PDA

Zobacz pełną wersję : Nazwa sekcji, kategorii na stronie



Jarecki_B12
18-03-2009, 17:42
Cześć,
sprawa jest taka - na stronie startowej nad artykułami pojawia mi się nazwa mojej strony, natomiast we wszystkich menu i pod menu pojawiają się nad artykułami nazwy sekcji lub kategorii (menu to właśnie linki do blogów sekcji lub kategorii artykułów). Gdzie to dziadostwo przestawić, żeby mi się nie pokazywało? Już próbowałem w parametrach komponentu "tytuł sekcji" i "tytuł kategorii" pokaż ukryj, ale nie działa!? Pomocy!!!

joomla to najnowsza 1.5.9, szablon jsn epic pro

Jarecki

zwiastun
18-03-2009, 17:49
Konfiguracja artykułów jest drobiazgowo omówiona w FAQ

Jarecki_B12
18-03-2009, 18:27
FAQ niestety nic nie pomogło. Są tam znane mi parametry które ukrywają/pokazują nazwy sekcji/kategorii. Mam to wyłączone i jest ok jak przegląda się artykuł. Gorzej jednak jak wchodzimy do przeglądu sekcji lub kategorii - tam nadal widać nad artykułami nazwę sekcji :/ Podobnie na stronie startowej.

Edit:
Już mi ręce opadają. Zaznaczyłem by nie pokazywał nazw sekcji i nic. Jak pozbyć się tych napisów: na stronie głównej "MotoPod", w podmenu test napisu "test" http://www.motopod.pl

Edit2:
Czyżby to zależało od szablonu strony? W którym pliku szablonu i co wywalić, by to się nie pojawiało?

Jarecki

zwiastun
18-03-2009, 23:17
Pozycja menu - Pokaż/Ukryj tytuł strony

Jarecki_B12
18-03-2009, 23:31
Działa! Dzięki :)

Jarecki

xandrew24x
02-04-2009, 20:27
Witam a wiecie może jak zmienić dolną część tła w tej templatce bo górna to podmiana pliku w images master-bg.png, ale dolnej nie moge znaleźć ani w CSS ani w images, bardzo prosze o pomoc jakby ktoś wiedział.

Pozdrawiam

piasio
06-04-2009, 22:51
Dobra.. może jestem ułomny :( ale nie mogę zlokalizować gdzie ta opcja którą podał Zwiastun.
Pozycja menu - Pokaż/Ukryj tytuł strony
Niech jakiś litościwy człowiek wskaże mi gdzie to siedzi.. a pozostali niech sobie odpuszczą sarkazm..

zwiastun
07-04-2009, 00:48
Aż to strasznie trudne:
Pozycja menu
a we właściwościach pozycji menu, w parametrach trzeba znaleźć Tytuł strony: Pokaż - Ukryj.
Może obrazek namalować?

piasio
07-04-2009, 09:23
Nie dziękuje.. już nie trzeba :D
Szukałem w parametrach komponentu a to siedzi w parametrach systemu.

Ale teraz mam inne pytanie dot. tytułu strony.
Zaznaczając opcje pokaż tytuł strony na "nie" przestały się wyświetlać na stronie nazwy sekcji - i o to było moim celem.

W parametrach systemu jest takie pole "tytuł strony". U mnie jest ono puste.
Czy dobrze rozumiem - dana podstrona nie ma nazwy i automatycznie joomla przydzieliła jako tytuł nazwę sekcji wyświetlanych artykułów (a wpisanie właściwych nazw podstronstron ułatwi indeksowanie) ?

zwiastun
07-04-2009, 12:11
To musisz wybitnych fachmanów od pozycjonowania zapytać. Ja nie wiem :)

piasio
07-04-2009, 12:58
Najbardziej wybitnym fachmanem jest Stefan W. Cokolwiek wpisze w googla to on mi wyskakuje :)

zwiastun
07-04-2009, 13:04
Jajcarz! :) Ale ja naprawdę nie wiem. W ogóle nie zawracam sobie głowy takimi szczegółami, są o wiele istotniejsze elementy strony decydujące o pozycjonowaniu, niż to, o czym mowa.