PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z grafiką



mardu
20-03-2009, 13:23
Witam

Mam problem z wyświetlaniem grafiki w Joomla w wesji 1.5.9 na serwerze.
Instaluję na czystej bazie danych i w czystym katalogu public_html.

Pierwsza oznaka, że jest coś nie do końca w porządku pojawia się na ekranie instalacyjnym, na którym nie ma na górze (czarnego?) paska na tle którego pojawia się biały napis "Instalacja" i "Wersja 1.5" (widzę je tylko po zaznaczeniu, bo tak to biały tekst na białym tle).

No generalnie się da zainstalować i wszystko działa dobrze, poza wyświetlaniem grafiki. W panelu administratora nie widać żadnej ikonki, nie wyświetlają się też niektóre grafiki templatek (domyślnych).

Wygląda jakby problem był w ścieżkach, ale nie wiem dlaczego (bo z kolei jak w IE mogę sobie podejrzeć jaki jest odnośnik do "błędnej grafiki" to wyświetla się poprawna ścieżka do pliku).
Nie wiem co o tym myśleć bo na tym samym serwerze, na tym samym koncie tylko w innej domenie już zainstalowałem Joomla i nie było takiego problemu.

Dopowiem, że próbowałem już również od nowa skasować bazę danych i zawartość public_html, wgrać od nowa dopiero co rozpakowane pliki Joomla, ale to nic nie pomogło.

Macie jakieś pomysły?

Pozdrowienia

mardu
20-03-2009, 13:53
To częściowo sam sobie odpowiadam, ale żeby został ślad dla potomności... ;)
Problem pojawia się ponieważ "Obrazek jakaś_ścieżka/jakaś_nazwa.png nie może zostać wyświetlony, ponieważ zawiera błędy".
Co z tym zrobić nie wiem, ale pracuję nad tym. Jak się uda rozwiązać to napiszę, chyba, że ktoś ma pomysł...

idek
20-03-2009, 16:14
a możesz pokazac link do strony? czy na localu to robisz..

Pajacyk
04-04-2009, 10:37
Też mam podobny problem. Jednak różnica jest taka, że nie wyświetlają się grafiki komponentów które korzystają z katalogu images. Zmieniłem prawa na 777 żeby sprawdzić czy coś pomoże ale żadnej poprawy.

PS. Temat założony chyba w złym dziale bo dotyczy Joomla 1.5.x