PDA

Zobacz pełną wersję : Osobna strona logowania



szwabek
16-03-2009, 23:17
Witam,
zacznę od tego, że przewertowałem całe forum kilka razy i nie znalazłem odpowiedzi na interesujące mnie pytanie.

Problem ten już się pojawiał ale nikt nie odpowiedział na niego uznając go za zbyt "banalny"?!?

Efekt jaki chce otrzymać to:
- wpisując adres strony pojawia sie pusta strona jedynie z modułem logowania
- po zalogowaniu wchodzimy do właściwego serwisu
- po wylogowaniu wracamy na "pustą stronę" z samym modułem logowania

Dodam, że szukając na zagranicznych forach natknąłem się na ciekawe zdanie w temacie w którym szukałem rozwiązania mojego problemu.

For all the experienced people that would not reply to a post like this: REMEMBER, you were once a beginner yourself! http://www.joomlashack.com/community/Smileys/classic/cheesy.gif

pozdrawiam
i z góry dziękuję za odpowiedź

zwiastun
16-03-2009, 23:32
Ale pytanie, które stawiasz, nie jest pytaniem "początkującego", tylko pytaniem o zaawansowane rozwiązanie.
Nie spotkałem, ale na pierwszy rzut oka takie rozwiązanie:
1. I wariant szablonu - domyślny tylko z jednym modułem bez komponentu
2. II wariant szablonu - przypisany do wszystkich pozycji menu (wszystkie zastrzeżone dla zalogowanych)

szwabek
17-03-2009, 16:01
Zastosowałem właśnie taki rozwiązanie (myślałem, że będzie jedynie tymczasowe), że wszystkie moduły są dostępne jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.
Wygląda to mizernie, ale sprawuje się dobrze i powiedzmy, że na moje potrzeby wystarczy, aczkolwiek chciałbym to zrobić "jak należy".

hesar
18-03-2009, 10:38
hmmm
chcesz wykoanac to w ten sposob zeby formularz autoryzujacy byl jednoczesnie panelem logowania joomli?

jesli tak to ja zrobilbym tak: stworzyl formularz logowania w oparciu o baze joomla (zupelnie niezalezny od joomli) , nastepnie w formularzu po zrobieniu autoryzacji ustawil flage logowania dla joomli i przekazal dalsza kontrole portalowi, jendoczesnie w pliku index templatki uzaleznil bym wyswietlenie joomli od wczesniejszej autoryzacji w formularzu (dodatkowa flaga np. sesyjna)

o to ci chodzi?

szwabek
18-03-2009, 12:46
hmm mój cel był prosty, cała zawartość serwisu dostępna jedynie po zalogowaniu...
widziałem to w sposób taki, iż wchodząc na stronkę mamy widoczny jedynie moduł logowania, a dopiero po zalogowaniu cały właściwy layout i treść

pzdr

lukebe
07-04-2009, 08:20
hmm mój cel był prosty, cała zawartość serwisu dostępna jedynie po zalogowaniu...
widziałem to w sposób taki, iż wchodząc na stronkę mamy widoczny jedynie moduł logowania, a dopiero po zalogowaniu cały właściwy layout i treść

pzdr

No to może po prostu wyłącz stronę (w konfiguracji globalnej)?