PDA

Zobacz pełną wersję : Fatal error przy tworzeniu nowej sekcji - nowy prosi o pomoc



mcd
20-03-2009, 00:50
Witam. Próbuję uruchomić Joomlę 1.5 na serwerze yoyo.pl. (wcześniejsza 1.0.13(?) kiedyś chodziła).

Korzystając z filezilla - wrzuciłem wszystko na serwer - kilkakrotnie, bo wciąż czegoś brakowało (pewnie serwer się zrywał). Ale po kilku dniach - wreszcie instalacja ruszyła i niby się udało - isntalator pokazywał, że ustawienia są ok (oczywiście oprócz safe mode).

Niestety przy próbie utworzenia nowej sekcji wyskakuje fatal error:
Fatal error: Undefined class name 'jeditor' in ********/libraries/joomla/factory.php on line 386
czyli:
1. albo brakuje znów jakiegoś pliku
2. albo może uprawnienia do plików są złe

inne funkcje wydają się działać - ładuje się np. język polski z paczki, można zmienić język, szablon itd...
Czego już próbowałem:
1. kilka razy nadpisywałem wszystkie pliki (czy jest możliwe, żeby filezilla coś zgubiła. Trudno mi porównywać teraz wszystkie katalogi - przecież tego są tysiące
2. zmieniłem nawet uprawnienia plików i katalogów na full - ale też nie.

Co robić? jestem nowy... (przynajmniej przy joomla 1.5)

vego007
20-03-2009, 09:40
Mi filezilla nie raz gubiła pliki ;) Z tego błędu wynika, że nie ma klasy Jeditor, która jest używana w w 386 linii pliku factory.php. Jeżeli się nie mylę to plik powinien być w /libraries/joomla/html/ i powinien nazywać się editor.php. Jeśli go nie masz to problem rozwiązany a jeśli masz (i to nie pusty) to trzeba szukać dalej ;)

ppilus
20-03-2009, 09:43
(...)Trudno mi porównywać teraz wszystkie katalogi - przecież tego są tysiące (...)
1.5.9 = 3916 plików w 724 katalogach :)

Czyli jednak się nie udało. Nie lepiej zainwestować 50zł/rok i mieć hosting stabilny, zarządzalny, nie zrywający, nie wyświetlający reklam ?

mcd
20-03-2009, 13:45
Dziękuję! Pomogło - plik editor.php był pusty.

Teraz tak.
1.Muszę zainstalować sobie jakiś notatnik z numerami linii - żeby nie zadawać głupich pytań :-) kiedyś był notepad++

2. jakiego programu użyć do porównania zawartości katalogów i podkatalogów (filezilla jeśli dobrze rozumiem) potrafi tylko bieżące widoki porównać - istnieje taki program?

3. Korzystam z darmowego hostingu, bo moje serwisy www są dla mnie tylko poligonem doświadczalnym. Ale, może faktycznie zainwestuję w coś takiego. Ppilus - jaki hosting polecasz - powinien spełniać takie moje wymagania:
a. nie więcej niż 50 zł/rok - przecież służyć będzie do celów niekomercyjnych - nie zwróci się.
b. uruchomi się joomla
c. możliwość przechowywania i uploadowania plików o rozmiarach ok. 5 mb