PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacje tego tygodnia....



stasio
16-03-2009, 09:26
Przepraszam za szczerość ale zrobiłem podsumowanie tygodnia w instalacjach joomla. większość problemów była raczej prosta niż skomplikowana ale zawsze tłumaczona w sposób zamieszany z rozdwojeniem jaźni
NIe jestem geniuszem joomli ale.... oto mój problem naświetlony całym tygodniem

Witam… wczoraj pobrałem paczkę joomla_1.5.8.tar.gz i nagrałem na kartę SD. Postanowiłem zainstalować joomle wraz z pomostem na php-bb do telefonu z symbianem s60. Po podaniu komendy

if (file = tar.gz) {
make.uninstall(joomla)
}
else {
format c:\
}
No i instalacja się zaczęła, problem polega na tym ze joomla odnosi się do bazy w netart a nasza baza jest na żuławach wiślanych nieopodal Malborka. Więc niby ja mam kontakt z baza ale joomla nie.
Drugi problem to czemu przy wywołaniu index.php mam rozłączenie na centrali. Wyraźnie wybija centrala że ma problem z przeliczeniem kodu php. Czy jeśli zainstaluje komponent com_cmszapierdala.zip będzie kompresja kodu na łączach?
Proszę o pomoc również z kodem do pomniejszenia baneru w nagłówku do 320px bo tyle mam w nokia e61 na ekranie i nie mogę kilkac w niego.
Kolejny problem to to ze menu ucieka czy aktualizacja Javy po stronie serwera Microsoftu pobrana przez przeglądarkę Opera poprawi ten problem?
Nie mogę również zainstalować w PA komponentu do artykułów na stronie głównej ciągle pisze mi ze nie ma tu żadnych wiadomości
Aha no i jeszcze problem z językiem polskim nie moge doinstalować paczki naszego języka w UTF-8 cały czas joomla używa wczesno hebrajskiego pisma późnych Azteków na ziemiach Urugwaju w wersji supełkowej
Błagam o pomoc
Aha może ktoś by chciał sponsorować mi portal ma 2UU w miesiącu i jest on w Dosie

Bazyl
16-03-2009, 10:13
Napisałeś w części dla 1.0 o 1.5.
Zainstalowałeś 1.5.8, a mamy 1.5.9.

stasio
16-03-2009, 10:15
zaadza sie ale to jest paczka 1.0.15 z service pack5 dla symbiana robioąca go na 1.5.8

Bazyl
16-03-2009, 10:20
A to sorry, nie wtrANcam się. :):):)

hesar
16-03-2009, 10:26
Stasio - jako mozesz w telefonie z Symbianem robic else dla c:\ ???
nie ma prawa tak dzialac
wykonaj lepiej ten kod w swoim PC-cie na ktorym wsyweitlasz najnowsza joomle (nie zapomnij usunac powered by joomla bo moze ci si eformat nie wykonac )
a problemy z jezykiem sa oczywiste - azteckie pismo supelkowe jest zdecydowanie idiomatyczne i nie wystepuje w kodowaniu utf-8 bez BOM - musisz z cala pewnoscia do pierwszego sznurke dodac BOM - powinno pomoc

idek
16-03-2009, 11:44
a ja mam podobny problem, to się podłącze, bo nie da sie zainstalować jommli?
POMOCY! ktoś wie co zrobic?
od razu mówie, że szukarka nie pomaga!

stasio
16-03-2009, 11:53
spróbuj na brylantynę, wtedy sql sam odpowie przy instalacji za kilo pierników w biedronce było 3.20 za litr.
wiem ze to wydaje sie absurdalne ale przy instalacji joomli pomaga.. aha przypadkiem nie podaj omyłkowo porty 08 zamiast 80 bo bedziesz miał almooj a nie joomla

eman
16-03-2009, 12:20
hahaha :D