PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z "email"



maestro678
16-03-2009, 17:00
Witam!
Mam następujący błąd - otóż wykorzystuje joomla 1.5.9 z virtuemart i nie działa mi poprawnie funkcja poleć znajomemu (ikonka email). Na adres podany jako nadawca wiadomości dostaje info Mailer Daemon Failed, czyli błąd dostarczenia maila o mniej wiecej nastepujacej tresci:


Hi. This is the qmail-send program at home.pl.
I'm afraid I wasn't able to deliver your message to the following addresses.
This is a permanent error; I've given up. Sorry it didn't work out.

<......adres....@poczta.onet.pl>:
Connected to 213.180.138.XX but sender was rejected.
Remote host said: 553 5.7.1 Hello [62.129.253.XXX], for your MAIL FROM address <XXXXXX@vp.pl> policy analysis reported: Nieprawidlowa KONFIGURACJA programu pocztowego, wlacz AUTORYZACJE: http://poczta.onet.pl/autoryzacja/

Czy ktoś wie jak należy rozwiązać problem? Dodam tylko że mam formularz kontaktowy na stronie i tam działa bez problemu, czyli wysyła maila do admina strony oraz po zaznaczeniu check-box'a wysyła się także kopia do nadawcy maila.

Natomiast z ikoną polecenia znajomemu sprawa wyglada tak jakby ten e-mail próbował się wysłać z adresu podanego jako adres nadawcy w formularzu... co nie powinno się w zasadzie udać, no bo jak, bez autoryzacji, hasła itp? Więc jak to wyeliminować? A może należy zastosować jakiś inny mechanizm polecania?

Proszę o pomoc.
Pozdrawiam

malkowitch
08-04-2009, 18:55
a masz poprawnie skonfigurowane Joomla i Virtuemar?
ten komunikat wskazuje chyba na próbę wysłania maila z serwera do którego nie przesyłasz danych logowania.

Zobacz czy na zakładce Serwer w konfiguracji joomla w polu
poczta/obsługa poczty
nie masz wybrane przypadkiem Serwer SMTP

maestro678
09-04-2009, 12:29
Tak, wydaje mi się że mam poprawnie skonfigurowaną Joomlę i VirtueMart. Ten komunikat wskazuje, jakby faktycznie próbowano wysłać wiadomość z konta danego użytkownika, co jest głupotą bo wiadomo że do tego potrzeba hasła, a nikt nie podaje swojego hasła do serwera pocztowego w formularzach na stronie WWW. Wiadomość powinna się wysyłać z konta skonfigurowanego w danej domenie i podanego adresu e-mail w konfiguracji joomla, z ktorego maja sie wysylac listy i dle ktorego podaje sie szczegolowe dane serwerów oraz loginy i hasla w konfigu joomli.

Sprawdzilem jeszcze raz i w konfiguracji na zakładce Serwer w konfiguracji joomla w polu poczta/obsługa poczty mam opcję "funkcja pocztowa PHP".

Nie wiem co robić, może po prostu wyłączę tą funkcję w joomli i tyle, chociaż fajnie by było to miec...

Dzieki za zainteresowanie
Pozdrawiam

malkowitch
09-04-2009, 12:40
adres e-mail administratora podawałeś swój? nie jest on na Onecie?

Ten komunikat wyskakuje ci kiedy klikasz na poleć znajomemu artykuł (Czyli część joomla) cz jakieś poloeć produkt itp?

maestro678
09-04-2009, 20:03
adres admina podałem z home.pl z tej samej domeny, co strona.
Natomiast problem pojawia się w samej joomli, czyli poleć artykuł.
Pozdrawiam

malkowitch
09-04-2009, 20:08
Spróbuj w ustawieniach wybrać sendmail lub w ostateczności Serwer SMTP tylko wtedy musisz podać dane logowania itp. możesz ewentualnie podać tam adres konta e-mail strony. Mi się zdaje, że to wina home.pl/qmail