PDA

Zobacz pełną wersję : jak wywołać komponent "z parametrami" ?



grzegorz.nowak
13-06-2006, 12:04
Chciałbym na stronie w części głównej umieścić listę obrazków z ZoomMediaGallery albo listę plików z DocMana, ale z określonej kategorii (nie górny poziom i szukanie przez użytkownika).

Jak to osiągnąć ?

Przychodzi mi do głowy, że powinienem wejść na dany poziom w tych komponentach, zobaczyć jaki to link, ale co później - jak wywołać taki adres w oknie serwisu (nie na zewnątrz) ???

Mam prośbę, żeby ktoś przynajmniej napisał, że rozumie, co napisałem :)

Pozdrowienia,
GN

sogo
13-06-2006, 12:15
utwórz w menu nowy odsyłacz URL z Twojego linka do kategorii galerii.
pozdr.

Rybik
13-06-2006, 15:56
Standardowa partyzancka procedura tworzenia własnej scieżki do "strasznego cosia" ("straszny coś" zwykle nie jest prostym odsyłaczem, zawiera parametry, foldery, kategorie, ew. rownież wersję językową):

Znaleźć w Królestwie "straszne cos" (jeżeli go nie widać to wykopać tunel w górach Men-u Dowolnego, kierujacy w kierunku "cosia" i udać sie jego tereny.
Po wytropieniu "cosia" należy ukraść Ścieżkę do niego i wrzucić do schowka.
Ewentualny tunel pośredni można zakopać.
W dowolnym miejscu królestwa ustawić drogowskaz do "strasznego czegoś" nazywając po swojemu a na odwrocie tabliczki przywiesić przechowywaną w schowku Ścieżkę
Na rozległych pastwiskach pomoże nam tajemniczy a'Href Równasię, jeden z walidowanych Tagów Wielkiego Hatemela, można też posłużyć się magią podręcznego edytora Wy Siwy G... rozkazując mu "uczynić link(ę)" przez dotknięcie go tam, gdzie wytatuowaną ma kotwicę, tudzież łańcuch (nie przy damach).
Jeżeli podstępną ścieżkę chcemy chytrze unkutym planem umieścić wewnątrz któregoś z Drzew Men!u, aby nałapać więcej zaglądających Ós-erów, zwanych kolowkialnie "plebsem wewnątrz Ternetowym" (który to ponoć jest w przeważającej części dziećmi B. Biesów i portowych Neostrad), należy zwrócić się do Urla - odsyłacza i dać mu skrywana w schowku Ścieżkę. Url uczyni tam swój odsyłacz, po wsze czasy prowadzący do "strasznego cosia". Po krótce znaczy to: do chwili nadejścia kolejnego kaprysu Śiećmistrza, którego to fochy są nieznane.
Należy pamiętać, że skrócona ścieżka skradziona w królestwie, w którym jest SEF totalny (o dziwo należy go własnoręcznie zarządzić przez .HateDostępu i dekret końfiguracyjny) nie bedzie przydatna gdy SEF ten odwołamy, albowiem krótka mowa Sleszy niezrozumiała jest w królestwach Długich Urlów. Mankament ten jest ponoć jednostronny a mowa Długich Urlów zrozumiała powszechnie być powinna.Ha! może napiszę poradnik Joomla, dla rycerstwa :D
Po dzisiejeszej wizycie na Polibudzie mam jogurt z mózgu, czemu własnie pragnę dać upust. Enjoy!
(widział ktoś Enjoy'a ? ;) )