PDA

Zobacz pełną wersję : Tworzenie backupu - niezbędne pliki



gromateist
16-03-2009, 23:10
Witam,
Mam pytanie odnośnie tworzenia kopii zapasowej serwisu. Mam joomle 1.5.9.

Ściągnąłem i zainstalowałem komponent JoomlaPack, ustawiłem katalog output i kliknąłem backup now. Wszystko ładnie pięknie śmiga, ale w pewnym momencie wywala błąd - serwer się rozłącza. Tak samo mam jak wrzucam pliki przez ftp - po pewnym czasie serwer się rozłącza i muszę się zalogować jeszcze raz.

Moje pytanie brzmi - które składniki/katalogii są niezbętne i które mam wybrać do backupu, a które mogę ewentualnie zgrać ręcznie z serwera na dysk przez ftp'a. Tzn. zrzucę sobie cały serwis z serwera na dysk, bo to nie problem, ale co muszę w joomlaPack zaznaczyć i czego nie da się zgrać tradycyjnie przez ftp? Czy tylko bazę danych? A resztę mogę bez problemu skopiować na dysk ftpem, a później ewentualnie wrzucić spowrotem a przywrócić tylko bazę danych? Proszę powiedźcie mi jaką wersję minimalistyczną muszę zrobić joomlapackiem, żebym później nie miał problemów z odzyskaniem serwisu. Najlepiej powiedzcie jakie konkretnie opcje muszę zaznaczyć/zmienić w joomlapack zanim kliknę backup now.

zwiastun
16-03-2009, 23:16
A musisz używać JoomlaPacka?
Równie dobrze możesz zrobić kopię bazy danych za pomocą phpMyAdmina, a kopię plików za pomocą FTP

gromateist
16-03-2009, 23:22
Mam konto na darmowym serwerze i Php admin'a mam płatnego i muszę mieć inne rozwiązanie. A nie chcę rezygnować z serwera bo całkiem nieźle to śmiga i jest bez reklam.

zwiastun
16-03-2009, 23:25
To zrób za pomocą jp tylko bazę danych
Ponadto jest komponent phpMyAdmin dla Joomla, jest dodatek JoomlaBackup

gromateist
16-03-2009, 23:26
Ok. Dzięki za odpowiedź :)

idek
16-03-2009, 23:52
do tworzenia kopii bazy danych polecam LazyBackup - naprawdę świetna sprawa, nic nie robisz kopia sama Ci przychodzi na maila co określony czas :)

jak chcesz wiecej poczytać, to zapraszm tu (http://www.madver.pl/joomla-ciekawe-rozwiazania/backup-w-joomla-cz.-1-lazybackup-2.html).

thordur
19-03-2009, 12:55
a gdzie mogę sciągnąć to cudo bo na stronce podanej na joomla extensions jakos sie nie mogę doszukac?

ppilus
19-03-2009, 13:19
Np. tutaj: http://joomlacode.org/gf/project/resurrection/frs/

thordur
19-03-2009, 15:41
wielkie dzięki