PDA

Zobacz pełną wersję : Migracja 1.0.15 do 1.5.9



stasio
21-03-2009, 17:23
Postanowiłem w końcu zacząć migracje... poszedłem wewnętrznie na kompromis i zacząłem migrować...

lista moich komponentów
Classifields
DS-Syndicate
eXiT-Poll
Generator mapy serwisu dla Google
J! Reactions
Joomap
Joomla-Przemo
JRE - Cache extended
Katalog WWW
Korespondencja seryjna
Migrator
MOStlyCE Admin
Nagłówki RSS
OpenSEF
RD Mapa serwisu
Sondy
Syndicate
zOOm Media Gallery

Zoom mieda tez bede zastępował czymś innym , czyli ogólnie potrzeba mi tylko tresci z joomli.

J!Reaction tez bede zmainiał na inny komponent.

Wykonałem plik migracyjny ale przy instalce wyrzuca błąd związany z jos_users chodzi o pomost miedzy phpbb i joomla... chce z niego zrezygnować i zainstalować inne forum na 1.5.9 jakie kolumny wyrzucić z tabeli żeby migracja poszła dalej?

zwiastun
21-03-2009, 17:36
Serio?
Classifields - nie wiem czy da radę nawet w trybie zgodności wstecznej - stare, nie jare
exit-Poll - chyba musisz zamienić na PollXT (podobne, a uaktualniane, projektant exitPoll śpi)
Joomap - zgodność wsteczna , więc raczej zmiana na SEFServiceMap
Po co ci RD Map (też stare)
JoomlaPrzemo - chyba niedostosowany do 1.5, ale jest wersja phpBB dla Jomla 1.5

Działa Ci dobrze? Ochroniłeś co trzeba? Wywal, co niepotrzebne i niech dogorywa. Stare treści i tak tracą atrakcyjność - zrobisz z tego subdomenę, a teraz zbuduj na 1.5 nowa witrynę i rozwijaj.
Jak się zabrałem za migrację "pomocy", to już pół roku mam na kompie i przenieść nie ma jak, bo ciągle jest coś. Efekt - nowe opracowane czeka, a stare i tak coraz rzadziej pożyteczne

stasio
21-03-2009, 17:46
aa.... wczoraj miałem gorszy dzień walnąłem sobie 5 piw i pogodziłem się z tym ze muszę jeden portal przeflancować... (te piwa widać było w postach które zostały usunięte :) )

Generalnie nie wchodzi w rachubę żeby pozostawić treści i budować od nowa... muszę je wiać ze sobą powodem jest fakt tematyczności strony i to ze one sa atrakcyjne rano wieczór we dnie w nocy...

Komponenty wymienię na nowe lub inne...
****************esko mi zależny na DS-Syndicate i dokładnych adresach zeby kolporterów nie stracić :)

Które koluny wywalić z users zeby migraca poszła z treścią
`id` int(11) NOT NULL auto_increment,
`name` varchar(50) NOT NULL default '',
`username` varchar(25) NOT NULL default '',
`email` varchar(100) NOT NULL default '',
`password` varchar(100) NOT NULL default '',
`usertype` varchar(25) NOT NULL default '',
`block` tinyint(4) NOT NULL default '0',
`sendEmail` tinyint(4) default '0',
`gid` tinyint(3) unsigned NOT NULL default '1',
`registerDate` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00',
`lastvisitDate` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00',
---------- domyślam sie ze od tego miejsca wek prawda?
`activation` varchar(100) NOT NULL default '',
`params` text NOT NULL,
`laststamp` int(11) NOT NULL default '0',
`visitstamp` int(11) NOT NULL default '0',
`avatar` varchar(50) NOT NULL default '',
`location` varchar(100) NOT NULL default '',
`gender` tinyint(4) NOT NULL default '0',
`message` varchar(255) NOT NULL default '',
`signature` varchar(255) NOT NULL default '',
`url` varchar(100) NOT NULL default '',
`icq` varchar(50) NOT NULL default '',
`aim` varchar(50) NOT NULL default '',
`msn` varchar(50) NOT NULL default '',
`yim` varchar(50) NOT NULL default '',
`showEmail` tinyint(4) NOT NULL default '0',

zwiastun
21-03-2009, 18:33
Może nie wywalaj, a zmien standardową wtyczkę sgl (migrator!) w części dotyczącej tej tabeli na taki zestaw pól, jaki masz u siebie

stasio
21-03-2009, 18:50
kurna no właśnie z tym wtyczkami to mnie penis strzela... chciałem sam sobie to porobić te niemoralne wtyczki ale (pewnie sie uśmiejesz) nie mam folderu com_migrator :D albo jestem ślepy....

zwiastun
21-03-2009, 18:56
Jeśli używasz migratora, o jakim pisałem w serwisie pomocy - http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/689/51/, to masz je w pakiecie w katalogu plugins
(prosim o nieużywanie języka moczo-urolo-ginekologicznego !)

stasio
21-03-2009, 19:37
no wiec kochany zwiastunie, uśmiejesz się ale udało mi się wyemigrować i stoi to stabilnie na serwerze w joomla 1.5.9 teraz dobrać komponenty trzeba przepisać templaka i....

http://www.youtube.com/watch?v=tBE5i7dYGuc&feature=related#t=1m36s

tam koleś śpiewa o migracji z 1.0.x do 1.5x

Teraz kwestia komponentów... coś by ktoś doradzał sprawdzonego z listy tych co miałem?

stasio
22-03-2009, 12:39
mogę poprosić o linki do artykułów na temat tworzenia lub przenoszenia templaka miedzy 1.0 a 1.5? znalazłem troche tego ale chciąłbym więcej zeby poczytać nim s************************ę... na razie w spuściźnie stary templak chodzi ale nie do końca... chce go dobrz przygotowac...

chciąłbym równiez zapytać o dobry komponent galerii , cos na zwór zoom media zeby na stronie głónej pokazywał kilka losowych zdjęć

czy ktos moze mi dopomoc jak w htacess zrobic zeby likni stałe do tworzenia rss przekierowac pod nowy komponent
np index2.php?option=ds-syndicate&version=1&feed_id=1 kierowało pod rss.xml

Classifields czym to zastąpić?

zwiastun
22-03-2009, 13:18
Tu jest prawie że wsio
http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=23987

Classifields np. na SOBI2