PDA

Zobacz pełną wersję : Grafika w JA_Purity



jamartur
21-03-2009, 23:42
W Joomla 1.5.9 grafika nagłówka składa się z dwóch części lewej i prawej. Owszem zmiana prawej części - skłądającej się z 3 części, nie jest problemem. Chciałbym prosić o podpowiedź jak zmienić CAŁY nagłówek graficzny, od lewej do prawej jako całości i jeśli jest możliwość - zwiększenia wysokości tego nagłówka.

Dzięki z góry za podpowiedź

Bazyl
22-03-2009, 00:18
Do Firefox jest wiele świetnych dodatków, ale Tobie przyda się Firebug i Web Developer.
Dzięki nim podejrzysz kod i zmodyfikujesz go bezpośredni w przeglądarce - na żywo.:)

jamartur
22-03-2009, 13:41
Dziękuję za każdą podpowiedź. Właśnie zainstalowałem narzędzie Opera Dragonfly. Może to nie jest lot w kosmos ale ja nie lęcę nawet do innego województwa. Chcę najprostszych zmian i proszę o więcej naprowadzeń. Za co z góry jeszcze raz dzięki :)

zwiastun
22-03-2009, 14:08
Ludkowie moi! Ludzie i Ludziska! :) Konkurs chyba ogłoszę, na jakieś rozwiązanie, które będzie niesforrrrrrrrrrrrrym a piszącym na forum przełączało się upierdliwie na pytanie "Zajrzałeś do FAQ? Skorzystałeś z Szukajki?"
http://forum.joomla.pl/forumdisplay.php?f=71

jamartur
22-03-2009, 15:38
Drogi zwiastunie, takie życie. Nie chcesz nie pomagaj. FAQa czytam - dowód? Ilość tematów jakie napisałem od pojawienia się na forum. Doprawdy nie lubię, kiedy robi się ze mnie większego ignoranta od spraw joomli, niż nim jestem. Na Twoim linku byłem przedwczoraj. Wymiana trzech image to nie filozofia. Pozostaje druga połówka header'a. Szara. Z logo. Zapewne nawet TAM - w Twoim linku istnieje rozwiązanie. Widać jestem wyjątkowym antytalenciem, jeśli go tam nie znalazłem.
Pozdro
pozostaję z wyrazami szacunu dla Wszystkich posiadających wiedzę.

zwiastun
22-03-2009, 16:34
Najpierw w kwestiach mniejszej lub większej ignorancji!
Nawet jeśli odnoszę się do wiedzy użytkowników Joomla!, to nie znajdziesz zarzutów, że ktoś czegoś nie wie, bo nikomu wiedza z powietrza się nie bierze. Co najwyżej zarzuty, że ktoś nie korzysta z tego, co tu na forum lub na innych stronach pcj zostało już opublikowane.
I nawet wówczas nie nazywam nikogo ignorantem, ani nie używam innych tego typu określeń.
Kto ich ochotnie używa, łatwo sprawdzić, szukać daleko nie trzeba!

1. O godz. 23.31 zgłosiłeś już swój problem w innym wątku. Kilkanaście minut później zakładasz nowy wątek dokładnie z taką samą treścią! Nazwij swoim językiem takie zachowanie.
2. W swojej odpowiedzi podałem adres nie do konkretnego tematu, ale do działu, w którym są trzy tematy związane z interesującym Cię elementem szablonu, w tym
http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=24182: Zmiana rozmiaru nagłówka szablonu JA Purity
Nie wiem, bo skąd mam wiedzieć, czy go czytałeś, ale mogę tak przypuszczać, bo jest tam odpowiedź na Twoje pytanie o zmianę rozmiaru.

Mądrej głowie podobno dość dwie słowie. Ale, jak się okazuje, niektórzy potrafią wypisywać deklaracje typu

Dziękuję za każdą podpowiedź. Chcę najprostszych zmian i proszę o więcej naprowadzeń. Za co z góry jeszcze raz dzięki :)
A gdy je dostają, to zamiast podziękować, otwierają buzię pełną pretensji!

jamartur
22-03-2009, 21:51
Widać nie mam mądrej głowy zwiastunie, nie wystarczy mi dwie słowie. W dodatku jestem niesforny. Zadaję pytania? Tutaj? W zasadzie wszystko jest już zapisane u pana FAQu!

Otrzymałem odpowiedź i nauczkę. Aby w przyszłości nie poczuć się jak małolat szarpiący starszego pana za nogawkę, zawracając mu głowę, na wszelki wypadek pozostanę biernym forumowiczem. Czytający właśnie FAQ, co mi w zupełności wystarczy. Zajmie mi więcej czasu, ale nie będę się narażać :)
Dla jasności zwiastunie. Nie atakuję Cię pisząc to publicznie a nie na PW. Jestem wdzięczny za pomoc dla mnie oraz podobnym mi nieudacznikom i analfabetom. Więcej. Chcę podziękować za wiedzę, którą posiadasz drogi zwiastunie i dzielisz się nią! Jeno wyczucie pedagogiczne na poziomie dętki rowerowej. Nieco nadęte. Ciut więcej zrozumienia dla, jak mnie nazwałeś - niesfornych i będziesz wielki. Zyskasz nawet więcej. Szacunek.
Pozdrawiam Cię serdecznie.

PS. Proponuję nieśmiało adminowi zamknąć na wszelki wypadek mój niesforny wątek.