PDA

Zobacz pełną wersję : pytania dot. administracji systemem menu w Joomli



ladyB
12-06-2006, 17:55
Witam ponownie!
Tm razem toczę zaciętą walkę z systemem menu. I potrzebuję wsparcia.
1. W menedżerze modułów próbuję przypisać menu do poszczególnych elementów portalu.
Wybieram więc moduł odpowiedzialny za menu, wchodzę do edycji modułu i chcę przypisać na liście po prawej stronie (Stron/Elementów). Ale, niestety, na tej liście nie mam wszystkich elementów występujących w portalu - np. nie mam w ogóle komponentu Kontakty i kilku innych - najcześciej będących odnośnikami do stron lub elementami VirtueMarta (np. Zarejestruj się). Efekt jest taki, że gdy na stronie głównej portalu z menu wybieram "Kontakt" wyświetla mi się strona z kontaktami, ale już bez menu. Z jakiego powodu ta lista jest niepełna?

2. Czy jest dostępny jakiś opis tabel ze strukturą menu i powiązaniami między menu, elementami a zawartościami stron?

3. W określeniu dla kogo dany element jest dostępny mam możliwość wyboru "wszystkch", "zarejestrowanych" i "specjalnych". Czy mogę przypisać widoczność obiektu tylko dla NIEZAREJESTROWANYCH?

Będę wdzięczna za wskazówki.

Rybik
12-06-2006, 20:28
3. Temat poruszany, ale niepopularny - bez ingerencji w kod nie da sie udostepnic tresci tylko niezarejestrowanym. Nie jestem pewien czy przypadkiem komponenty poszerzajace prawa dostepu dla grup userow JACLplus i ogolnie komponenty pod slowem kluczowym ACL na joomla.org / extensions nie wprowadzaja takiej opcji wyboru.

1. Kazdy element menu powinien byc widoczny w liscie wyboru "miejsca wyswietlania" modulow. Virtuemart jest o tyle klopotliwy ze ma wlasny modul menu, nie traktowany przez Joomla jako menu, ale jest gdzies na forum topic o tym jak bez babrania sie transformowac menu VM na menu Joomla, byl jakis modul albo bocik do tego. Wymaga to pokopania po forum albo po opisach rozszerzen do VM.

ladyB
13-06-2006, 20:06
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Zdaje się, że nie posługuję się "językiem joomli" - szukałam na forum rozwiązania problemu użytkowników niezarejestrowanych, ale nie znalazłam.
Biorę się za przekopywanie forum pod kątem transformacji menu VM na Joomla.

Rybik
13-06-2006, 20:25
za batoniki marcepanowe nawet pomoge szukac :D
http://forum.joomla.pl/forum/showthread.php?t=1514&page=2 (http://forum.joomla.pl/forum/showthread.php?t=1514&page=2&highlight=menu)

ladyB
13-06-2006, 20:31
Dzięki. Podaj adres "snail", bo jeszcze nie umiem przekształcać batoników marcepanowych w antymaterię w celu przesłania internetem!:confused:

Rybik
13-06-2006, 20:35
poczekam az sie nazbiera pudło to przysle gonca ;) ...
... a to o to chodzilo ?

ladyB
13-06-2006, 20:47
Szkoda, a już myslałam, że będę miała WAŻNY powód do kupienia batoników i przy okazji kupię też sobie. Choć wolę torcik marcepanowy - najlepiej z cukierni przy rynku w Toruniu :p
Wygląda na to, że o to chodziło. Co więcej, ja widziałam ten post, ale oczywiście nie zajrzałam na druga stronę. Na razie odłożyłam ten problem, bo właśnie udało mi się stracić własny moduł, z którym walczyłam od wczoraj i próbuję go wydłubać z tabel. Na razie nie mam pojęcia, jak to zrobić, ale nie krzyczę RATUNKU - toczę samotny bój ze złośliwością danych martwych.

ladyB
14-06-2006, 16:16
OK, ściągnęłam; w readme jest napisane, żeby wrzucić do katalogu w strukturze takiej, jak w pliku. Zrobiłam. I co dalej? Przeszukałam pomoc joomli, przeszukałam forum, ale nie znalazłam wskazówek.