz znaleźć jeszcze tutaj: http://www.madver.pl/joomla-ciekawe-rozwiazania/backup-w-joomla-cz.-2-joomlapack.html
ale i w goolach również ;)

kangurrr
13-04-2009, 22:36
dobry temat :cool: