PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z forum Fireboard i inne...



Hiro PHP
17-03-2009, 15:03
Witam.

Niedawno zainstalowałem Joomla!. Bardzo fajny CMS, prosty w użyciu. Wszystko wydawało mi się piękne, ale do czasu, gdy postanowiłem poszerzać możliwości swojej witryny, a konkretnie - instalować komponenty i moduły.

Z początku nie mogłem nic zainstalować, wyskakiwał error (Prawdopodobnie komponent/moduł został napisany dla starszej wersji Joomla!. Pomocne może być włączenie dodatku - 'Spuścizna') - więc włączyłem ten dodatek, no i komponent (w tym przypadku FireBoard) zainstalował się bez większych problemów.

Ale - najważniejszego nie ma... po prostu nie ma... czego? Indexu forum! Ludzie, pomóżcie! wszystko jest, panel administracyjny, ale gdzie jest to forum? Co trzeba uruchomić, żeby pokazało się na witrynie?

Z góry dziękuje za pomoc,
pozdrawiam.

messer
18-03-2009, 20:44
komponenty, forum fireboard, kategorie i fora, zakładasz kategorie (z atrybutem nadrzędna), zakładasz jeszcze jedną pozycję, zamiast "nadrzędna: wybierasz założoną wcześniej kategorię i gotowe. No, jeszcze pozostaje dać jakiś odnośnik - np. w menu - nowy, typ - komponent, dalej - wybierasz forum.

Hiro PHP
19-03-2009, 13:30
Stokrotne dzięki, messer! Wreszcie udało mi się wstawić forum na witrynę! Że też sam nie wpadłem na dodanie linka...