PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zrobić coś takiego w joomla



marcin88
18-03-2009, 13:27
Jak zrobić coś takiego w joomla jak pod tym linkiem jest zrobione dokładnie chodzi mi o taką wyszukiwarke??
http://www.mops-lubartow.pl/www/wyszukiwarka.htm

stasio
18-03-2009, 13:32
Zgłoś się do Pani Ilony Kozłowskiej, która urzęduje w pokoju nr 14, tel. 855-44-50, wew. 36. Twoja ulica znajduje się w obszarze działania rejonu opiekuńczego nr 1.

marcin88
18-03-2009, 14:05
W takim razie proste pytanie jest to możliwe czy nie ??

zwiastun
18-03-2009, 14:31
Co?
Zgłoszenie się do Pani Ilony ? (panią Ilonę przepraszamy, że ją tu przywołujemy bez wyraźnej potrzeby)
Jest możliwe.
Stworzenie takiego bezsensownego skąd inąd rozwiązania też jest możliwe, choć znacznie prościej jest napisać:
Kto mieszka na ulicach A, B, C i D, zgłasza się do Pani Zosi.
Kto mieszka na ulicach E, F, G i H, zgłasza się do Pani Kazi.
Ale skoro musisz stworzyć taką "pseudowyszukiwarkę", to nic prostszego, jak dowiedzieć się z pierwszego lepszego kursu HTML, co to jest formularz i jak go sobie napisać.

stasio
18-03-2009, 14:33
"Stworzenie takiego bezsensownego skąd inąd rozwiązania też jest możliwe"

Pięknie powiedziane... mi się tylko cisnęły wulgaryzmy na usta lub sposoby związane z instalacją joomli na symbianie

marcin88
19-03-2009, 07:58
Genialne formularz ale mi bardziej chodzi o to zeby coś wyciągało niż wysyłało o ile wiem to formularze tworzy sie do zbierania danych. Czyli dalej sie nic nie dowiedziałem:)

stasio
19-03-2009, 08:55
to chcesz formularz czy kilkarkę?

jak formularz do zbierania danych spróbuj artforms

floyd
19-03-2009, 20:37
A jesli chcesz klikarkę to ... wystarczy zaglądnąć w źródło strony i masz:

<script language="JavaScript">
function showFAQ(form) {
form.answer.value = form.question.options[form.question.selectedIndex].value;
}
</scrip_>

<form name=faqform>
<p class="WYSZ1"><select size="1" name=question onChange="javascript:showFAQ(this.form);">
<option value="--------">-- wybierz ulicę --
<option value="p.Kazia">Mieszkasz na ulicy A
<option value="p.Kazia">Mieszkasz na ulicy B
<option value="p.Zosia">Mieszkasz na ulicy C
itd.
</option>
</select>
</p>

<p class="WYSZ2"><textarea name="answer" rows="8" cols="55" style="font-family:verdana,arial,tahoma,helvetica,sans-serif; font-size:9pt; overflow:hidden; border:0" readonly="readonly"></textarea></p>

</form>Wrzucasz to chociażby w treść materiału statycznego (pamiętaj żeby wyłączyć edytor) i masz klikarkę :)