PDA

Zobacz pełną wersję : instalowanie komponentu eXtplorer_2.0.0



jaca15
16-03-2009, 09:50
Sorki... szukałem ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem...
nowa instalacja J 1.5.9 i pojawił się problem z kilkoma rzeczami:
nie mogę zainstalować komponentów - po wgrywaniu paczki pojawiał się początkowo komunikat, że nie można usunąć plików - zmieniłem uprawnienia do katalogów komunikat znikł :) ale pojawił się problem innej natury :mad: - teoretycznie zainstalowany komponent nie działa wskazując na braki pewnych plików (chodzi o komponent eXtplorer_2.0.0) okazało się, że brakuje katalogu, który starowany jest wewnątrz paczki (nie działa więc rozpakowywanie tej paczki -chyba)- chciałem ręcznie wrzucić katalog ale nie mogę tego zrobić gdzyż NIE MAM UPRAWNIEŃ do katalogu (nawet z poziomu cPanelu) - jest więc kicha bo ani usunąć katalogó z instalacji komponentu, ani zmienić ustawię dostepu dosłownie nic - jedyne co sie daje zrobić to zmiana nazwy ( i tak dorobiłem się katalogów com_extplorer1 do com_extplorer22 - swoja drogą to mnie najbardziej zadziwia). oczytałem, że jak inatalacja przebiega w "trybie ftp" to później nic nie można zrobić przez skrypty - wyłanczam więc ftp i ... dalej to samo - to nie na moja głowę:rolleyes: - POMOCY (na serwerze działają inne czyt. starsze wersje joomli i nic złego się nie dzieje)

jantin
16-03-2009, 10:27
Najprawdopodobniej klasyka:
http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=25025

Wejdź przez FTP (np TC albo FilelZilla) na serwer i sprawdź jacy są właściciele (i w jakich grupach) róznych katalogów i plików, szczególnie tych z którymi masz kłopoty. Jeśli własciciele są różni to jest to co wyżej - konfiguracja serwera.

jantin
16-03-2009, 10:57
Jeszcze jedno:

czytałem, że jak inatalacja przebiega w "trybie ftp" to później nic nie można zrobić przez skrypty - wyłanczam więc ftp i ... dalej to samo

To nie tak, wyłączenie FTP nic nie da. W momencie zapisu/instalacji serwer przypisuje pliki/katalogi określonemu właścicicielowi będącemu w okreslonej grupie. Jeśli pliki/katalogi przypisał różnym włascicielom, to tylko dany właściciel ma prawo na tym pliku/kat. działać. "Drugi" własciciel czy jest "włączony czy wyłączony", to bez znaczenia.
Sprawdź jakich masz przypisanych właścicieli do różnych plików katalogów.
Jeśli są różni, poproś admiona serwera o zmianę ustawień tak, aby cokolwiek i czymkolwiek działasz na plikach zawsze był przypisany jeden właściciel i ta sama grupa. Mój admin tak zrobił i temat zniknął.

jaca15
17-03-2009, 11:54
poproś admiona serwera o zmianę ustawień tak, aby cokolwiek i czymkolwiek działasz na plikach zawsze był przypisany jeden właściciel i ta sama grupa. Mój admin tak zrobił i temat zniknął.
Dzięki za podpowiedź - właśnie admin poprawił ustawienia i wszystko śmiga jak trzeba:)