PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 1.5.9 i kanały informacyjne RSS



artur728
22-03-2009, 17:13
Witam wszystkich.

Jestem nowym userem systemu portalowego Joomla i nie mam pojęcia jak skonfigurować system pod kontem kanałow informacyjnych RSS. A mianowicie chodzi mi o to by krótnie wiadomosci które zostały pobrane z kanalu informacyjnego RSS zostały wyswietlone na głownej stronie.

Bardzo prosze was o pomoc
Pozdrawiam.

zwiastun
22-03-2009, 17:19
Tak samo - nic się ie zmieniło
http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/480/26/

artur728
22-03-2009, 17:23
Dziękuję ci bardzo za pomoc i pozdrawiam.

artur728
22-03-2009, 18:47
Mam jeszcze jedno pytanie czy idzie zrobic tak by wiadomości z kanalów informacyjnych RSS były wyswietlane w wiadomosciach na głownej stronie jak na załaczonym obrazku chodzi mi o czerwone pola

bardzo mi na tym zalezy.
Pozdrawiam

zwiastun
22-03-2009, 19:04
Wszystko idzie, ale to akurat wymaga przeróbek kodu (nadpisania szablonu - template overrides)

artur728
22-03-2009, 19:06
a moge sie dowiedzieć gdzie znajde jakieś informacje na ten temat lub jak to wykonać bardzo mi na tym zalezy.

artur728
23-03-2009, 17:52
Koledzy naprowadzcie mnie jak moge cos takiego uzyskać prosze :):):):)

zwiastun
23-03-2009, 19:41
1. Napisałem i po polsku i po angielsku.
2. Szukajka na forum się nie zepsula.
3. Szukajka na docs.joomla.org też działa
4. Jak się wrzuci w Google to też się dostaje cała listę konkretnych adresów
I trochę złośliwie: do przedszkola na mojej ulicy to trzeba pójść w dół i skręcić w lewo albo pójść w górę i skręcić w prawo. Wnuczka zaprowadza się za rączkę, ale mamusia i tatuś sami muszą trafić!

artur728
23-03-2009, 20:22
1. Napisałem i po polsku i po angielsku.
2. Szukajka na forum się nie zepsula.
3. Szukajka na docs.joomla.org też działa
4. Jak się wrzuci w Google to też się dostaje cała listę konkretnych adresów
I trochę złośliwie: do przedszkola na mojej ulicy to trzeba pójść w dół i skręcić w lewo albo pójść w górę i skręcić w prawo. Wnuczka zaprowadza się za rączkę, ale mamusia i tatuś sami muszą trafić!

po pierwsze primo szykalem w necie i nic nie znalazlem na ten temat.
po drugie primo forum jest od tego by pomoc komus kto potrzebuje pomocy a by swaniakowac jak kolego.
po trzecie primo prosilem o pomoc kogos kto ma o tym pojecie bo z twojej wypowiedzi widze ze nie masz pojecia co mi chodzi w tym temacie.

Bez urazy
Pozdrawiam.

zwiastun
23-03-2009, 20:56
Bez urazy, ale...
1. Wpisanie w wyszukiwarce forum template overrides daje 29 pozycji
2. Wpisanie w google na pierwszej stronie w pierwszej pozycji przenosi do tematu na forum joomla.org
3. Wpisanie na docs.joomla.org daje kilkadziesiąt odnośników, w tym na początku do tutoriala na ten temat.

Masz rację, forum nie jest dla wszystkich - na pewno nie jest dla osób, które nie potrafią z niego korzystać.

I lojalnie uprzedzam, że za tego typu personalne wycieczki pod moim adresem, zamykam drzwi do tego forum. Jeśli w domu w szkole nie nauczyli podstaw kultury, proszę wziąć korepetycje!