PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 1.5 zmiana adresowania SEF



stasio
22-03-2009, 20:30
Witam... sprawa następująca proste adresy... założyłem komponent sh404sef , jednak się pętla robi a jak sie nie robi to jest 404 :) rewelacja
Chciałbym zapytać czy jest możliwość modyfikacji żeby joomloa lepiej nazywała adresy?
zeby ą ę ć ś tworzyła na a e c s

wydarzenia-mainmenu-65/41-wydarzenia/435-zdja-zesposu-pzy-w-.html
tylko żeby było
wydarzenia /zdjecia_zespolu_koncert.html

bez tych cyferek i -

preart
26-03-2009, 03:20
W tej chwili dokładnie nie pamiętam w którym miejscu ale w sh404sef jest opcja wpisania zamiany znaków na inne.

Bodajże dwa okienka w jednym wpisujesz:

Ż, ż, Ź, ź

a w drugim po kolei:

Z, z, Z, z

i zamiana robiona jest automatycznie. Porozglądaj się po rozszerzonej wersji panelu administracyjnego sh404sef. Na pewno znajdziesz miejsce gdzie już część jest spisana:


Á, Ã, Å, Ä, Ç, Ê, Ë, É, È....

stasio
26-03-2009, 08:34
tak, ale mi chodzi o to ze joomsef i sh404f dobrze tworzą urle ale sama joomla myli literki

preart
26-03-2009, 12:54
Jeśli coś jest nie tak z adresami po zainstalowaniu sh404sef - wypróbuj opcję z lub bez htaccess.

PS. Można używać tylko jednego dodatku na raz tego typu.

stasio
26-03-2009, 12:59
no wiesz, kretem nie jestem żeby używać kilku komponentów... chodzi mi o to ze domyślny SEF joomli nie rozróznia polskich liter i je myli....

Joomseff i sh404 nie mają tego problemu jak były w użyciu

preart
26-03-2009, 13:37
no wiesz, kretem nie jestem żeby używać kilku komponentów...
Nie chciałam Cię urazić. Nie znam poziomu Twoich umiejętności w Joomla, a uwierz, że zdarzają się tacy, którzy tak robią.

chodzi mi o to ze domyślny SEF joomli nie rozróznia polskich liter i je myli....
Tzn.? Jak myli? Zastępuje innymi?
Standardowo Joomla usuwa z aliasów polskie znaki i należy je wpisać ręcznie lub użyć dodatku typu sh404sef.
Napisz co konkretnie się dzieje i podaj może link do strony.

stasio
26-03-2009, 13:55
zamiast ź podaje i zamiast ł daje p usuwa ą ę
a sh404 robi bład 1226 w bazie i joomsef tez (oczywiście po czasie nie od razu)

ale teraz bardziej szukam pomocy http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=27082

preart
26-03-2009, 14:18
hm. No nie wiem szczerze mówiąc o co chodzi. Może troszkę wyczyść joomla z dodatków sef i których nie używasz w tej chwili i wyłącz sef standardowe. Wyczyść cache itp :-)
Może coś pomoże.

Jeśli chodzi o błąd 1226 w bazie, to może na początek zoptymalizuj odpowiednią tabelę w phpmyadmin.

stasio
26-03-2009, 14:23
dobra juz mam przyjazne adresy wiec nie bede kombinował co do optymalizacji nie daje to skutku, problem jest w tym ze adresy tworzone są automatycznie i kazda osoba co wchodzi tworzy kolejny url (na nazwa.pl) i baza ma po 3 miesiacach 15tys url z 400 dostęnych.
takie ja moje obserwacje , ale w j1.5 widze ze w joomsef nie ma tego problemu na razie tworzy poprawnie.
a joomla jak źle robiła tak robi ale doczytałem ze serwery netartu mają jakies problemy z kodowaniem.