PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją Xampp



savail
18-03-2009, 18:48
A więc wszystko robiłem tak jak na filmiku było pokazane i wszystko dobrze szło aż do zakończenia instalacji. Gdy kliknąłem na finish ukazał się komunikat w DOSie "Cheking neccessary ports" i gdy dos się wyłączył ukazał się komunikat "port 80 or 443(SSL) already in use! Installing apache2.2 service failed!" NA filmie było napisane że po włączeniu xamppa MYSQL i Apache powinny być uruchomione a uruchomiony był tylko apache...
O co w tym chodzi? Co mam zrobić?

seba.adm
18-03-2009, 19:05
Witam

Odpowiedź na swoje pytanie znajdziesz tutaj >>KLIK<< (http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/688/5/)
Na końcu artykułu jest akapit: Zajęty port80.

Pozdrawiam :)

savail
18-03-2009, 19:15
hmm ale ten akapit dotyczy blokowania przez skype a ja skype'a nie mam :p

savail
18-03-2009, 19:25
więc wiesz co to może być w tym przypadku?

seba.adm
18-03-2009, 19:31
Jak do tej pory spotkałem się przy blokadzie tego portu, w sytuacji gdy używałem Skype.

Przyczyną blokady portu80, może być również blokada przez Zaporę Systemu. Spróbuj może na czas instalacji Xamppa wyłączyć Zaporę. Powinno pomóc.

savail
18-03-2009, 22:03
Nie jestem pewien czy wszystko poszło dobrze bo po wyłączeniu zapory też wyświetlił się ten komunikat ale po włączeniu xamppu był uruchomiony apache i mysql, a więc chyba w porządku tak?

savail
18-03-2009, 22:20
Ale teraz z kolei gdy wpisuje localhost w adresie to wyświetla się taki komunikat:
You don't have permission to access /xampp/splash.php on this server.
Additionally, a 403 Forbidden error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.
Same problemy ;/
PS nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale po uruchomieniu xamppa system mnie nie zapytał czy odblokować apache itp

seba.adm
18-03-2009, 22:39
Jeżeli chodzi o zaporę to tak jak wspomniałem wcześniej - można wyłączyć tylko na czas instalacji xamppa. Po instalacji przywrócić ustawienia zapory.

Co do samej instalacji i linku, który podałem wcześniej :
"9. Jeśli zapora systemu Windows zapyta, Czy nadal chcesz blokować ten program? - a uczyni to zapewne dwukrotnie - kliknij Odblokuj"

savail
19-03-2009, 07:23
No xamppa uruchomiłem już z przywróconą zaporą i nie pytało czy odblokować... ;/

savail
19-03-2009, 07:29
a dzisiaj gdy z rana włączyłem xamppa to tylko mysql był uruchomiony ;/ apacha nie mogłem w żaden sposób uruchomić, a gdy wpisuję localhost w adresie to nie wyświetla się już komunikat z błędem dostępu tylko że podanej strony nie ma w sieci ;/

pawel2417
30-04-2009, 12:44
Witam, ja również mam taki sam problem dotyczący portu 80, tzn:"port 80 or 443(SSL) already in use! Installing apache2.2 service failed!"- aha nie mam skypa i włączonej zapory ??

pawel2417
30-04-2009, 12:45
Czy może ktoś coś poradzić ?

zwiastun
30-04-2009, 12:47
objaśnione i na pomoc.joomla.pl i na wiki.jomla.pl w artykułach o instalacji xamppa

seb22
08-01-2010, 22:20
Witam, chciałbym się przedstawić na forum, mam nadzieje że na trzeci dzień uda mi się postawić Apache


objaśnione i na pomoc.joomla.pl i na wiki.jomla.pl w artykułach o instalacji xamppa


przeryłem neta i powyższe artykuły ale jest tam tylko to żeby wypuścić ptaszka ze skypa ... więc myśęe że problem w Windows Vista jest bardziej złożony żeby odblokować port 80

komunikat z xampp-portcheck.execheck ports jest taki że system zajmuje port 80
ryłem dalej i zanstalowałem Burn soft port skan który podał że port 80 Service HTTP Deamon

Reset kompa, wyłanczanie zapory, skypa itp. nie pomaga dodam że wcześniej instalowałem oprócz XAMPP 1,7 inne WAMPSERVER i jeszcze jakiś inne i tez nie działały wiec chyba przez ten port 80 i teraz zeszedłem do wersji 1.66 taka jak na filmie i nic jestem zmęczony walką.

:confused: Proszę o pomoc żebym mógł zacząć zabawe z Joomla

P.S.
(słowa klucze dla innych poszukiwaczy prawdy:
system (PID 4) is listening on port 80
Jak odblokować port )

www.pojazd-elektryczny.pl (http://www.pojazd-elektryczny.pl)