PDA

Zobacz pełną wersję : Znikające moduły



icanfixyou
20-03-2009, 23:00
Witam!

Mam małe zamieszanie na stronie, otóż znikają mi wszystkie moduły z prawej strony. Sytuacja wygląda tak, że wszystkie znikające moduły na zapleczu mają ustawione pozycje menu wybrane dla każdego elementu z wyjątkiem jednego. Jest nim pewien element z menu który właśnie ma się wyświetlać bez prawej strony z modułami. Problem polega na tym ze jak np. użyje modułu sondy przejdę do wyświetlenia wyników głosowania znika mi prawa strona z modułami :/

Czy jest na to jakiś sposób tzn musi być tylko czy ktoś już spotkał się z czymś takim i wie jak temu zaradzić?

Serdecznie dziękuje za wszelką pomoc.
Pozdrawiam.

idek
20-03-2009, 23:40
ja bym to rozwiązał tak:
1. tworzysz własny moduł z kodem HTML
2. zostawiasz moduł pusty i ustaiasz zeby był po prawej stronie zawsze
3. no i żeby nie pokazywała się jego nazwa

no i to wszystko, teraz prawa strona powinna być zawsze:)

icanfixyou
21-03-2009, 10:14
Niestety... ten pomysł zawodzi ale dzięki za chęć pomocy.

Gdy tak zrobiłem tzn wstawiłem ten pusty moduł, prawa strona dalej znika gdy sonda wyświetla mi wyniki no i do tego ten element z menu (forum) który chce żeby był bez prawej strony zawężą się tak jakby prawa strona dalej była, chociaż nie wyświetla modułów... czy ktoś może mi pomóc?

Hiro PHP
21-03-2009, 13:10
Icanfixyou, spróbuj ustawić przy tych modułach opcję wyświetlania na wszystkich stronach.

Czasami także wystarczy tylko odświeżyć witrynę, aby wszystkie moduły się pokazały.

icanfixyou
21-03-2009, 14:39
No tak tylko ja chce żeby te moduły nie wyświetlały się na jednej stronie..... wątpię, żeby była taka możliwość na zapleczu nie wiem jak to zrobić.... :/ ale dzięki za pomoc... może ktoś jeszcze ma jakiś pomysł

Hiro PHP
21-03-2009, 16:47
Szczerze mówiąc nie wiem, jak Ci pomóc, ale możesz przy wynikach sondy postawić jakąś wiadomość w rodzaju "Zaleca się odświeżenie witryny", "Jeżeli występują błędy na stronie, odśwież stronę" itp. Na zapleczu tego nie zrobisz, ale zrobisz to szperając w kodzie źródłowym. Co prawda nie będzie to zbyt wygodne, ale wystarczy, dopóki nie znajdziesz rozwiązania.

Ale - sprawdź swoją stronę w różnych przeglądarkach. Ten problem może wynikać nie z błędów konfiguracyjnych Joomli!, ale także z interpretacji kodu źródłowego - to, że np. Internet Explorer źle interpretuje kod, nie znaczy, że źle interpretować będzie np. Firefox.

icanfixyou
21-03-2009, 20:01
Niestety to nie tylko przy sondzie - przy każdym module np. Tagi czy newsletter który powoduje przejście do kolejnej podstrony ... nic chyba będę musiał po prostu zaznaczyć wszystkie pozycje i zrezygnować z forum które pomiędzy dwoma ścianami modułów wygląda jak top modelka :'D

Mógłbym jeszcze otworzyć forum z menu jako nowe okno bez paska nawigacji - tu z kolei po kliknięciu na którykolwiek element forum kunena (np. kategorie) cofa mnie do głównej strony a kunena znowu chce być modelką ;)

Pozdrawiam..

Hiro PHP
22-03-2009, 09:09
Hmmm, więc spróbuj wybrać inny szablon - to chyba jedyne niejako dobre wyjście z tej sytuacji. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić kolorystykę szablonu - nawet jeśli jego plik *ini nie jest zapisywalny, możesz zawsze zmienić po prostu edytując pliki graficzne szablonu.

Przetestuj jeszcze stronę na innych przeglądarkach, może jest jakaś nadzieja...

icanfixyou
22-03-2009, 20:10
szablony ani przeglądarki nie robią różnicy jeśli chodzi o tą sytuację, to chyba jakiś bug

ms1975
05-04-2009, 13:12
Mam ten sam problem - tylko dla Forum chce wyłączyć wszystkie moduły - a problem jest gdy do ktoregoś menu dodaję nową pozycję - muszę wówczas przejść prze4z wszystkie moduły i zaznaczyć, że mają się pojawiać dla nowo dodanej pozycji.
Fajnie by było, jakby dla Forum można było użyć osobnego szablonu.

ms1975
05-04-2009, 13:51
Doprawdy nie wiem na czym polega ten fenomen, ale zawsze bardzo szybko odnajduję odpowiedź po tym jak wyślę wiadomość na forum.
Będąc we właściwościach szablonu domyślnego nie da się go przypisać do jakiejś pozycji menu, ale jak się wejdzie do jakiegoś innego szablonu (nie domyślnego), to można zaznaczyć, żeby on dla którejś pozycji menu wywłaszczył szablon domyślny. dziękuje za pomoc, pozdrawiam

zwiastun
05-04-2009, 14:39
Było już wiele razy. Nie masz w pliku .xml tego szablonu wyszczególnionych pozycji. W FAQ znajdziesz materiał, który objaśnia, jak to zrobic

icanfixyou
06-04-2009, 12:55
Ale czy można dla drugiego szablonu do forum ustawić żeby moduły nie wyświetlały się, a dla głównego wyświetlały wszystkie ?

icanfixyou
06-04-2009, 13:03
wiem, że to pytanie pewnie z pogranicza amatorki, ale byłbym wdzięczny za jakieś instrukcje

zwiastun
06-04-2009, 13:03
Nie, nie można tak - możesz co najwyżej załatwiać to kodem szablonu (instrukcjami warunkowymi), ale wymaga znajomości php

icanfixyou
06-04-2009, 13:17
a gdybym tak w pliku css drugiego szablonu usunął te pozycje modułów?

zwiastun
06-04-2009, 13:39
Hmmm. Gdybać, oczywiście możesz, jak Ci się tylko podoba. Trzeba mieć jedynie odpowiednie przygotowanie, a tego chyba za dużo nie masz? Co niby miałoby dać usunięcie CSS? I gdzie w pliku CSS są pozycje modułów?

zwiastun
06-04-2009, 14:21
Mądrej głowie dość dwie słowie! Gdy Cię informują, że trzeba mieć do czegoś odpowiednie przygotowanie, a ty wiesz, że go nie masz, to nie zawracaj gitary. Bo ktoś to czyta i zabiera sobie czas! Przedszkolaczkowi można udzielić instrukcja jak lizać loda. Ale na instrukcję, jak się go robi, jest za mały.

icanfixyou
06-04-2009, 15:05
Faktycznie za tego CSS należało mi się. Ale to chyba graniczy z przemocą w sieci.

zwiastun
06-04-2009, 15:42
:) haha
Tylko byłbyi problem z odpowiedzią, z czyjej strony: trzykrotnie wywołujesz do odpowiedzi w sprawie, w której otrzymałeś odpowiedź rzeczową od razu.

icanfixyou
06-04-2009, 15:44
I mimo ostrej krytyki dzięki za podpowiedź Zwiastun z tymi instrukcjami warunkowymi, wyszło na to, że to prosta sprawa była. Wszystko działa tak jak chciałem. Pozdrowienia dla wszystkich :) Następnym razem postaram się przemyśleć to co pisze :) Pozdr.

zwiastun
06-04-2009, 15:47
Nie ma problemu. Kto nie pyta, błądzi - rzecz w tym, by pytać tak, by dać sobie pomóc!
PS Gdzie tam "ostra krytyka" - nie lepiej czytać "riposta"?