PDA

Zobacz pełną wersję : Znikający modul joomla 1.5



jaks
21-03-2009, 19:35
Witam wszystkich

Mam pewien problem, i nie wiem jak sobie z nim poradzić. Mam sklep na Joomli 1.5 + VM i chce ustawić tak, by pewien moduł - konkretnie slider który jest w środkowej części storny, tam gdzie wyświetla się treść strony, pokazywał się tylko na głównej stronie ale nie za bardzo wiem jak tego dokonać. Wiem że w joomli 1.0 można to ustawić np tak:


<?php if( mosCountModules('user2') ) {?>
<div class="ja-box<?php echo $botsl['modules']['user2']; ?>" style="width: <?php echo $botsl['width']; ?>;">
<?php mosLoadModules('user2', -2); ?>
</div>
<?php } ?>tak jak to mam na innej stronie i działa, ale na stronie ze sklepem mam już joomle 1.5 i nie wiem jak tego zrobić. Obecnie w szablonie mam tak:


<div class="colmain">
<div class="pad-10">
<jdoc:include type="modules" name="user9" />
<jdoc:include type="message" />
<jdoc:include type="component" />
</div>
</div>I generalnie najpierw wyświetla się moduł ze sliderem( user9) a póżniej komponent sklepu VM. I czy ktoś powie mi jak to zrobić by moduł wyświetlał się tylko na głownej stronie?

Dodam że nie moge tego ustawić w opcjach modułu "Przypisanie menu" gdyż menu mam z komponentu VM, a tam pokazuje tylko menu z joomli którego nie używam.

link do strony: www.jubilon.pl (http://jubilon.pl)

Z góry dziękuje za pomoc.

Dylek
21-03-2009, 22:08
Off topic: bransoletki :)

jaks
22-03-2009, 09:31
Off topic: bransoletki :)

taaa wiem już od dawna mnie kobieta za to męczy :)

ppilus
22-03-2009, 14:52
Może o coś takiego chodzi ?

<?php if ($this->countModules('user9')): ?>
<div>
<jdoc:include type="modules" name="user9" />
</div>
<?php endif; ?>plus przypisanie odpowiednich widoczności we właściwościach modułu.

ppilus
22-03-2009, 16:01
Znalazłem jeszcze coś takiego co proponują na http://www.design-joomla.pl

if(JRequest::getVar('view') == 'frontpage') {
FRONTPAGE
else {
NOT FRONTPAGE
}

jaks
23-03-2009, 13:39
Znalazłem jeszcze coś takiego co proponują na http://www.design-joomla.pl

if(JRequest::getVar('view') == 'frontpage') {
FRONTPAGE
else {
NOT FRONTPAGE
}

A jak to dokładnie użyć?? to co wcześniej podałeś to jest zwykłe wsadzanie modułu w szablon, wszystko pięknie ale Ja chce by ten moduł wyświetlał się tylko na głównej stronie. W parametrach modułu nie mogę ustawić przy jakich pozycjach menu ma się on wyświetlać, gdyż menu ( kategorie ) używam z VirtueMart, w menu joomli jako pierwsza pozycja czyli domyślna jest właśnie komponent VM. Generalnie nie chce by ten moduł wyświetlał się gdy ktoś będzie przeglądać produkty.

zwiastun
23-03-2009, 13:43
No przecie masz podane, jak:
if(JRequest::getVar('view') == 'frontpage') {
// tu wsadzasz to, co sie ma wyswietlac tylko na stronie otwierajacej
}

a więc np:

if(JRequest::getVar('view') == 'frontpage') {
?>
<jdoc:include type="modules" name="zwaljakchcial" style="xhtml"/>
<?php
}

jaks
24-03-2009, 19:25
kurde nie wiem co robię nie tak, ale przy takiej funki nic mi się nie pokazuję, a czytałem w innych tematach że u nich działa.


<?php if (JRequest::GetVar('view')=='frontpage'): ?>
<jdoc:include type="modules" name="user9" style="xhtml"/>
<?php endif; ?> co jest nie tak?

--------------
update

ok, działa, ale tylko gdy jako strona startowa, ustawiona jest jako główna zwykła strona startowa joomli ( tam gdzie są artykuły ), ale ja chce mieć ustawiony jako główny komponent VM, i tutaj już nie działa, po prostu się nic nie wyświetla. Co zrobić ?